Skocz do zawartości

[rower] Trek / Specialized / Canyon


TomekRze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako że jestem nowym użytkownikiem tego forum to na wstępie chciałbym się przywitać.

 

Mam na imię Tomek i jestem z Rzeszowa.

 

Przejdźmy teraz do konkretów, szukam roweru głownie do maratonów które odbywają się na Podkarpaciu czy Małopolsce.

Jeździłem po sklepach rowerowych w moim mieście i znalazłem 2 ciekawe propozycje ( + 1 dodatkowo na internecie ) a sa nimi:

 

 

1. Stumpjumper Comp 29 - http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/stumpjumper/stumpjumper-comp-29

2. Trek Superfly 8 - http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_8/

3. Canyon AL SLX 7.9 - https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3645

 

 

Stumpiego mógłbym kupić za 6500 , Treka za 6200 , Canyon jak wiadomo ma ceny sztywne.

Jako ze nigdy nie miałem do czynienia z profesjonalnymi rowerami, mam duży dylemat z wyborem roweru.

 

Dodam ze jestem otwarty na inne propozycje, mój nieprzekraczalny budżet to 7000 zł.

 

Moje wymiary: wzrost 177 cm , przekrok 78cm , waga 76kg.

 

Bardzo Was proszę o pomoc !

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że dobrze zmierzyłeś przekrok? Jeżeli tak, to masz krótkie nogi i długi tułów. Ja jestem dość typowej budowwy i przy twoim wzroście ma nogę o 5 cm dłuższą. Na M-kach Speca i Canyona możesz mieć już problem z przekrokiem. Trek w rozmiarze 18,5 ma od nich znacznie większy przekrok i powinien być najdłuższy, więc moim zdaniem z tych trzech wybór jest prosty. W tym konkretnym przypadku osprzęt moim zdaniem schodzi na drugi plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mierzyłem przekrok kilkukrotnie przy użyciu książki i ściany, zawsze wychodził ten sam wynik. Przymierzałem Speca w sklepie w rozmiarze M i powiem ze było całkiem ok, może dlatego ze bylem w butach zimowych gdzie podeszwa jest zdecydowanie grubsza jak w butach SPD. Jazdy testowej jeszcze nie miałem ale myślę ze się to zmieni w tym tygodniu. W przypadku Treka, również pojadę w tym tygodniu i sprawdzę jak wygląda sprawa z rozmiarami. Canyon ma stosunkowo wysoki przekrok co niestety jest w moim przypadku na pozycji spalonej, chyba że w rozmiarze S ale boje się ze będzie górna rura za krótka . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojadę raz jeszcze do sklepów i po przymierzam dokładnie te 2 rowerki, na pewno rozwieje to pewne wątpliwości. Mam jeszcze pytanie co do ram, która z nich jest teoretycznie najlepsza baza do rozbudowy ? Chodzi mi o sztywne osie, suport i inne. Tak jak napisałem wcześniej jestem amatorem w sprawach technicznych i nie mam bladego pojęcia w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek w rozmiarze 18,5 ma od nich znacznie większy przekrok

 

 

Jestem niższy od Ciebie o 3cm ale przekrok mam większy o 6cm i jeżdżę na SF8 17,5".

Za to rozmiar 18,5" ma dokładnie taki przekrok jak u Ciebie więc będzie za wysoki.

 

Jeżeli masz krótszą nogę to zakładam, że mniej więcej o tyle samo będziesz miał niżej siodło, co spowoduje przesunięcie się do przodu ze wszystkimi tego zaletami i wadami. Dlatego w czasie przymiarki gdybyś miał wątpliwości co do pozycji to rozważ korektę ustawień o offset i zmianę podkładek.

Dla sprzedawcy to jest 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę do sklepu po przymierzać tak dokładnie Treka jak i Speca, wiec pewnie wiele się wyjaśni z rozmiarówkami. Na pewno sprzedawca będzie wiedział co zrobić aby dopasować rozmiar roweru pod moja budowę :) Pytanie mam jeszcze dotyczące przyszłej rozbudowy, który z nich ma największy potencjał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem u dystrybutora Giant-a, z serii XTC mieli tylko na stanie coś takiego z rocznika 2014 w rozmiarze M 

 

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/xtc.advanced.27.5.3/17754/74016/

 

rozmiar jak najbardziej mi odpowiadał, chodzi mi o przekrok , co do reszty to się umówiłem na jazdę testowa jak będzie tyko sucho, cena za taki rower to 7tyś zł.

 

co do reszty rowerów ,to tak jak w przypadku Giant-a , jak tylko będzie sucho to pojadę na jazdy testowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nabial

wzialbym http://www.trekbikes...fly/superfly_7/ , do roznicy dolozyl 500-800zl i kupil nowe wypasione kola - rower bedzie latac

 

Tego Treka przymierzałem w sklepie i leży jak ulał co do geometrii, ponadto za ten egzemplarz musiałbym zapłacić jedyne 5200 wiec zostaje trochę na jakaś rozbudowę. Myślałem o Superfly 8 ale nie wiem czy jest sens dopłacać. Doradziłbyś mi Nabiał ? :)) Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno powinny być wytrzymałe, ale wagowo będzie raczej słabiutko. Trek nawet w sporo droższych rowerach upycha koła, które do najlżejszych nie należą. Pewnie po to, żeby się nie rozleciały pod amerykańskimi tyłkami w rozmiarze XXL. Sprzedaj te koła, najlepiej razem z oponami, a za zaoszczędzoną kasę kupisz fajne lekkie koła, na których rower będzie śmigać. Może coś na ZTR Crest. Oklepane, ale za przyzwoite pieniądze można zejść znacząco na wadze.

Edytowane przez arek_wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem raz jeszcze w sklepie Treka, wynegocjowałem nowe ceny :D SF 7 mógłbym kupić za 5300zł a SF 8 za 5900zł, na korzyść 8 przemawiają hamulce korba i widelec i co najważniejsze, zdecydowanie bardziej podoba mi się malowanie co jest również ważną zaleta dla mnie :) Niestety ta pomarańcz nie pasuje mi ani trochę hehe :) Waszym zdaniem warto dopłacić te 600zł do SF8 ? Co do kol, to je pewnie zmienię, skoro są ciężkie, ale dopiero w zimie, jak dostanę rower ( planowany odbiór roweru z początkiem lutego 2015 ) do tego czasu na pewno dozbieram do ZTR Crest :) Chyba ze źle myślę to mnie poprawcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazales specialized carve a teraz crave , posiadam carve i w maratonach nie startuje Ale przy wadze 105 kg zrobilem 3400 km i nic a nic nie pryka. Pare razy wpadlem na ciezszy singletrack , walilo ostro a rower smiga, poczytej tez recencje innych . Fakt ze wymienilem kola na bardziej hardkorowe Ale pierwsze miesiace bylem na oryginalnych i zadznych problemoe nie bylo

Ä wytrzymalsze sa ztr flow ex tylko så szerokie wew okolo 25.9 Ale komfort i walic bardziej mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ä wytrzymalsze sa ztr flow ex tylko så szerokie wew okolo 25.9

 

 

Można oczywiście i koła do DH polecić bo też mocne... tyle że chłopak waży 76kg i chce się ścigać.

Więc jeżeli już ZTR to Cresty mu w zupełności wystarczą i jeszcze lżejsze o 330g na komplecie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem jak najbardziej pod uwagę Crave ale w sklepie nie chcieli zejść z ceny tak jak w przypadku Treka. Crave w podstawowej wersji która kosztuje 5 tys , zeszli do 4,6tys wiec te 400zl to nie jest za dużo, Trek mi daje 22% rabatu a to jest zdecydowanie więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...