Skocz do zawartości

[licznik]sigma 16.12 sts raz dziala, a raz nie


GIANT84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam maly problem, od pewnego czasu licznik zaczyna szalec, jade do pracy wszytko dziala, wracam z pracy to predkosciomierz zaczyna migac ale nie pokazuje predkosci ani nic nie zalicza. W czasie jazdy wycigam go i wkladam ale dalej nic. W domu po jakims czasie zaczynam krecic kolem i jest wszytko ok. Raz nawet podczas jazdy wlaczyl mi sie tryb transportowy. Czym to moze byc spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest czujnik zbudowany, ale zakładam, iż tradycyjnie kontaktron załącza się, gdy w pobliżu jest magnes, a reszta drogą bezprzewodową, albo przewodową do licznika. Kontaktron czasem tak ma, że nie chce prawidłowo działać w niskich temperaturach, a są to zwykłe blaszki w szklanej bańce, które łączą się na skutek pola magnetycznego i nic nie pozostaje poza wymianą czujnika. Chyba, że w czujniku jest jakiś element indukcyjny, który odczytuje pole magnetyczne, a tu znów ten sam problem, kurczenie się w niskich temperaturach i wymiana czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to mozliwe? Lampke tez zawsze mam zalozona

Teoretycznie tak jak licznik jest bezprzewodowy. Bezprzewodowe pulsometry Sigmy wariowały przy lampkach Mactronica bo te siały zakłócenia. Konkretnie seria "noise" (ironicznie :) )

 

Tapatalk. Jak palnąłem głupstwo to to wina autokorekty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...