Skocz do zawartości

[Kaseta + łańcuch] proszę o radę jaki model ?


djpit

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam rower Merida Matts http://www.rowerymer...wer-merida.html

Drugi sezon, łańcuch rozjechany, przez co kaseta również..... :/ mimo dbania i smarowania. Przejechane na pewno ponad 1500Km

 

Prosiłbym o radę jaką kasetę kupić + Łańcuch  bo żaden serwis w wawie już nie obsługuje rowerów :|

 

Chciałbym coś troche lepszej klasy niż było ale te same przełożenia bo się sprawdziło.

Myślałem o SRAM bo ma hartowane elementy, ale nie wie czy spasuje do klorby i reszty.

 

Cena za komplet (chcę też klucz kupić) 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasetę kup nawet taką jak była - to i tak nie ma większego znaczenia przy częściach w Twoim budżecie. Zębatki są zawsze hartowane, bo inaczej łańcuch rozgniatałby je jak plastelinę. Droższe kasety są jedynie lżejsze i mają lepsze powłoki antykorozyjne.

Co do łańcucha to kup najlepszy na jaki Ci stać i ze spinką, żeby łatwo było go zdjąć do czyszczenia. Łańcuch Wipperman Connex 800 zmieści się w budżecie, a to chwalony łańcuch i ma w komplecie spinkę. Ja jednak dołożyłbym do 804 lub nawet 808, bo maja niklowane ogniwa, więc nie ma problemu rdzy po ubłoceniu.

Taki łańcuch będzie bardzo dobrze współpracował z napędem, a za dobry łańcuch Shimano i tak trzeba dać niemal 100 zł, bo poniżej XT nie ma co schodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to samo mogę powiedzieć o 8 rzędowych łańcuchach SRAM.

PC-850 po 3000 km używany w crossie praktycznie wyłącznie na szosie wyciągnął mi się ponad 2 razy bardziej niż Shimano HG53 po takim samym przebiegu w rowerze MTB, którym objeżdżam maratony.

Do tego SRAM raz mi się zerwał, więc albo trafiłem na tak tragiczny egzemplarz albo to jakiś żart, a nie łańcuch. A przecież CN-HG53 jest łańcuchem najwyżej przyzwoitym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam kasete srama 1030 i sobie chwalę,w porównaniu do shimano to jest o wiele trwalsza,rozbieralna co do koronki,ładniejsza,lżejsza itp.

Dystans który na niej pokonałem zajechał by juz pewnie z 2 kasety shimano np slx...(ta sama cena jak kupowalem tą srama

 

Przykro mi ale takie rzeczy nie występują w przyrodzie. Można spotkać choć nie bez trudu kasety "dobijające" przebiegiem do Shimano ale żeby x2 to już delikatnie piszac bajki na dobranoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...