Skocz do zawartości

[rower] Trek Fuel EX / Spec Stumpjumper FSR / Canyon Spectral


Yaskier

Rekomendowane odpowiedzi

"Poza tym, jak dobrze zagadasz do dealera i będziesz zdecydowany to w Giancie możesz otrzymać dobre rabaty od ceny detalicznej, w Specu nie licz na to, wiem z własnego doświadczenia"

To wszystko zależy od konkretnego sprzedawcy. Jak kolega kupował rok temu rower dla siebie i byliśmy w jednym salonie giganta usłyszeliśmy tylko "rabat jest niemożliwy". A przecież było już po sezonie.. A na Treka można nawet wyrwać 22% :). Ze specem nie miałem do czynienia, ale widziałem już przeceny sięgające 15% i więcej.. Rabat to dobra wola sprzedawcy..

ja dostalem 10% rabatu na gianta jeszcze przed sezonem, zamawiałem na jesieni rower był w Polsce w marcu, na Speca można dostać nawet 30% rabatu po sezonie, na treka ok 20% przed sezonem, wszystko zależy od sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

 

Mam zaszczyt oznajmić, iż moja mini-epicka epopeja dobiegła szczęśliwego, mam nadzieje :) , końca!

Po długiej i wykańczającego psychicznie batali posłuchałem Tadeusza Nalepy i podążyłem, jak zawsze, za głosem mego serca, hej!

Tak, moim łupem padł Stumpi Comp 29 w rozmiarze L.

Jesteśmy już po pierwszej nocnej, deszczowej i błotnistej randce i wyglada na to, ze czeka nas wiele przyjemnych chwil :)

 

Faktycznie eLka to kawał maszyny, jakim cudem wydawała mi sie za mała - pojęcia nie mam.

 

Dziękuje wszystkim, zarówno tym co mnie namawiali jak i tym co odradzali. Dzięki temu wyboru dokonałem bardziej świadomie. A, i dziękuje tez tym neutralnym - to rzadka cecha dziś :)

 

Do zoba gdzieś na szlaku!

Edytowane przez Yaskier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ciekawy i dobrze zapowiadający się wątek. Autor miał potestować, koledzy wskazać różnice, a tu paskudny Spec wybrany niemal w ciemno i znowu nie wiem, czy mam dobry rower. Jestem zawiedziony takim obrotem sprawy...:)

Yaskier, napisz chociaż, jaki kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem na razie jakieś 100km, głownie w terenie ale stosunkowo płaskim. Wiec bedą to pierwsze wrażenia na gorąco, mogą ulec zmianie :)

 

Poza tym cieżko o obiektywizm, bo jestem Tym zakupem mocno podjarany, ale spróbuje :)

 

To, co sie rzuca w oczy na pierwszy plan to gabaryty. To jest mój pierwszy 29er oraz pierwszy full o takim skoku. Ten rower to kolos :)

Teraz wydaje mi sie ciut za duzy nawet. O dziwo ze zwrotnością problemów nie zauważyłem, choć nie miałem jeszcze okazji go bardziej pomęczyć na stromych, krętych szlakach.

 

Druga sprawa to wygoda :) Latwosc z jaka połyka przeszkody za prawa zawieszenia i kół jest fenomenalna. Tym sie nie jedzie, tym sie pływa :) wreszcie mozna nienerowo sie rozglądać i podziwiać okolice, a nie skupiać uwagi na wyszukiwaniu best line. Mój kręgosłup z pewnością to doceni.

 

Zmiana trybów twardości zawieszenia jest bardzo wyczuwalna. Przy najtwardszym jednak czuć pompowanie i pracuje nad techniką, aby było jak najmniejsze.

 

Opory toczenia są zdecydowanie większe, choć nie wiem o ile gorsze czasy uzyskuje. Nie posiadam jeszcze licznika i (tu dochodzimy do sedna sprawy) nie wiem czy chce go mieć :)

 

Ten rower niejako wymusza zmianę koncepcji jeżdżenia - mniej spinania, więcej funu :) Nie szukam najefektywniejszych dróg tylko najtrudniejszych :)

 

Hamulce przód ok, tył na mokrym piszczał i wpadał w wibracje. Zobaczymy czy sie jeszcze ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskoczyło to, że Spec zmienił malowanie w trakcie sezonu. Ja kupiłem rower na początku sezonu i mam wersję czarno-białą, która jak widzę na zdjęciach powyżej i na stronie Speca została zmieniona na o wiele ładniejszą wersję czarno-szarą. Co to jest do cholery?

Tak, jazda takim sprzętem po wertepach to czysta przyjemność. Nie unikam też krętych ścieżek, chociaż tu słowo zwrotność należy rozumieć w odpowiedniej relacji do wielości roweru.

Edytowane przez SNM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie wiem o co kaman, nigdzie takiego koloru nie mogłem znaleźć i aż zacząłem sie martwić czy to faktycznie jest 2014. Skąd informacja, ze zmienili w połowie sezonu?

A malowanie satin black/charcoal swoją droga mi bardzo przypadło do gustu.

Edytowane przez Yaskier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój kolor jest na stronie Speca, na dole w zakładce archiwum... itd. i dopiero jak wejdziesz na model Comp 29, to masz trzy wersje kolorystyczne, w tym jest Twoja. Wiem, że zmienili, bo przecież najpierw wybierałem ją z tej strony przed zakupem, a teraz na niej jeżdżę:) U mnie nawet kapsel od sterów był biały. Nie mogli od razu zrobić wersji "męskiej"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne, bo już w sierpniu 2013 o nim mówili http://forums.mtbr.com/specialized/official-2014-stumpjumper-fsr-comp-29-thread-867062.html#post10609223

 

Rownocześnie na tym forum jest tez czarno-biały (moim zdaniem bardzo fajny), który faktycznie dziwnym trafem zniknął z archiwum.. Cuda Panie.

Edytowane przez Yaskier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...