Skocz do zawartości

[1600] Level A2, Hexagon X8 , Unibike Fusion , który wybrać


waldekgot

Rekomendowane odpowiedzi

Młodego mierzyłem teraz nie pamiętam ile to było (po południu jeszcze raz pomierzę to napisze) i przymierzał w sklepie rower, to wychodzi prawie rama 17-19 cali, no ale cały czas rośnie czyli 19 będzie raczej ok. W sezonie będzie jeździł codziennie ale raczej krótkie odcinki, szkoła koledzy ,rzadko gdzieś dalej. Dla niego liczy się ładny wygląd roweru , marka trochę też (bo wiadomo w szkole gadają i porównują) ale on taki jest że przyjmie wszystko jak się mu wytłumaczy.


Miałem Tiesso przez pare miesięcy, zrobiłem na nim ~ 3000-3500 km i raczej bym go drugi raz nie kupił. 

 

Tu masz jeszcze x9 ale tylko w rozmiarze M

https://www.sklep.eurorower.pl/pl/p/ROWER-KROSS-HEXAGON-X9-M-CZARNO-NIEB-MAT-2014-WERSJA-EKSPORTOWA/3053

 

M to chyba 19 cali , to taki jak potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wzrostu pasuje 16" według nogi to i 17" może podejść. Dobrze by było jakbyś syna przymierzył do tych dwóch rozmiarów w najbliższym sklepie rowerowym.  

No byłem w sklepie i mierzył i 17 i 19 , boje się że 17 za rok będzie za mały bo rośnie jak na drożdżach.

Z rozmiarem to jakoś pewnie dam rade gorzej z marką i modelem bo coraz ciężej wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@sokmalinowy, podał dobrą ofertę Krossa. Co do rozmiaru to może być tak że jak kupisz większy to synowi będzie nie wygodnie i może zniechęcić się do jazdy rowerem. Następnym zagrożeniem przy jeździe za dużym rowerem jest możliwość że syn może poobijać lub uszkodzić sobie "klejnoty" o górną rurę. Rozmiar ramy dobiera się idealnie pod wzrost, wtedy jest większy komfort i radocha z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i po przemyśleniach i przymiarkach padło na te dwa modele :

https://www.sklep.eurorower.pl/pl/p/ROWER-KROSS-HEXAGON-X9-M-CZARNO-NIEB-MAT-2014-WERSJA-EKSPORTOWA/3053

http://www.activsport.eu/product-pol-19518-Rower-gorski-Kross-Level-A2-M-19-czarno-niebiesko-pomaranczowy.html

level a2 jest w sklepie w mojej okolicy do kupienia za niecałe 1500 , a tą x9 musiałbym kupić przez neta.

Proszę o pomoc w ostatyecznym wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąć to wolałbym kupić w moim sklepie bo wiadomo jak się coć stanie na gwarancji to sklep jest pod ręką a tak trzeba rower wysyłać i to chyba na własny koszt. No i zastanawiam się nad tymi tarczówkami czy mu są potrzebne , tzn czy w przyszłości nie będzie z nimi więcej problemów niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szczerze mówiąć to wolałbym kupić w moim sklepie bo wiadomo jak się coć stanie na gwarancji to sklep jest pod ręką a tak trzeba rower wysyłać i to chyba na własny koszt.
 Jeżeli preferujesz zakup w sklepie stacjonarnym to bierz A2, chodź to jest gorszy wybór. Co do gwarancji to w tym sklepie kupujący wysyła na własny koszt, chyba że ustalisz ze sklepem o zwrot kosztów ale wtedy powinieneś mieć to na piśmie.

 

No i zastanawiam się nad tymi tarczówkami czy mu są potrzebne
O to zapytaj się samego zainteresowanego :P Według mnie hamulce tarczowe są lepsze i zwiększają bezpieczeństwo rowerzysty poprzez większą skuteczność hamowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu ładniejszy Level ,ale osprzęt lepszy w x9 , teraz tylko decyzja czy kupić przez neta. Boje się że jak sie coś zepsuje to trzeba będzie ponosić koszty no i czekać na naprawę ale z drugiej strony co ma się w nowym rowerze zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Boje się że jak sie coś zepsuje to trzeba będzie ponosić koszty no i czekać na naprawę ale z drugiej strony co ma się w nowym rowerze zepsuć.
Ja w ubiegły roku kupowałem przez neta rower sporo droższy od tego Hexa. Przez ten okres wymieniłem siodło bo oryginalne nie pasowało pod moje d....o :P, do tego odpowietrzałem hamulce, wymieniłem klocki i założyłem inne opony. Oczywiście był jeszcze serwis amortyzatora i prostowałem hak. Nic więcej nie robiłem przy swoim rowerze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...