Skocz do zawartości

[centrownice] czujniki zegarowe do centrownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio centrownicę bitul i stwierdziłem, że do precyzyjnego centrowania przydałoby się wyposażyć ją w czujniku zegarowe.

I tak powstał autorski (amatorski :-) ) projekt. Wynik w załączonym zdjęciu.

Działa całkiem nieźle. Bardzo przydatne, kiedy korygujemy niewielkie odchylenia.

Moze się komuś przyda.

 

post-179311-0-06627400-1415831835_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najlepsze zdjęcie jakie w tym momencie mam.

Mam nadmiarowo kilka elementów, jakby ktoś byłby zainteresowany, to moge sprzedać.

Wykonanie nie jest może idealne (trudno np. perfekcyjnie wywiercić otwory bez profesjonalnego sprzętu), ale się sprawdza.

Jak będę miał chwilę to zrobię zdjęcie samych elementów bez zegara.

 

 

post-179311-0-80309900-1415892505_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Ja używam zwykłych czujników z kulką i szukałem czegoś szerszego. Bo kulka wybiera wszelkie nierównosci, najgorzej jest z obręczami ponacinanymi lub "podziobanymi" żeby zwiększyć skuteczność hamulców. A szeroka rolka  "uśredniła" by pomiar w sposób mechaniczny. Te małe łożyska podsunęły mi koncepcję usprawnienia centrownicy. :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też próbowałem z kulką, ale oprócz problemów z nierównościami, o których pisałeś, miałem wrażenie, ze kulka skrobie obręcz, stąd pomysł z łożyskiem.

Szeroka rolka sprawdziłaby się szczególnie przy badaniu czy koło jest idelanie okrągłe.

Jakbyś potrzebował jakiś informacji to daj znać.

Powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to profil, jakie śrubki i jakie łożyska? Innymi słowy jak takie rolki zrobić i dokładnie z czego?

Profil taki:

http://www.leroymerlin.pl/artykuly-metalowe/profile-i-akcesoria/profile-aluminiowe/ceownik-1000x8x8mm-gah-alberts,p153500,l1112.html

Łożysko:

średnica zewnętrzna: 10mm

średnica wewnętrzna: 3mm

szerokość: 4mm

Śrubki:

dla czujnika: M2,5 x 25 + 2 nakrętki

dla łożyska: M3 x 12 + nakrętka i podkładki

 

Jakbyś chciał gotowe to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...