Skocz do zawartości

[przerzutka tył] zamienił stryjek...?


chudeusz09

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przechodziłem z alivio to przeskok był duży na + oczywiście. Jak przerzutka jest po czyszczeniu to większości przełożeń nawet nie czuć jak wchodzą. Różnice się zacierają po jakiś 30km w terenie (błoto, piach, woda) przynajmniej ja tak to odczuwam :-) wszystko chrzęści tak samo

Nie chce ci źle doradzić ale czytałem że przerzutka 10rz + manetka 9rz będą wspópracować. W poniedziałek skocze do znajomego do sklepu i sprawdzę. mam manetki 530 więc jak u mnie poleci to i u ciebie. Tylko będe mógł przetestować wyłącznie na sucho bez obciążenia. Sam jestem ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wszystko da sie zrobić :D Ty zapewne czytałeś i prawie ze dobrze czytałeś, jednak tyczyło sie to mixu shimano sram :P A tak, wszystko da sie zrobić ale trzeba do przerzutki adapter dźwigni zrobić i to możliwie precyzyjnie z dokładnością do pół milimetra i będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie za te 5-10zł neopren na tylny trójkąt i po sprawie, wyjdzie taniej niż nowa przerzutka, tym bardziej do latania na asfalcie. Chyba, że to głównie dźwięk Cię irytuje.

W terenie jak pisałem wyżej z M662 i tak będzie łańcuch łomotać i tak i osłona tym bardziej się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to co ma być taniej bo dojdziemy do tego że najtaniej będzie w ogóle nie jeździć ;). Mam konkretną kwotę do przeznaczenia na przerzutkę bo praca tej mnie nie zadowala. Problemu latających łańcuchów wbrew temu co czytałem nie rozwiążę ;). Nie jest to jednak aż taki wielki problem. Ot, sądziłem że przy okazji da się coś z tym zrobić. Raz jeszcze, xt771 zwykła, czy slx662 shadow? Różnice w pracy będą zauważalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raz jeszcze, xt771 zwykła, czy slx662 shadow? Różnice w pracy będą zauważalne?

Jeśli używasz kasety z maksymalną koronką 28 i będziesz chciał brać Shadow to czeka Ciebie jeszcze szlifowanie haka przerzutki by osiągnąć zalecaną odległość pomiędzy kółkiem prowadzącym przerzutki a największą koronką. Także warto wziąć to pod rozwagę podczas wyboru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli używasz kasety z maksymalną koronką 28 i będziesz chciał brać Shadow to czeka Ciebie jeszcze szlifowanie haka przerzutki by osiągnąć zalecaną odległość pomiędzy kółkiem prowadzącym przerzutki a największą koronką.
 Mi udało się "sparować" kasetę szosową 12-27T z szadołem Xt M773 ale muszę przyznać że dość długo ustawiałem. Więc być może uda mu się ustawić ale będzie potrzebował sporo cierpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jakoś się to ustawić da ;) Ale zgodnie z kanonem Shimano odległość pomiędzy największą koronką 34 i 36 a kółkiem prowadzącym ma wynosić 5-6mm, dla koronki 32 9-10mm (tu daję z pamięci i dla dziewięciu rzędów jeśli ma to jakieś znaczenie). Generalnie im kółko prowadzące jest bliżej koronek tym bardziej precyzyjna zmiana biegów.

 

Sam używam w tej chwili RD-M592 z kasetą 32 i poważnie się zastanawiam nad delikatnym podszlifowaniem jednego z haków ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mi udało się "sparować" kasetę szosową 12-27T z szadołem Xt M773 ale muszę przyznać że dość długo ustawiałem. Więc być może uda mu się ustawić ale będzie potrzebował sporo cierpliwości.

To nie kwestia ustawienia slx'a tylko wadliwość niektórych sztuk dziewięciobiegowych. Takich się satysfakcjonująco ustawić nie da a jeśli da to efekt bywa krótkotrwały i bardzo zależny od czystości linki czy pancerza. 

Jeśli miałbym kupić nową przerzutkę to zdecydowanie nie wziąłbym slx'a. Sprawdzić przed zakupem bez montażu się tego nie da, po montażu i nieskutecznych sposobach regulacji zwrot przerzutki sprzedawcy może być utrudniony - bo przerzutka taka sama w sobie nie wykazuje wizualnie niedoróbek czy usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie rozumiem takich bzdur. Albo coś ze sobą współpracuje albo nie

Szadoły nie są kompatybilne z  kasetami szosowymi ale czasem trafi się przerzutka która da się ustawić. Ja to przerabiałem ładnych parę godzin siedziałem i ustawiałem u siebie taka hybrydę. Ponoć nie wiem na ile jest to prawda w napędzie 9rz, jest łatwiej ustawić takie połączenie niż w dyna -sysie. Ja właśnie miałem problemy z wyregulowaniem w 10rz. napędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na slx662. Chciałem "posmakować" szadoła a w moim przypadku XT to trochę przerost formy..... Wczoraj ją zamontowałem. Nie obyło się bez delikatnego szlifu haka ale działa to bardzo fajnie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że złożyłem wszystko na starych pancerzach i lince ;). Te wymienię chyba dopiero po nowym roku. Zainwestuję w jakiś droższy uszczelniony zestaw żebym nie musiał tam zaglądać najlepiej przez cały sezon. Dzięki wszystkim za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...