Skocz do zawartości

[3000-3500] Jaki kupić rower 95% szosa 5% las


osis25

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli waszym zdaniem muszę sobie kupić przełajówke i koniec .......

moim zdaniem powinieneś kupić sobie to co Ci się podoba, masz plan na 29er i zmienić opony na węższe ? 

ok , plan nie jest zły , ja zrobiłem tak w zeszłym roku ok 7tys km  na TNT20 i oponach 700x38c , potem podejście się zmieniło, zależy co kto potrzebuje , ile jeździ i na ile mu starcza sił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumie ale tak jak pisałem wyżej przełaj nie jak już to szosa jako drugi rower. Właśnie wróciłem z przejażdżki przełajem eeee dla mnie dziwnie troszkę może kwestia przyzwyczajenia. Spróbowałem po lesie no i jaki efekt ? Łeb rozany ręka i galoty haha ale rower o dziwo cały :P Na asfalcie było lepiej ale po lesie niebezpiecznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie trzeba mieć maszyny, która da nam najlepsze możliwe wyniki, tyko taką, która najbardziej nam odpowiada.

 

Czy to oznacza, że jak jestem zakochany w wyglądzie zjazdówki o skoku 180mm i odpowiada mi on w całej okazałości a 95% czasu na rowerze spędzam na dojazdach do pracy to mam się katować w imię własnego widzimisię taką jazdą? ;) Chyba jednak nie. Wiem, że to skrajny przypadek ale mniej więcej taki jest sens Twojej wypowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to jest wolność wyboru :)  

ludzie podpowiadają raczej wg własnych doświadczeń  i autor tematu nabędzie własne , czy wybór okaże się trafny to się okaże ;)

mi też się kiedyś wydawało że 29er będzie dla mnie najlepszy, teraz wydaje mi się inaczej, a może w przyszłości znowu zmienię zdanie/rower ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, tylko gdyby tak każdy kupował co chciał to jaki jest sens pytania o radę na forach tematycznych... Jasne, że kupujący i tak ma ostateczne zdanie i zrobi co będzie tylko chciał ale czasami warto właśnie posłuchać tych doświadczonych osób, które wiele błędów mają już za sobą i pomogą ustrzec przed wydaniem pieniędzy w błoto. Ostatecznie decyduje właściciel portfelu i to od niego zależy czy posłucha - jednak jeśli są jakieś wątpliwości to ja wolałbym wiedzieć przed wydaniem kilku klocków no ale nie każdy myśli podobnie - macie rację ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kazdy zapalony rowerzysta ma minimum 2 a optymalnie 3 rowery. Jako nowicjusz nie kumałem po co tyle typow rowerów. Teraz juz wiem ;) dlatego kazdego tutaj wkurza tekst o 95% szosy i kupnie 29era. Według producentów łączy ono wszystko co najlepsze z koła mtb ma przede wszystkim amortyzator z przodu a do tego jest wieksze wiec ludziom sie wydaje ze to daje duza prewage na asfalcie, daje namiastke szosy. Papka marketingowa. Do tego +10 do lansu na dzielni i dlatego moim zdaniem ten typ kół tak dobrze sie sprzedaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy to oznacza, że jak jestem zakochany w wyglądzie zjazdówki o skoku 180mm i odpowiada mi on w całej okazałości a 95% czasu na rowerze spędzam na dojazdach do pracy to mam się katować w imię własnego widzimisię taką jazdą? Chyba jednak nie. Wiem, że to skrajny przypadek ale mniej więcej taki jest sens Twojej wypowiedzi. 
Napisałem, że taki, który nam odpowiada, a nie najbardziej się podoba z wyglądu. I jeśli kochasz jazdę na zjazdówce, uwielbiasz ją pod każdym względem, to nie widzę niczego dziwnego w jeżdżeniu nią do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie widzę niczego dziwnego w jeżdżeniu nią do pracy.
 

 

Wiesz, czasami myślę że osoby tu piszące są mocne bardziej w teorii niż praktyce ;)  Zapraszam Cię do siebie, zrobimy taki mały luźny eksperyment - posadzę Cię na mojej zjazdówce z grubymi kapciami na miękkiej mieszance (ja wsiądę na crossa) i przejedziemy się obaj w lajtową trasę powiedzmy 60km średnim tempem o w miarę zróżnicowanym nachyleniu a potem opowiesz mi o swoich odczuciach jazdy na asfalcie ;) Co Ty na to? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez Maniak, 29 Listopada 2014 - przepychanki i ot
Ukryte przez Maniak, 29 Listopada 2014 - przepychanki i ot

@@Selvan82, Chyba wciąż nie ogarniasz o czym mówię. Nie twierdzę, że zjazdówka jest lepsza na długie trasy, ale jeśli mi by się nią akurat dobrze jeździło, to co? Przyjedziesz do mnie i mnie pobijesz? Policja mnie aresztuje? Jak mi się podoba, to mogę jeździć nawet na kiju od szczotki i dla mnie to będzie najlepsza metoda na świecie.

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Maniak, 29 Listopada 2014 - przepychanki i ot
Ukryte przez Maniak, 29 Listopada 2014 - przepychanki i ot

Jeździłeś takim rowerem czy tylko Ci się wydaje że byś jeździł? Bo jak jeździłeś w takie trasy po asfalcie i było Ci przyjemnie to szacun i ukłony w Twoją stronę... ;)

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Maniak, 29 Listopada 2014 - przepychanki i ot
Ukryte przez Maniak, 29 Listopada 2014 - przepychanki i ot

Tak, dokładnie, jeździłem takie trasy na kiju od szczotki. A tak na serio, przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem, a nie się czepiasz. Powiedziałem, że każdy ma prawo jeździć na czym chce i jeśli sprawia mu to przyjemność, to metoda jest prawidłowa. A nie, że jeżdżę na zjazdówce po asfalcie, tak trudno to zrozumieć? Ale przecież TY wiesz lepiej, że do konkretnej jazdy nadaje się tylko jeden typ roweru. Ciekawe jak radzą sobie ludzie, którzy o tym nie wiedzą, a przejechali w życiu x razy tle co Ty?

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Maniak, 29 Listopada 2014 - przepychanki i ot
Ukryte przez Maniak, 29 Listopada 2014 - przepychanki i ot

Dobra kończymy temat bo teoretyzować możemy do końca roku, jak ogarniesz kiedyś temat to wrócimy na luźno do rozmowy bo widzę że się spinasz niepotrzebnie a nawet już o kijkach od szczotki zaczynasz marzyć ;) Od razu widać, że nie masz pojęcia o tym bo byś pisał inaczej a w teorii to faktycznie można nawet na "kijku" jeździć. Na forum się dyskutuje tylko też trzeba to umieć. Dobranoc. 

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Maniak, 29 Listopada 2014 - przepychanki i ot
Ukryte przez Maniak, 29 Listopada 2014 - przepychanki i ot

Nie po prostu nie widzę dalszego sensu dyskutowania z osobą, która zna temat w teorii i stara mi się na siłę udowodnić że jak będzie miała ochotę to i na kiju od szczotki dojedzie do pracy :P Sorry ale to nie jest mój poziom dyskusji, jak dojrzejesz do pewnego poziomu to pogadamy o tym temacie a na razie dla mnie nie masz zielonego pojęcia o tym co chcę Ci delikatnie nakreślić. Więc po prostu odpuszczam bo szkoda mojego czasu a ludzie nie będą czytać takiej jałowej dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez Maniak, 29 Listopada 2014 - przepychanki i ot
Ukryte przez Maniak, 29 Listopada 2014 - przepychanki i ot

Miałem już nic nie pisać bo po co ale tylko sprostuję pewną rzecz bo zaczynasz uderzać mocno w fantazję - nigdzie nie nazwałem Cię idiotą (sam się tak określiłeś), oceniłem tylko że nie wiesz o czym piszę po tekstach jakie wypisujesz. Za to grzecznie zaprosiłem Cię na mały darmowy eksperyment jednak Ty wolisz kij od miotły ;) Skończmy już bo zrobi się niepotrzebny syf. 

Odnośnik do komentarza

Chłopaki co sądzicie o tym rowerku ??

 

http://allegro.pl/giant-xtc-2014-27-5-gwarancja-x9-reba-i4819357774.html

 

 

Ja już prawie się zdecydowałem na ten model

 

http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/fuji/fuji-2015/hardtail/fuji-tahoe-29-1-3-disc-29-494441  mogę go mieć znacznie, znacznie taniej (nowy)

 

Więc co sądzicie bo ten z 1 linku ciekawie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale przecież to są zupełnie dwa różne rozmiary kół. Oj miotasz się chłopaku i rzeczywiście chyba nie wiesz dokładnie, czego chcesz.

Radzę wstrzymać się z zakupem, odwiedzić możliwie najwięcej sklepów rowerowych i przymierzyć się/w miarę możliwości objeździć jak najwięcej różnych rowerów.

Poproś też może o pomoc kolegów/znajomych z którymi jeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...