Skocz do zawartości

[3000-3500] Jaki kupić rower 95% szosa 5% las


osis25

Rekomendowane odpowiedzi

Ze zdziwieniem stwierdzam, że Bulls jest chyba lepszy. Ma pełne XT w stosunku do XT/SLX u konkurenta, więcej biegów (dla Ciebie raczej zaleta, dla zawodowców nie), mniejszą masę i niższą cenę. Nie wiem tylko jak jest z amortyzatorem, bo się na tym słabo znam, ale oba raczej powinny dać sobie spokojnie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na miejscu gościa jak ma tyle kasy do wydania to kupiłbym 2 rowery górala i crossa bo tak wpompuje 5 tys w górala i stwierdzi że to nie jest to czego szukał bo za ciężko tym na asfalcie, kupi crossa i też stwierdzi że to nie to bo w terenie sobie nie radzi a tak w ten weekend uderzam w teren biorę 29er w następny planuje wycieczkę głównie po asfalcie biorę crossa 

 

a tu spokojnie możesz kupić górala za 3 - 3,5 tys i może nie od razu ale powiedzmy za rok na wyprzedażach crossa czy kolarkę czy przełaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tych dwóch wybrał bym Fuji. Będzie ciężko na takich oponach to się wymieni bo to chyba nie jest skomplikowane a może jestem w błędzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulls niestety niedostępny i nie będzie w sprzedaży :(

 

2.25 Ciężko na asfalt ale da się bo sam praktykowałem. Chłopaki nie patrzcie na opony bo to najmniejszy problem i tak zaraz dokupię drugi komplet węższych bardziej cywilnych, a jak będę chciał bardziej w terenie pojeździć to co za problem nowe gumy wsadzić ? :) Dla mnie 15 minut roboty :) Ten FUJI dość ciekawy i chyba bezkonkurencyjny. Zaproponowali mi cenę 3900zł + komplet fajnych oponek węższych (jakie sobie wybiorę) :) Co sądzicie ? Chcę kupić w tym sklepie bo mam blisko, bo serwis itp itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Aaa, chyba że tak...

Ale to może coś na prostej kierze? Coś w stylu Cannodale BadBoy, Canyon Urban lub jakiejś innej, lekkiej hybrydy?


____________________________________

 

A czemu tak sie upierasz w przełajówce ? Dla mnie to rower mało uniwersalny


Może to Ci trochę więcej rozjaśni. ;) Przełaj, to całkiem uniwersalny rower. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

żadnego przełaja nie kupię dla mnie ten rower jest za mało uniwersalny tak samo cross, co jest do wszystkiego to jest do niczego

 

Ty w ogóle wiesz co piszesz czy klepiesz bez zastanowienia po klawiaturze? Za mało uniwersalny i po chwili narzekasz, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego....?  :woot:

 

95% szosy i niner? Aha... Panie jak chcesz Pan mieć jeszcze bardziej uniwersalny rower to co się będziesz ograniczał do jakiegoś ninera, kup se Pan fulla a najlepiej porządną zjazdówkę (bo przecież opony tam też zmienisz) - będziesz mógł i po asfalcie jeździć, lesie, piachu, kamieniach, po budowie, trawie, ze schodów zjedziesz, pod wysoki krawężnik wjedziesz, żadne dziury Ci nie będą straszne a jak Ci się zachce to i ze stoku narciarskiego....100% uniwersalności :P Boże, potem się ludzie dziwią że rower ląduje w garażu i stoi oparty o ścianę bo przecież miało być tak wygodnie, miło i przyjemnie na rowerze. 

 

Życzę powodzenia i "przyjemności" w jeździe po asfalcie.  :thumbsup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, kup sobie co chcesz i jeździj jak chcesz będziesz na pewno szczęśliwy i zadowolony  :icon_lol: Następnym razem tylko nie wchodź na forum rowerowe i nie zakładaj tematu z pytaniem o pomoc i prośbą o doradzenie skoro tak świetnie sam wiesz co jest Ci potrzebne na asfalt...  :002:  Zaoszczędzisz ludziom czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Panowie, loooz. Jest piątek. :)

 

Efektowny filmik, ale nawet na forum ludzi z taką techniką jazdy jest garstka.


Tu nie chodzi o filmik, tylko o uświadamianie pewnych rzeczy. Bez odpowiedniej techniki nawet niner nic tutaj nie pomoże.

Bardziej chodzi mi o sprostowanie takiego myślenia:

 

Nie będę popierdzielał szosówką po polskich pięknych drogach, chodnikach i lasach super pomysł


Po prostu uważam za nonsens kupowanie roweru w trudniejszy teren, by jeździć nim po asfalcie. No ale każdemu, według jego uznania.

By następnym razem uniknąć podobnych niesnasek, radzę trochę inaczej formułować temat. Naprzykład: "Rower górski na asfalt, inne piękne polskie drogi, chodniki i lasy", albo coś w ten deseń. ;)

Miłego weekendu Koledzy!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I święte słowa AMEN.

 

Wcześniej wspominałem, że źle sformułowałem temat. Bo mogłem napisać 60-40 ponieważ analizując ile jeżdżę do pracy a jak lubię jeździć czasem w terenie. Dla tego dla mnie lepszym wyborem jest 29er. A jak bym miał kupić przełajówkę to wolę już szosę do jeżdżenia w mieście ale to jako drugi rower. Dla mnie rower musi być uniwersalny bo lubię czasem po lesie po hałdach pośmigać jak mi się nudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale nie mogłem się powstrzymać... :devil:

 

 

 

co jest do wszystkiego to jest do niczego

=

 

Dla mnie rower musi być uniwersalny

 

 

Tak to jest jak ktoś nie wie czego chce ale wydaje mu się, że jest blisko ;) Dlatego właśnie w naszym kochanym kraju mamy tylu "rowerzystów górskich" w Polskich miastach na ulicach i chodnikach - przeca co góral to góral.

 

A potem jest tak: http://www.forumrowerowe.org/topic/163785-rower-przerobka-mtb-na-szose/

 

(ok już uciekam i nie wkurzam więcej autora! To tak tylko dla podsumowania całego tematu - bez urazy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , przełaj jest dla kogoś kto wie o co chodzi i ma świadomość ograniczeń takiego roweru.  Ty spróbowałeś i Ci nie podeszło, ok .

Natomiast jako rower na dojazdy do pracy i czasami hałdy , to jednak według mnie cross a nie 29er. A najlepiej to dwa , tani , na sztywnym widelcu i Vkach cross, + jakiś MTB ( nawet full )

Np http://allegro.pl/scott-sub-50-i4814781123.html , czy też jak Cie nie odrzuca damska rama to http://allegro.pl/okazja-raleigh-disc-czarny-i4825695123.html - za te pieniądze ( do negocjacji jeszcze ) to naprawdę wypas .

 

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...