Skocz do zawartości

[3000-4500] MTB full Cube AMS 130 race


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu rowerku mtb, moje okolice to Beskidy (Szczyrk, WIsła itp.) i właśnie to będzie główne jego przeznaczenie. Doszedłem do wniosku, że full najlepiej się nada dla moich potrzeb. Znalazłem ciekawą ofertę:

http://allegro.pl/ja...4732788585.html

Co sądzisz o tym rowerku? Podobno jest praktycznie nowy, katologowo ~9000zł. Przede wszystkim chodzi mi o to, czy da rade przy dłuższych podjazdach (a raczej czy ja dam na nim radę). Kiedyś próbowałem swoich sił w DH i jednak dalej ciągnie w góry, ale w mniej ekstremalnym wydaniu ;). W razie czego mam 186cm wzrostu, więc rama powinna być na styk.

Specyfikacja: http://katalog.bikeb...013,rowery,7434

 

Ewentualnie jaka alternatywa w tej cenie? W grę wchodzą zarówno rowery nowe jak i używane, ale wolałbym z mniejszym przebiegiem.

 

Pozdrawiam, Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, znajdywałem raczej pozytywne komentarze na jego temat. Budrzet jak w temacie, 4500zł to raczej max. Kolejna opcja:

http://allegro.pl/giant-trance-x2-fox-32-deore-xt-shimano-m820-saint-i4736732341.html

Niestety sprzedający jest drugim właścicielem i niewiele wie na temat rocznika i przebiegu.

 

Jeśli ten cube faktycznie się do niczego nie nadaje to dobrze że napisałem, bo byłem na niego dosyć mocno zdecydowany ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cube ma kąt rury sterowej 70, długą podsiodłówkę, nie poszalajesz na nim, szczególnie w dół będzie trudno.

Trance to super rower, choć ja na Twoim miejscu szukałbym większego koła 27.5 lub 29.

Wychodząc z założenia, że rama to podstawa, za około 5k masz np tutaj nówkę

http://www.bike-arena.cz/giant-trance-27-5-3-2014-velikost-l-1/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarze od znajomego który posiada starszą wersję i bardzo sobie chwali, podobnie na zagranicznych forach dobrze piszą, bo w polskiej sieci niewiele o nim jest. Faktycznie fajna opcja na tego Gianta. Cieszyn niedaleko, może orientuje się ktoś w sklepach rowerowych w tym mieście? Ewentualnie czy są jakieś problemy z wysyłką do PL?

Na korzyść cuba dalej przemawia osprzęt (fajny fox z przodu i lepszy napęd), waga i jednak cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dalej skłaniam się ku temu Cubowi. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby nie dało się na tym rowerze zjechać, nie będę jeździł po trasach DH.. Pozostaje pytanie jak sobie poradzi przy długich podjazdach?

Nowy Giant z Czech odpada, przekracza budżet, który i tak jest już nadwyrężony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że już zdecydowałeś. Szukasz potwierdzenia w tym , że twój wybór jest słuszny. Moja rada jest taka: "Słucha kolegów z forum, którzy mają większą wiedzę od nas odnośnie rowerów". Jeżeli nie potrzebujesz roweru do jazdy "wyczynowej" to każdy polecony w tym wątku spełni twoje wymagania. Zaletą takiego rozwiązania jest gwarancja i pewność co się dzieje z rowerem od początku jego użytkowania. Po prostu będziesz spokojnie spał a nie szukał serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dalej skłaniam się ku temu Cubowi. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby nie dało się na tym rowerze zjechać, nie będę jeździł po trasach DH.. Pozostaje pytanie jak sobie poradzi przy długich podjazdach?

 

Napisałeś, że chcesz fulla w Beskidy i to moim zdaniem tę najtrudniejszą część śląską bo takie masz potrzeby. Nie wiem jaką masz technikę ale równie dobrze możesz kupić HT. Na tym nie "przelecisz" trudnych sekcji tak jak na sprzęcie o większym skoku ale przede wszystkim innej geometrii. O podjazdy bym się akurat w tym przypadku nie martwił bo będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, okazuje się że to sprzęt niezdatny do jazdy...

Za parę lat geo rowerów tak popchnie się do przodka że wytoczenie takiego kubusia z garażu będzie groziło poważnym wypadkiem...

Oczywiście że da się tym rowerem jeździć, zjeżdżać i podjeżdzać, dało się, da i będzie się dało. 

 

Jasne - niedzisiejsza geometria dla tego typu rowerów, a to oznacza że (w teorii) poradzą sobie one gorzej niż nowości. 

W praktyce może ale nie musi mieć to znaczenia. 

Oczywiście - ciut bezpieczniej kupując w ciemno wybrać rower młodszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt tu nie twierdzi, że to nie rower do jazdy tylko jak się już zabiera za kupno fulla w takie miejsce to tak aby zjechać jak najwięcej zjazdów przy większej prędkości. Na tym Cube na pewno tak nie będzie. Zresztą wszystko zostało powiedziane a co kto wybierze i czy będzie po czasie zadowolony to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podjąłem jeszcze decyzji, ale przyznam że ten Cube po prostu wpadł mi w oko i przyznaję, że na siłe szukałem argumentów na plus ;). Rozważam też HT, na przykład (niestety ogłoszenie tylko na FB):

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=290577221153406&set=ms.c.eJxF0NkRw0AIA9COMiwsV~%3B~_NJUYW~_XwDkr1oi2eqnuN2JT4Kn3sr8gpcUlmnuzi~%3B59m3SlrhzQv6ig5Y6Z5~_oz3HctdZKmLs94DZFwozH~%3Bbko3du8z~%3BhdGFu68lrrLH~%3BvjezZ358Pfni90rH2bTPvvyNOfsL~%3Bbznrw7767mP7Xs6596dvL~%3Bj~%3Bk3H9LuvJ6~%3B6BYqdXpE~-.bps.a.290577174486744.1073741855.100006033913109&type=1&theater

Tylko rama może być za mała, może dłuższy mostek pomoże? Plus jest taki że mogę go zobaczyć na własne oczy.

Jaki HT godny polecenia do 4 tyś. nada się dla moich potrzeb?

Wieczorkiem poszukam jeszcze wsród używek na allegro i podrzuce jak znajdę coś ciekawego. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły na fulla w tej cenie jestem otwarty na propozycje. Jeśli chodzi o koła, to myślę że 29' są za duże, w górach to dosyć mała zwrotność, więc zostaje 26 albo 27,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

moje okolice to Beskidy (Szczyrk, WIsła itp.)

 

 

Kiedyś próbowałem swoich sił w DH i jednak dalej ciągnie w góry

 

co jest grane? na góry nie kupuje się roweru o tak stromym kącie główki jak ten kubuś,tym bardziej roweru o stromej główce i  za małej ramie jak ten Lapierre........

Uparłeś się na wyrzucenie kasy ?

Do tego rozmiar koła........

Za 4 000 kupisz nowy sztywny rower 27,5 z przyzwoitą geometrią i rozsądnym wyposażeniem.

Jak chcesz fulla,szukaj i wrzucaj linki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na tego cube co tak bardzo chcesz kupić to sam czuje strach między nogami ;)

 

i tak w ogóle czemu chcesz rower na małej kiszcze 26 cali, wydając tyle kasy to chyba lepiej zainwestować w większe koło 27,5 które ponoć jest przyszłością

 

ja mogę polecić z fulla taki model choć trochę sporo ponad budżet http://allegro.pl/mtb-full-27-5-silverback-slider-2-fox-slx-no-tubes-i4742859742.html

 

a jeśli chodzi o HT to w tej kasie masz spokojnie mocny rower na nowy kole 27,5 choćby ten często polecany http://allegro.pl/mtb-27-5-silverback-slade-1-deore-xt-recon-air-i4769620923.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt tu nie twierdzi, że to nie rower do jazdy tylko jak się już zabiera za kupno fulla w takie miejsce to tak aby zjechać jak najwięcej zjazdów przy większej prędkości. Na tym Cube na pewno tak nie będzie. Zresztą wszystko zostało powiedziane a co kto wybierze i czy będzie po czasie zadowolony to inna sprawa.

 

Nie dziw się, kolga "Tobo" nigdy nie był specjalistą od zjazdów, ani od szybkiej jazdy w dół ... jest z tych ostrożnych ... ci co lubią ostrzej zjechać potrafią docenić stabilniejsze prowadzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko z wyjątkiem demy (notabene 1600 eurasów to 6700) to rowery na kołach 26, nie chce tu stwierdzać że rozmiar koła 26 to już przeżytek i ludzie się ich powoli wyzbywają bo zaraz zostanę zjechany przez obrońców tytułu ale naprawdę chcąc wydać 4 klocki pomyśl o kołach w nowych rozmiarach jak 27,5 czy 29 choć jak chcesz jeździć po ostrych trudnych technicznie trasach to brałbym pod uwagę głównie 27,5 bo 29 może być ciut za ciężki w prowadzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do demy to coś poszło nie tak i wkleiłem zły link, chodzi o: http://olx.pl/oferta/rower-dema-spurr-5-0-29-full-CID767-ID7l03R.html#5a80703a8c

Widzę że wszyscy uprali się na koła 27.5, problem w tym że używek na takich kołach jest bardzo mało i zazwyczaj mają małe ramy. Z tego co mi wiadomo różnica pomiędzy 26 a 27.5 nie jest duża, a jeśli chodzi o zwrotność to jest nawet na korzyść 26".

Najbardziej zależy mi na opinii na temat 2 pierwszych Giantów, gdyż mam możliwość ich wypróbowania przed zakupem.

Jeśli chodzi o HT to podałem kilka opcji, jednak mają koła 26 albo 29..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... Tym Cubem da się wszystko. Ale wymaga kilku zmian, choćby kokpit, który przy tak stromym kącie główki ma piekielni długi most. Zresztą Cube ogólnie ma taką filozofię że pakuje długie mosty do swoich rowerów.

Wracając do kąta główki, w rozpiskach geo nikt ni epodaje dla jakiej wysokości amortyzatora jest te 70 st. Biorąc pod uwagę że jest tam Fox Talas z regulacją skoku 110-130-150 może być tak że te 70 st. jest dla skoku 110 mm co doskonale definiuje ten rower w podjazdach. powiększenie skoku do 150 mm spowoduje wypłaszczenie główki o jakieś, strzelam bo nie wiem dokładnie, ale do 3 st mniej na pewno.

Więc nie demonizował był tej archaicznej geometrii (oczywiście przy założeniu że geo jest podana dla soku amora 110 lub od biedy dla 130 mm).

Dlaczego uważam że kąt jest podany dla mniejszego skoku ? Bo gdyby był podany dla skoku 150 mm to po zmniejszeniu go do 110 mm mielibyśmy jakiś radykalny kąt główki. 

Na koniec mogę tylko napisać że widziałem ten rower w akcji, miał go mój kolega, i dawał radę w naprawdę ciężkim terenie, jednak po zakupie tego roweru kolega zmienił mostek na krótszy i kupił szerszą kierownicę. Siedziałem na tym rozmiar M, zez skokiem ustawionym na 150 mm nie sprawiał wrażenia stromej główki. Podkreślam jednak że na szlaku nim nie jechałem, to była tylko próba parkingowa.

Tyle moich spostrzeżeń. Wg mnie nie jest tak źle z tym rowerem, ale osobiście bym go nie kupił.

Choćby dlatego że ma amortyzator Fox Talas który działa jak drewno bo taki już jest, taka jego natura.

Tutaj nieco przekroczony budżet, ale chyba warty zastanowienia się: 

http://allegro.pl/rower-specialized-stumpjumper-fsr-full-idealny-i4766977819.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się przestaniesz dziwić to możesz jakieś fakty podać ? Bo ja nie wiem tego. Do tej pory ramy lub rowery jakie mnie interesowały miały podane w geo dla jakiego widelca jest dany kąt. I był to zawsze skok maksymalny, ewentualnie podana wysokość amortyzatora od osi do korony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...