Skocz do zawartości

[~3500] Składanie MTB xc


gamer28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W najbliższym czasie planuje w końcu złożyć sobie sensowny rower. Chciałbym na to przeznaczyć około 3500zł. Sporo czasu już przesiedziałem w internecie, przeczytałem sporo tematów, głównie tu na forum. Wybrałem trochę części, jednak nie jestem pewien do kilku oraz zawsze przydadzą się jakieś rady ;) Jeśli chodzi o jego użycie to raczej jazda rekreacyjna bez szaleństw ale zobaczymy co przyniesie następny sezon.

 

Rama - Accent Peak 2013 M

Mostek - Dartmoor Trail 65mm 

Sztyca - GUBbike ultralight albo smica pro

Pedały - Dartmoor Candy Pro 

Manetki - SRAM X-5 Trigger  3x9

Przerzutka przód - Shimano  FD-M590 3x9

Przerzutka tył - SRAM X.7 krótki wózek  3x9

Hamulec tył - SLX M675 1.7m Metaliczny + RT76 160mm 

Klamka do bb7 - Avid fr5 

Kaseta - SRAM PG-970 11-32 lub Shimano slx Cs-hg80 11-32

Lancuch - ConneX 900

Korba - Deore FC-M590 170mm 44x32x22

Suport - Accent BB-EX2

Opony - Continental Race King 2.2 x2

Zacisk sztycy - Accent Slim

Stery - ACCENT Airplane polzintegrowane

Detki - Maxxis UltraLight 

 

Części, które już mam ze starego roweru :

 

Amortyzator -  Suntour Raidon RL air

Gripy

Hamulec przód - BB7 180mm

Siodło

 

Pozostaje więc kwestia kół oraz kierownicy oraz ewentualnych zmian na powyższej liście. Co do kierownicy zaciekawiła mnie ta  

http://allegro.pl/xlc-hb-m11-pro-riser-bar-kierownica-mtb-31-8-680mm-i4733927940.html

całkiem lekka no i wydaje mi się wystarczająca. Co o niej sądzicie ? Ewentualnie jeszcze patrze na Ritchey Rizer 670mm albo Easton EA50 rizer 685mm.

Jeśli chodzi o koła to bardziej kwestia pieniężna. Dobrze by było wyrobić się w tych 800zł.

Piasty - Novatec 711/712

Nyple - mosiężne Dt

Szprychy- Dt Competition / Sapim Race / Dt Super Comp

Obręcze - Remerx Magic 7327 / Dt x430 / Sun Rims Equalizer 23

 

Też do końca nie wiem, gdzie je złożyć chociaż mam na oku już kilka miejsc.

 

Co myślicie o tym zestawie ? Jest sens składać coś takiego w tej kwocie ? Czy ceny części jeszcze spadną przez zimę czy raczej już się będą trzymały ?

Chyba o wszystkim napisałem a jeśli nie to pytajcie ;d

 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wyjdzie drożej jak kupno nowego roweru co jest oczywiste.

 

Nie wiem po co i jakie klamki Avid'a ale jak ładujesz na tył SLX to rób to samo na hamulec podstawowy jakim jest przód. I po co SLX jak Deore to aż nadto.

 

Co do opon nie brał bym niczego z tego Continentalowego syfu.

 

Koła z piastami kup całe bo i tak ich sam nie złożysz.

 

Kiera to sprawa indywidualna więc sam zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport - Accent BB-EX2 jest do korb Truvativ. Do Shimano potrzebujesz Accent BB-EX1 lub EX-PRO.

Z tego co piszesz rozumiem, że chcesz dać do złożenia w serwisie ? W takim razie odradzam, szukaj gotowca w tej cenie na wyprzedażach, wyjdzie taniej/lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beskid, hamulce na razie by były w tym zestawieniu, ze względu na to, że BB7 ma tarcze 180 i nie wejdzie na tył do Peak'a. Przy najbliższej okazji on też zostanie zamieniony na SLX. Na koła się sam nie porywam, pisałem o tym, że nie wiem gdzie je złożyć oraz które z powyższych części wybrać.

 

Remlik, faktycznie nie zauważyłem tej różnicy, dzięki ;d 

 

W kwestii korby to różnica ramienia miedzy 170 a 175 będzie duża ?

 

Co do używki i gotowca, myślałem o tym sporo, przeglądałem, czytałem. Ciężko było zdecydować z racji, że faktycznie w tej cenie mógłbym już mieć calutki rower i to z rebą oraz podobnym bądź nawet lepszym trochę osprzętem. Zawsze było coś co mi nie pasowało ( ciężko mi dogodzić ;d ). Stwierdziłem, że jednak wole złożyć, czegoś się przy okazji nauczyć i mieć wszystko dokładnie takie jakie mi się podoba. Cudów na tym rowerze i tak nie będę robił, więc czy aż tak bardzo bym odczuł te małą różnicę osprzętu. Składać zamierzam sam z ewentualną pomocą znajomego, który nie raz już tym się zajmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...