Skocz do zawartości

[Hamulce] Tylni hamulec m395 slabo hamuje


adrian88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W dniu wczorajszym wymienialem detke w tylnim kole i dodatkowo uslyszalem jakis dzwiek z hamulca o brzmieniu obcierania przez jakis kamyczek. Uwaga.. Wzialem w reke sprezone powierzez i chcialem to wydmuchac. Niestety pomylilem sie. To nie bylo sprezone powietrze tylko smar do amortyzatora.

 

Teraz pytanie co moge zrobic z tym fantem i czy da sie odratowac jeszcze ten hamulec? Klocki do wymiany czy do przeplukania w alkoholu? Odpowietrzenie tez jest konieczne w tym przypadku?

 

Dodam, ze wczoraj z rana hamulec ledwo dzialal, po powrocie z pracy bylo juz lepiej.

 

Z tarczy powycieralem smar i czekam na dalsze wskazowki

Edytowane przez lovelas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza do odtłuszczenia za pomocą rozpuszczalnika , klocki do wypalenia nad palnikiem kuchennym lub opalarką , umyć klocki rozpuszczalnikiem , przejechać je papierkiem ściernym , wytrzeć czystą szmatką klocki i może będzie jeździć . Jak nie to klocki do wymiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis wyjalem klocki i wymylem w spirytusie oraz wypalilem nad palnikiem. Niestety. Powycieralem wszystko dokladnie i niestety hamowanie jest fatalne. Przy zdejmowaniu kola pomagal mi tesc trzymajac rower i nie wiem przypadkiem czy nie nacisnal klamki hamulca podczas gdy kolo bylo odkrecone. Mimo to klamka dobrze pracuje, identycznie jak od hamulca przedniego.

 

Michuuu o ktorym zacisku mowa?

 

Po wyjeciu klockow w srodku tez przetrzec spirytusem?

 

Jakie klocki do m395 polecacie? Zywiczne czy metaliczne?

 

Rowerem jezdze glownie do pracy po warszawskim asfalcie, dystans 5 km.

Edytowane przez lovelas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasinski21444 zamawiam te metaliczne za 69 zl. Mam jeszcze pytanie odnosnie zakladania nowych klockow... Czy po wyjeciu starych klockow jak przeczyszcze spirytusem w srodku w tym zaglebieniu na klocki to cos sie stanie?

 

Jesli dalej to bedzie kiepsko hamowac to rozumiem, ze wymagane jest odpowietrzenie. Jaki mineralny olej do tego kupic?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zanim założysz nowe klocki, zdejmij tarcze i porządnie ja wyszoruj w płynach odtłuszczających. Następnie wyczyść środek zacisku moze być spirytus, alkohol izopropylowy czy nie agresywny rozpuszczalnik. Jak już wyczyścisz wszystko załóż klocki i jeździj, powinny sie dotrzeć po ok 20-50km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, mam pytanko odnośnie klocków do tych hamulców

 

to są chyba te z wyższego linku, który jest już nieaktualny http://allegro.pl/klocki-a2z-polmetaliczne-tektro-auriga-dorado-rst-i5074121696.html ? tylko tutaj nie ma wzmianki o M395 i jest to wersja bez zawleczki itp.

znalazłem jeszcze takie od shimano http://www.centrumrowerowe.pl/czesci/hamulce-rowerowe/klocki-okladziny/p,okladziny-hamulcowe-br-m416-525-495-475-b01s-zywiczne-shimano,27060.html

 

Proszę o poradę czy oba modele pasują i który ewentualnie wybrać? Rower to cross i tak też jest wykorzystywany, więc jazda bez szaleństw.

Edytowane przez Maaciek10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...