Skocz do zawartości

[błotniki] Simpla Hammer - prośba o opinie


HerrMann

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam tanich błotników do mojego Gianta. Nie chcę inwestować zbyt dużych funduszy, gdyż i tak w większości jeżdżę przy ładnej pogodzie w sezonie wiosna - jesień. Zimowy wypadek sprzed kilkunastu lat skutecznie odstręczył mnie od jazdy zimą.

Jak sądzicie czy Simpla Hammer będą tu dobrym wyborem? Czy wersja Hammer 2 (z zapięciem paskowym) jest wystarczająco stabilna po zamontowaniu, czy może lepiej szukać wersji "1" - z mocowaniem na zwykłą obejmę? W starym rowerze też miałem jakieś Simple i przez 8 lat nic się z nimi złego nie działo. Z góry dziękuję za podzielenie się doświadczeniami z użytkowania Hammerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simpla Hammer 2 mają mocowanie tylnego błotnika na pasek, który powoduje że błotnik lata na boki. Sam kupiłem i musiałem mocowanie zmienić.

Polecam starszą wersję Simpla Hammer z mocowaniem na śruby.

Ogólnie to dobre błotniki za niską cenę, ale brzydkie jak diabli.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Simpla Hammer 2 mają mocowanie tylnego błotnika na pasek, który powoduje że błotnik lata na boki

Odpowiednie dopasowanie i nie ma tragedii, a za to demontujesz w 1 sekundę.

No i z tą brzydotą to coś za coś. Albo brzydki błotnik albo brzydkie błoto na Tobie.

Ode mnie dodam, że spełnia swoją funkcję. Nie jest 100% ale naprawdę daje radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je na chwile w swoim pendolino, te pierwsze ze skręcaną obejmą. Jak masz taperowaną głowke ramy to korek montażowy jest za mały i trzeba kombinować, Speed click też jest tylko z nazwy, bo jest bardzo ciasno spasowany i trzeba się napocić by to zmontować. Teraz mam blejdy 2 z SKS i są oki. Demontaż to jakieś 4sec i montaż 14sec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sam pasek potrafi sie zluzować w miejscu gdzie jest nawiniety na szpulkę, i rozciągnąc sam w sobie.

Tam powinna być śruba kontrująca.

Chwilę trwało zanim dopasowałem odpowiednią długość. Nie obraca mi się, no chyba że przypier.....czę go nogą porządnie, ale to najwyżej troszeczkę.

Te montowane na stałe niestety potrzebują narzędzi co troche irytuje. Widziałem kiedyć jakiś na zacisk ale nie pamiętam co i gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...