Skocz do zawartości

[bagażnik na hak] niespodzianka


michuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijając przerost naszej biurokracji nad jej zapotrzebowanie, to jednak prawdą jest, że takie bagażniki zasłaniają światła (a w zasadzie nie same bagażniki co rowery na nich) i im ich więcej tym mniej te światła widać, wiec trzeba by się zastanowić czy takie bagażniki w kontekście metody transportu rzeczywiście są takie dobre. Poza tym, czy czasem nie jest tak, że ludzie raczej decydują się na takie bagażniki dopiero jak nie mają możliwości montażu tych na dachu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sprzeczność bagażników na hak z przepisami prawa polskiego nie jest dla mnie zaskoczeniem ...

Wystarczy znajomość przepisów Kodeksu Ruchu Drogowego aby o tym wiedzieć ... a każdy kierowca niejako ma obowiązek znać te przepisy ...

 

Ze względu na powyższe teza z samego końca artykułu ...

 

Będziemy upierać się, że zgoda na oficjalne wprowadzenie do obrotu, czyli zalegalizowanie sprzedaży dowolnego wyrobu musi jednocześnie oznaczać zgodę na jego legalne użytkowanie. Zwalniać nabywcę z konieczności samodzielnego analizowania obowiązujących przepisów.

... moim zdaniem jest delikatnie rzecz ujmując ...nietrafiona.

 

Jest ewidentna dziura w prawie, która trzeba załatać ... :)

 

Poza nadmiernym obciążeniem tylnej osi to miedzy innymi dlatego ja osobiście zdecydowałem się na bagażniki dachowe.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję,z ę w końcu jakosto zalegalizuja... nie przesadzać z tym zasłanianiem świateł, przecież takie wieszaki mają je powtórzone jak i miejsce na tablicę... po za tym jak jest hak to też jest odpowiednio mocowany i ma odpowiednią wytrzymałosć, w końcu jak się ciągnie przyczepkę to też idzie pewne obciązenie na ten hak... nie mówiąc o mniejszych oporach jak siema rowery z tyłu i nie martwieniu sieo niższe przejazdy ;)

Ja jestem bardzo za tym by móc legalnie spokojnie tak wozic rowery... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

nie przesadzać z tym zasłanianiem świateł, przecież takie wieszaki mają je powtórzone jak i miejsce na tablicę..

Bagażniki dobrych firm mają wyprowadzone światła, wystarczy podpiąć się do wtyczki przy haku. Problem tkwi w dodatkowej tablicy która jest "nielegalna" jak zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...