Skocz do zawartości

[Tektro Auriga Comp] olej mineralny


dziewan

Rekomendowane odpowiedzi

Można jakoś ustalić lepkość oleju Shimano vs dexrona vs inne przekładniowe mineralne ? Na LHM zimą klamka muliła podobno bo jednak jest odrobinę bardziej lepki i tylko to mnie powstrzymuje przed kombinacją z zamiennikiem.

Jeszcze zapytam jaki kolor ma dexron ?

Edytowane przez zdrower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest to olej do przekładni automatycznych typu Dexron II

Jeszcze jedno pytanko, bo ten olej występuje z literkami np Dexron II E, Dexron II D, o co chodzi z tymi literkami ? jasinski21444, napisz jakim ty zalałeś, miał jakieś literki czy nie miał ? konkretnie jakiej firmy ten dexron kupiłeś ? Bo rozumiem że Dexron to typ oleju a robią go różne firmy. 


Porównuję właściwości oleju Shimano:  http://www.forumrowerowe.org/topic/84930-plyn-hydrauliczny-parametry-oleju-shimano/

z właściwiościami Dexrona II i nijak mi to nie pasuje, wygląda na to że Dexron jest o wiele gęstszy.

Podczas gdy wg Leo2 Shimano ma lepkość w 40 st.C. równą  8,4 mm2/s to Dexron ma 35,5 mm2/s.

Co ciekawe niepolecany LHM+ ma 18 mm2/s, zatem pomimo że nie polecany to jest najbliżej oleju Shimano, co Wy na to ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze jedno pytanko, bo ten olej występuje z literkami np Dexron II E, Dexron II D, o co chodzi z tymi literkami

 

Zalewałem olejem klasy Dexron II D . Nie pamiętam już jakiej firmy dokładnie miałem olej ale slx'y jeżdzą do dziś w rowerze kolegi , moje XT jakiś czas temu poszły do ludzi a i przypomniało mi się że Ronnin także zalewał magury Dexron'em i to jeszcze chyba jeździ . 

 

W każdym razie moim zdaniem można zalewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym zastanowieniu się najlepszym sposobem jest kupić olej oryginalny shimano 1l cena to ok 70 zl a starczy na baaardzo długo i przy odpowiednich chęciach można część odsprzedać aby trochę pieniążków się zwróciło :) 

 

 

p.s Z tego co czytałem i się rozglądałem to ten olej daje największą siłę hamowania, zgadzacie się czy madzie inne zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...