Skocz do zawartości

[Full] 29er vs 27.5


domin89

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawy jakie są wasze opinie na temat fulla 29 cali? Czy jest to za duże koło jak na fulla, czy moze jak ktos (tak jak ja) ma około 190 cm wzrostu i nie używa roweru do niewiadomo jakich ewolucji to może byc fajne rozwiązanie? I przy okazji jakie ramy polecacie do 3,5k z damperem nówka? Dodam że aktualnie mam Hardtaila 29er i jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam

Edytowane przez domin89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Zgłasza się zadowolony użyszkodnik rowery Whyte T129S. 120/120, Horst, obsługiwany przez Rebolca Solo Air i Monarcha RL. 179cm i 65kg.

 

Jeżdżę niewysublimowanie i gdyby nie bezdetki nagminnie łapałbym kapucie.

 

Rower kupiony i przebudowany pod siebie tylko i wyłącznie na górskie wyrypy.

 

Na codzień mam singla i lekko spotforniałą przełajkę.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję fulla na kole 29 cali i nie mogę narzekać, aczkolwiek nie mam porównania z 27,5. Sam się zastanawiam co jest lepsze. Do fulli 27,5 ładują o ok. 20mm więcej skoku. W 29 wychodzą z założenia, że większe koło zrekompensuje różnice skoku. ale czy na pewno? Wg mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190cm

Jest 29 120/100

Będzie........29 160/155

Jeżdziłem kilka godzin na 27,5  150/150  - jest bardziej poręczny w ciasnych zakrętach przy dużym spadku i na wolnych bardzo trudnych kawałkach,gdzie się przydają umiejętności z trialu,których nie posiadam.W normalnej rąbance na 90% tras duże koło pozwala na więcej przy skromnych umiejętnościach.

Podjazdy - bajka.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...