Skocz do zawartości

[licznik] Sigma ROX 6.0 CAD vs VDO M6 WL


Andys

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poszukuję licznika do max 550zł z pulsometrem i kadencją. W chwili obecnej biorę pod uwagę dwa modele:

- Sigmę ROX 6.0 CAD

- VDO M6 WL

Czytałem na forum recenzję Sigmy i w zasadzie spełnia wszystkie moje oczekiwania w naprawdę przyzwoitej obecnie cenie, o języku polskim, współpracy z PCtem nie wspomnę.

Zimą częściej biegam niż roweruję, więc Sigma ma jeszcze dodatkowy plus w postaci pulsometru działającego poza rowerem.

Nie da się ukryć, że VDO M6 kusi mnie głównie design`em i chyba jednak czytelniejszym wyświetlaczem (choć nie widziałem obu na żywo).

W recenzji ROX`a zaniepokoiłem się również problemami z zasięgiem czujnika kadencji. Chętnie poznam Wasze zdanie w powyższym temacie. A może zaproponujecie mi lepszy niż wymienione licznik z obsługą pulsometru i kadencji, w cenie do 550zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Rox 6.0 i potwierdzam, że czasami potrafi zgubić kontakt z czujnikiem lub wszystkimi (bezprzewodowe prędkość, kadencja, opaska tętna) , czasami reset połączenia czujników nie pomaga , czasem np. łapie dwa a trzeciego już nie ale np. w jednej z takich sytuacji wszedłem na pocztę, załatwiłem sprawę, wyszedłem, zamontowałem licznik i działał poprawnie.

Zdarza się też przekłamanie czujnika tętna, jak się pochylę np. podczas ostrego podjazdu, pewnie za mała odległość od licznika..

Wieczorem czy nocą jak się odpali mocniejsze oświetlenie na kierownicy, to także zdarzają się zakłócenia, mimo iż licznik przesunąłem z mostka na prawą stronę kierownicy a lampkę na lewą.

 

Na koniec dodam, że nie są to częste sytuacje, mam go cały sezon i w ciągu tego sezonu z 5-6 razy (pomijając jazdę z oświetleniem) na przejechanych ok. 5000 km , od biedy jestem w stanie to przeboleć, nie wiem jak Ty.

Nie reklamowałem go, gdyż po konsultacji z innymi użytkownikami Sigm potwierdzają to samo ...

Wahałem się pomiędzy wyższymi modelami ale po rowerowej kraksie i przerwie w jazdach o zakupie zdecydowała funkcja biegania, jest dołączony pasek na rękę i licznik po zamocowaniu przechodzi w specjalny tryb, wyświetla inne wartości niż na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź. Głównie ze względu na działający poza rowerem pulsometr, kupiłem Sigmę jeszcze przed Twoją odpowiedzią. Niestety Agito zachowało się bardzo nieelegancko, oferując kredyt ze śmiesznymi kosztami, z karencją spłaty, który w rzeczywistości okazał się być z ukrytymi kosztami bez karencji, dlatego też (w imię zasad) zrezygnowałem z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić stację dokującą i soft to dodam, że tutaj Sigma zachowała się nieelegancko.

Dlaczego ?

Problem dotyczy wyświetlania danych, licznik pokazuje co innego a program swoje.

W efekcie np. licznik pokazuje średnią prędkość 25.43 , po transferze program w podsumowaniu 25.68 i tak dla wielu parametrów, niby niewiele ale skoro kupuję dość drogi licznik to liczę na lepszą jakość.

Pisałem o tym na Forum, nikt nie odpisał, 3 maile do Sigmy na różne adresy pozostały bez odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...