Skocz do zawartości

[Karta Gwarancyjna] Naklejka za co odpowiada?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Posiadam rower Romet Rambler, lecz mam zagwozdkę w sprawie wpisu do karty gwarancyjnej. Otóż nie mam w niej wpisane numeru ramy, jest tylko  naklejka z jakimś kodem (zaczyna się na PG/...), naklejka z nazwą roweru,kodem produktu itp. oraz w środku przyczepiony paragon a pod nim pieczątka o sprawności roweru.

Tu nasuwa się mój problem, ta naklejka (PG/...) jest na 1szej stronie oraz na końcu  w rubrykach do gwarancji pod sekcją "nazwa sprzętu" a pod "nr. fabryczny jest pusto".

Posiadam tą naklejkę też na rowerze, ale po paru jazdach jest już wyblakła.

 

I tutaj kieruje się moje pytanie,  skoro w karcie gwarancyjnej nie ma nr. ramy to jak np. sklep czy romet zidentyfikują, że to mój rower? 

Czym jest ta naklejka PG/, czy jest ona indywidualna tylko do jednego roweru?  Może Romet posiada swoją  bazę w której  po wpisaniu tego kodu PG/  lub kreskowe wyskakuję im numer ramy roweru itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Posiadam rower Romet Rambler, lecz mam zagwozdkę w sprawie wpisu do karty gwarancyjnej. Otóż nie mam w niej wpisane numeru ramy, jest tylko  naklejka z jakimś kodem (zaczyna się na PG/...), naklejka z nazwą roweru,kodem produktu itp. oraz w środku przyczepiony paragon a pod nim pieczątka o sprawności roweru.

Tu nasuwa się mój problem, ta naklejka (PG/...) jest na 1szej stronie oraz na końcu  w rubrykach do gwarancji pod sekcją "nazwa sprzętu" a pod "nr. fabryczny jest pusto".

Posiadam tą naklejkę też na rowerze, ale po paru jazdach jest już wyblakła.

 

I tutaj kieruje się moje pytanie,  skoro w karcie gwarancyjnej nie ma nr. ramy to jak np. sklep czy romet zidentyfikują, że to mój rower? 

Czym jest ta naklejka PG/, czy jest ona indywidualna tylko do jednego roweru?  Może Romet posiada swoją  bazę w której  po wpisaniu tego kodu PG/  lub kreskowe wyskakuję im numer ramy roweru itp.?

 Hej. 

Sprawdź czy na mufie suportowejnie ma nr ramy który by się pokrywał z nr na tych naklejkach. 

Nr ramy powinien być wybity i powinien byc mocno widoczny. 

Szukaj na suporcie na samym dole. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naklejkach jest tylko kod PG/... , zgadzał się on z nr naklejki na ramie ale ta na ramię wypowiała. 

Na suporrcie mam tylko dwa numery XD... i EN... (bodajże)

 

Ten PG/... z tego co wyczytałem to ma każdy rower Rometa naklejkę na książce serwisowej więc nie jest to raczej kod który jest na ramie.

 

Na ramie nawet te kody nie mają tyle cyfr co ten PG/...

 

PG ma 7cyfr, a te 2 kod na ramię  jeden 8 cyfr drugi 5.


O dla przykładu te naklejki z PG.

 

http://img20.otofotki.pl/obrazki/xh931_DSC_0451.JPG

http://img08.olx.pl/images_tablicapl/151913609_5_644x461_rower-gorski-romet-rambler-30-fit-alu-18-cali-pomorskie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...