Skocz do zawartości

[obejma sztycy] Problem z montażem obejmy Command Post w Epic


Groniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Chciałbym zamontować w rowerze Specialized EPIC regulowaną sztycę Command Post.

 

Jednak mam problem, ponieważ z uwagi na dodatkową blaszkę aluminiową przyklejoną na końcu rury podsiodłowej nie mogę nasunąć obejmy o średnicy 35 mm.

Zwykła standardowa musi mieć 37 mm a o takim rozmiarze nie ma w ofercie Specialized obejmy Command Post.

 

post-159557-0-09105300-1414262810_thumb.jpg

post-159557-0-36200300-1414262869_thumb.jpg

 

Obejmę 35mm mam zamontowaną w rowerze Stumpjumper, ponieważ tam nie ma takiej blaszki rura normalnie kończy się samym karbonem bez tego kołnierza.

 

Pytanie moje jest takie czy w przypadku takiego rozwiązania można w jakiś sposób wyjątkowo usunąć ten kołnierz czy pozostaje kupno jakieś zamiennie inne firmy obejmy, która może będzie miała jakiś uchwyt/oczko na prowadzenie pancerze.

Może ktoś z Was przerabiał taki temat.

 

Dziękuję z góry za poradę.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak....weź szliferke i utnij

Niektóre modele Speca mają ten metalowy kołnierz i mieć muszą, nic z tym nie zrobisz. Są przelotki, które montujesz na opaskę zaciskową, tak jak np. dostajesz ze sztycą Reverb od RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak....weź szliferke i utnij

 

Ten komentarz był zbędny po prostu zapytałem i tyle :).

W drugim rowerze w ramie karbonowej nie posiadam takiej obejmy i nic się z ramą nie dzieje więc zwyczajnie zapytałem czy to jest opcjonalnie demontowalne czy niezbędne.

Jeżeli są jakieś rozwiązania zastępcze to może się ktoś podzieli jakimś linkiem co zakupić za obejmę dodatkową do tej fabrycznej żeby mieć to ucho montażowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to rama Epica chyba z 2012 lub 2013 roku, niestety nie mam takiej możliwości, ponieważ sztyca jest w wersji z linką na zewnątrz.


Poza tym na sztycy między obejmą a nakrętką dolnej rury możesz zamocować opaskę zaciskową z niewielkim luzem.

 

Tak teraz zrobiłem tymczasowo bo nieświadomie zakupiłem tą obejmę co mam w drugim rowerze no i po przymiarce wyszło szydło z worka :)

 

Kiedyś za bardzo starych czasów miałem ramę gdzie ta obręcz dodatkowa była demontowalna z uwagi na wielkość obejmy jaką się stosowało coś na takiej zasadzie jak w lampach rowerowych jest guma do doboru średnicy kierownicy.

 

Dlatego pytałem jak to wygląda w ramie bo zależy od modelu i rocznika i wtedy to jest lub nie takie są moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...