Skocz do zawartości

[rower] Trekking-3 propozycje, którą wybrać?


Kar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

na wstępie zaznaczę, iż rowery proponowane są  nie dla mnie, lecz dla mojego Dziadka. Zasadniczo spełniają one wszystkie podstawowe warunki, jakie sobie obrał, natomiast  Hercules posiada hydrauliczne hamulce, co bardzo go zainteresowało. Niemniej jednak, chciałby skonsultować z kimś będącym na bieżąco z nowinkami technicznymi, czy przypadkiem z tego powodu reszta zastosowanych podzespołów nie odznacza się słabszą jakością? Poniżej 3 propozycje:

1. Kross Trans Alp 2014 (cena: ok. 1650 zł)

2. Kross Trans Pacific 2014 (cena: ok. 1700 zł)

3. Hercules 24HS 2013 (cena: ok. 1750 zł).

 

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi ułatwiające wybór pomiędzy tymi trzema modelami lub inne propozycje.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) Dziadek ma 86 lat i od kiedy pamiętam (czyli jakieś 30 lat) codziennie jeździ ok. 40km na rowerze, dla sportu. Jego kondycję oceniłabym jako wspaniałą, podobnie jak zamiłowanie do jazdy i dłubania przy sprzęcie. Wymiana roweru spowodowana jest wypadkiem (Dziadek ucieszył się z super fajnej ścieżki rowerowej po czym facet stuknął go na niej autem), w związku z którym jego poprzednia maszyna (Romet) nie nadaje się już do użytku (decyzja zarówno ubezpieczyciela tego kierowcy, jak i samego Dziadka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross Trans Alp według mnie będzie najlepszym wyborem. Jest na kasecie, Pacyfik zaś jest na wolnobiegu który jest starszym i słabszym patentem od kasety. Pisałeś że dziadek lubi dłubać przy rowerze więc Hercules z hydraulicznymi hamulcami nie będzie najlepszym pomysłem. Trans Alp będzie dla Twojego dziadka najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne za wszystkie odpowiedzi. Dziadek stwierdził, że nie boi się hydraulicznych hamulców, a wręcz przeciwnie, jeśli może zrobić krok do przodu, to czemu nie. ;-) A czy moglibyście powiedzieć coś na temat opon w jedym i drugim rowerze? A konkretniej, jeśli któreś z nich są, to które są "węższe" (nie wiem czy tak się o tym fachowo mówi)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...