Skocz do zawartości

[Strava] - error/reset smartfona


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj Strava zresetowała mi smartfona. Mam nowego szajsunga s5. 2 treningi testowe wyszły ok. 3 test dzisiaj miałem skoczyć na rekordzik km w ciągu godziny.

Włączyłem gps, potem stravę (czas ruszył). Więc jak zawsze wygasiłem ekran (wykluczając przypadkowe zatrzymanie, czy cokolwiek innego) i dzida. Podczas jazdy nie zaglądałem na tel, bo i po co/no i nie ma jak - skupiałem się na ciśnięciu......

Przejechawszy na maksie 31.15 km sięgam po tel żeby zakończyć trening i.........podaj PIN.

Po jego wpisaniu okazało się że nie ma nic. Nawet kawałka trasy. Dodam, że wcześniej ani razu tel mi się nie restartował ani nie zawieszał. Mam go miesiąc. System nieobciążony i czysty.

No i cholera Panowie/Panie WTF?? Zdarzało Wam się??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdarzyło, w ciągu dwóch lat ze trzy razy. Zawsze scenariusz był taki jak piszesz: włączyć nagrywanie, telefon do plecaka, po dojechaniu na miejsce wyciągam telefon z plecaka i mam pytanie o PIN - telefon po resecie. Nie zawsze na początku wyprawy, czasem udało się odzyskać 5km, albo 20km. Zdarzyło się na dwóch telefonach, Samsung Galaxy Ace i Samsung Galaxy S3 Mini - więc może to przypadłość sprzętu?

 

Nie dam jednak głowy, że jest to wina Stravy - nie jestem teraz pewien, ale chyba pierwsza taka sytuacja zdarzyła mi się, gdy nie jeździłem jeszcze ze Stravą, ale z Endomondo. Nie jestem jednak pewien.

 

Zauważyłem też, że wrzucony do plecaka/kieszeni telefon podczas deszczu potrafi się odblokować. Gdy nasiąknie materiał plecaka a telefon rzuca się w kieszonce na wertepach (albo w kieszeni spodni), to ekran się odblokowuje i wciskają się chaotycznie różne dziwne rzeczy. Parę razy zdarzyło mi się tak wykręcić kilka numerów, napisać bełkotliwego smsa, powłączać jakieś aplikacje... może w sytuacji resetu jest podobnie, telefon nie daje rady z nawałem poleceń i się wykoleił :)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sporttracklive nie miałem żadnych tego typu problemów. Niestety zamykają aplikację stąd potrzeba przesiadka i wybór stravy. Ale jak ma to tak wyglądać to pierdziu ten program.

I szlaq trafił zapis całkiem fajnego treningu.

Co do ramu- dobrze zakładasz...nie brakuje.

Trza się przesiąść na jedynego właściwego garmina... 920xt w planach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem kiedys takie problemy z endomondo i fabrycznym systemem motoroli, ale u mnie byl to problem malej ilosci ramu. Po zainstalowaniu cyanogenmoda problem zostal rozwiazany i ramu juz nie brakowalo, lecz innych wzgledow przestalem go uzywac w telefonie i przesialem sie na oruxmap, a endomondo uzywalem tylko na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Endo też mi się zdarzyło ale na leciwym sprzęcie. Jednak na tym samym leciwym wspomniany wcześniej sporttacklive działał bezbłędnie. Tak samo bezproblemowo działał na Szajsungu.

Niestety zmuszony do zmiany testuję stravę i zonk gigant.

 

 

Zauważyłem też, że wrzucony do plecaka/kieszeni telefon podczas deszczu potrafi się odblokować. Gdy nasiąknie materiał plecaka a telefon rzuca się w kieszonce na wertepach (albo w kieszeni spodni), to ekran się odblokowuje i wciskają się chaotycznie różne dziwne rzeczy

Nieee, to wykluczam kategorycznie. Tel z zablokowaną klawiaturą wisi na wsuwce zamykanej na rzep, a ta zapięta jest na ramiączku plecaka. I jeszcze udało mi się trafić w bezdeszczowy moment - więc ....nie ma bata oba samce.

Cholera....się zastanawiam czy nie napisać do suportu stravy.... Może faktycznie coś z oprogramowaniem sprzętowym samsunga z lekka napindala się ze stravą....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi okazjonalne crashe Stravy jak dotychczas zdarzały się tylko, gdy w czasie zapisu trasy chciałem coś przełączyć w smartfonie, minimalizować program i potem go przywracać itp. Nigdy nie miałem crasha bez mojej wiedzy w czasie jazdy. Smartfon to Samsung Galaxy Note II na fabrycznym oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.....Kwestie przełączania odpadają. Nie odbieram tel, ani sms podczas "lajtu" na rowerze... kończę trening/jazdę - dopiero przeglądam. No chyba że typowa wycieczka na zupełnym luzie...

Tu podobnie jak poprzednio - złączyłem stravę, wygasiłem wyświetlacz i po chwili kiszka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na i9100 (S2) Strava działa okej, raczej nie miałem większych problemów, no nie licząc jakiś tak mniejszych ścinek.

 

Po prostu, miałes nie farta, apka się mocno schrashowała, i tyle.

A co do samego dopracowania samsungów, to inna kwestia. Touchwiz to porażka. O ile jest ładny i czytelny, o tyle optymalizacja... nie ma czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra...next siurprajs. Otóż nie poddaję się i dzisiaj dalej chciałem przetestować strave. Pokazała mi się informacja o błędzie zapisu,czy kontynuować. Klik że tak - najwyżej prześle suportowi info. Kawałek dalej zatrzymuję zapis i....? Okazuje się że ten dzisiejszy kawałek (test5) strava dopisała do gdzieś zapisanego wczorajszego treningu (wcześniej nie był widoczny). Się pojawiło 2/3 wczorajszej trasy, kosmiczny skok w miejsce gdzie dziś włączyłem program i jego zakończenie. Strava to wszystko połączyła i wychodzi że trening trwał ponad 24 h. Niezły pasztet!!

 

Panowie czym edytować trening żeby wykasować dzisiejszą cześć jazdy? Zostanie chociaż 2/3 wczorajszej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyeksportuj ze stravy i zabezpiecz jako backup na dysku. Utworz kopie na ktorej bedziesz pracowal, teraz zwykla edycja tekstowa i wywalasz ze srodka to co Ci nie pasuje. 

Jezeli masz troche obeznania to powinienes ogarnac.

Rekordy do usuniecia poznasz po godzinie w znaczniku <time> i po lokalizacji w znaczniku  <trkpt lat="" lon="">

Potem trzeba usunac ten stary log ze stravy i wrzucic ten nowy zedytowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Pulse, możesz edytować w notatniku. Możesz użyć programu do edycji GPXów i przeciąć aktywność na pół, wtedy nic nie stracisz, będziesz miał dwie. Możesz też użyć funkcji Crop na stronie Stravy i obciąć tą część przejażdżki, której chcesz się pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę, że masz problemy, i szczerze powiem, że jest to dla mnie zaskakujące. W każdym bądź razie nie musisz ze Stravy rezygnować zupełnie :) Możesz rejestrować przejażdżki Graminem, i uploadować je przez stronę do Stravy (zwłaszcza, że można bez problemu zaimportować 20 plików na raz, nie trzeba klikać każdego po kolei po każdej przejażdżce). Wg mnie warto, bo sama Strava i powstałe na jej bazie narzędzia (chociażby VeloViewer) dają dużo możliwości i zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... Dlatego nie poddaję się tak łatwo i na razie daję jeszcze szanse stravie. Jeżeli chodzi o garmina to po prostu jest w planach złoty środek w postaci garmina 920 xt (możliwość zapisu pływania, również na krytym). na razie nie jest to jednak priorytetowy wydatek (no i tanio nie jest), więc pojawi się zapewne w okolicach stycznia.. do tego czasu daje szansę Stravie, o ile takich klocków nie pojawi się więcej...

 


EDIT: ...dzisiaj test 6 wyszedł bezproblemowo. Nie wiem o co chodziło poprzednio jak bum cyk.

Aczkolwiek niezbyt to komfortowe lookać co chwila na tel czy aby się wsio nie wykrzaczyło......tym bardziej że wiało w pyszczydło jak 150!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Powtórka z rozrywki. Przerwało trening w 1/3. znowu po zakończeniu PODAJ PIN:verymad:  Nauczony doświadczeniem od razu po PIN-nie włączyłem stravę i nagrywanie jeszcze raz. Ta sama informacja o błędzie aplikacji. Klik w kontynuację i zaraz potem koniec treningu. Chociaż czas się prawie pokrył. Oczywiście zapis jakiegoś lotu kosmicznego na przełaj w linii prostej do punktu zakończenia. Nic to, szukam czegoś innego. Strava wylatuje! Trochę szkoda. Chociaż na stronie chyba jeszcze zostanę, podoba mi się konkurowanie z innymi...

Tak czy inaczej....sama aplikacja żegna się z moim smartfonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i suport Stravy odpisał (po ponad tygidniu). Po krótce wiedzą o problemie z flagowcem samsunga i może kiedyś się tym zajmą.... nieźle.

Plus. Nie muszę się przesiadać na strave. SportsTrackLive jednak nie zamyka swojej aplikacji. W sumie supcio-tam z samsungiem nie mają problemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Yyyyy, no to chyba muszę posypać głowę popiołem....mea culpa w tym całym bałaganie....

Otóż rozwiązanie problemu jest banalnie prozaiczne, aż wstyd się przyznać.

Wszystkie przedstawione wyżej hece to kwestia.......etui od poprzedniego tel. S5 wchodzi w nie ciężko i z oporem. Nie widziałem w tym nic złego, ba ....uważałem że lepiej, bo smartfon nie wypadnie. No i się myliłem..

Otóż górna krawdź etui, a właściwie zgrubienie tej krawędzi jest idealnie na wysokości (i tu mały quiz - wiecie czego??) ........tak przycisku POWER telefonu. Psia mać, ale kiszka.

Po prostu, podskakując, omijając przeszkode etc..telefon w etui (zapięty na plecaku) nieco się majdolił i się szanownie... włączał i wyłączał. Odkryłem to zupełnie przypadkowo. Po hopce na krawężnik chciałem looknąć czy odpaliłem tylną lampkę i zauważyłem świecący wyświetlacz tel....Po nitce do kłębka... echhh

Nowe etiu - zero problemastyki.... na razie.... :whistling:

Mam nadzieję że CDN-u nie będzie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...