Skocz do zawartości

[2500-3000zł] mtb


Karek

Rekomendowane odpowiedzi

@@kamilso24, Rama ta sama, niższy osprzęt, hamulce hydrauliczne. Zawsze możesz stopniowo sobie go ulepszać. Rama ma 5 lat gwarancji reszta osprzetu tak jak pewnikiem wszędzie czyli standardowe 2 lata Gwarancja Radon Poorównując do 5.0 to Pro 27,5" jest zdecydowanie lepiej wyposażony, zaś R5 27,5" ma minimalnie słabszy osprzet.  Są ciekawą konkurencją do Radonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodszyld69

 

W innym wątku znalazlem cos takiego. Tez jestem laikiem i trochę zglupialem jak to jest z ta rama taperowana? Pol zintegrowana? Czy to problem/ograniczenie? Uparcie pytam bo jestem prawie zdecydowany na ZR Team 27,5 5.0 lub 7.0. Ostatnie co mi teraz chodzi po glowie to ta rama taperowana szczególnie w momencie gdybym kupil ten slabszy 5.0 model.

 

Cytuje:

"

Radon ZR Race 7,0

Tutaj z tego co wczytałem to targowanie się nie ma sensu chyba najlepszy osprzęt-owo wykracza poza budżet ale myślę że warto do niego dołożyć, wydaje mi się że nie ma taperowanej główki ale nie jestem expertem tylko stery pół-zintegrowane tak jak Author ale czy to ma duże znaczenie ?

"

 

 

Model segment wyższy niż to co mnie interesuje ale "na oko" rama wygląda identycznie stad wątpliwości dotyczące ramy taperowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku znalazlem cos takiego. Tez jestem laikiem i trochę zglupialem jak to jest z ta rama taperowana?

Piszę tu jak byk że jest taperowana   http://www.radon-bikes.de/bikes/mountainbike/hardtail/zr-team-275/zr-team-275-70/ przy opisie amortyzatora kliknij ikonkę i, nastepnie kliknij na zdjęcie główki a tam będzie opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodszyld69

 

Dzięki za cierpliwość. Chyba mam ostatnie pytanie. Juz ostatecznie waham się pomiędzy Romet Rambler 650b 3.0(z tego co widzę główka taperowana) a Radon ZR TEAM 27,5 5.0. Cenowo dzięki obniżce Romet z rocznika 2014 jest w zasadzie prawie w cenie Radona. Dmyslam się ze sluszniejszym wyborze byłby Romet. Mam jednak pewien problem z doborem ramy dla siebie pod tego rometa. Mam 176/177 cm wzrostu i 77 cm w przekroku. Wg. Tabelki Romera powinienem wziąć ramę 19. Wg cube/radon 18 - cube 18 cali jezdzilem i było ok. Cube rura gorna i baza kol to 572 i 1066. Radon 18 cali - 585 i 1086. Romet 19 cali - 595 i 1085 z kolei 17 cali to 575 i 1065. Zatem w przypadku Rometa to 17 cali niemalże równe jest cubowej 18. Stad moja konsternacja w przypadku rometa. Która ramę byś sugerowal jako bardziej odpowiednia? Wiadomo najlepiej sprzymierzyć - ale nie wiem czy będę miał okazje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 176/177 cm wzrostu i 77 cm w przekroku. Wg. Tabelki Romera powinienem wziąć ramę 19. Wg cube/radon 18 - cube 18 cali jezdzilem i było ok. Cube rura gorna i baza kol to 572 i 1066. Radon 18 cali - 585 i 1086. Romet 19 cali - 595 i 1085 z kolei 17 cali to 575 i 1065. Zatem w przypadku Rometa to 17 cali niemalże równe jest cubowej 18. Stad moja konsternacja w przypadku rometa. Która ramę byś sugerowal jako bardziej odpowiednia? Wiadomo najlepiej sprzymierzyć - ale nie wiem czy będę miał okazje...

W tym przypadku Romet jest lepszy. Co do rozmiaru to 17" powinna być idealna na długość Twojej nogi, 19" dobra by była na moje parametry 180 cm i noga 85 cm. Dla swojej pewności to spróbowałbym sie przymierzyć do rozmiaru Wrocław lub tu Smolec Masz tu jeszcze kalkulator http://www.bikeland.pl/kalkulator-ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdzwoniłem kilka punktów. Nigdzie nie mają. Jak pisałem jeździłem Cubem na ramie 18 - który ma bardzo zbliżoną geometrię jak Romet 17. Zatem - może i trochę w ciemno ale na 99% jestem przekonany że będzie OK. - Jeśli nie to 10 dni na zwrot więc ostatecznie dramatu na pewno nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe to ja już jestem 3 (albo 4 ?)  w tym wątku z tym samym "problemem". Też budżet w okolicy 3000 na MTB HT. Wymiary też mam zbliżone. Po przeczytaniu tego wątku i wielu wielu innych jednak zdecydowałem się na Radona. Jeszcze bije się z myślami czy 5.0 czy 7.0. 7 jednak sporo droższy. W innym wątku "Radon Bikes kolekcja 2014" zadałem poniższe pytanie:

Przymierzam się właśnie do zakupu Radona ZR Team 27,5 5.0(499 euro) lub ZR Team 27,5 7.0(799 euro). Stąd kilka pytań do Was. Czy jest sens czekać na jakąś wyprzedaż czy promocję na te modele / może na święta? Czy ceny w ubiegłym roku tych rowerów były takie same - zastanawiam się czy przy nowym roku nie wzrosną? Jak wygląda gwarancja/reklamacja? Oby nie ale gdyby był problem z czymś poważniejszym np. ramą to wystarczy odesłać na bike-discount  i czekać na ich decyzję? Wiadomo jak mi to przyślą do Polski to nie będzie żadnego przeglądu zerowego ani nic w tym stylu. Cube aby obowiązywała pełnozakresowa gwarancja wymaga przeglądu po około 2-3 miesiacach użytkowania stąd moje rozterki.

Jeśli promocje się zdarzają to się trochę wstrzymam. Ciekawy jestem również jak jest z gwarancją.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam, jesteśmy tutaj nowi:) przyłączamy się do tematu odnośnie rowerku mtb tylko że interesują nas rowery do 2000 (+-200) wstępnie już się rozglądaliśmy i zastanawiamy się na rowerumi męski: Rower górski Focus Whistler 29R 4.0 2015 - Rowery górskie - Oferta , http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/mountain/pitch/pitch-sport-650b a damskie: http://olympicsport.pl/oferta/rowery-gorskie/rower-gorski-focus-whistler-29r-4-0-2015-s-czarny-matowy.html http://www.specialized.com/pl/pl/bikes/womens-mountain/jynx/jynx-sport-650b#specs po kilku dniach latania odradzano nam krossa jak i kellysa:) i już sami nie wiemy co wybrać może ktoś pomoże??  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...