Skocz do zawartości

[2500-3000zł] mtb


Karek

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie tego rometa:

http://allegro.pl/rower-romet-rambler-650b-4-0-mtb-27-5-17-2014r-i4739521922.html

Czy może lepszy ten silverback

http://allegro.pl/mtb-27-5-silverback-slade-2-xt-raidon-wyprzedaz-i4744291677.html

Bądź ten

http://allegro.pl/rower-mtb-27-5r-silverback-slade-18-slx-hydr-kross-i4718712014.html

 

Czym się różnia te dwa Silverbacki od siebie ?

No i czy lepszy Romet czy któryś z Silverbacków?

No i nie wiem czy rama w tych Silverbackach byłaby dobra dla mnie .... co myślicie ?

Nie znam się totalnie na tej całej geometrii rowerów, więc byłbym wdzięczny również za komentarze w tej kwestii.

Do Dzierżoniowa nie mam aż tak daleko (100km) więć mógłbym podjechać i zobaczyć te Silverbacki na żywo

Jedyna rzecz która mnie trochę niepokoi w Romecie to rozmiar opon 2.25. Nie za duże kapcie ? W swoim Krossie obecnie mam 2.1 i jak czasami się wjedzie na asfalt to troche dramat jest....

Dodam jeszcze, że jeżdzę głównie po lesie (w okolicach mojego miejsca zamieszkania) ale w sezonie na pewno będę wybierał sie czy to na Singletrack pod Smrkiem czy to na maratony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na tej specyfikacji sie do końca nie znam i chciałem poznać opinie kogoś kto w temacie jest bardziej ogarnięty ode mnie. Np który z nich ma lepszy widelec albo który ma gorsze manetki itp. Ogólnie który jest bardziej wart wydanych pieniędzy :)


Znalazłem jeszcze takie dwa Gianty:
http://www.esportowiec.com.pl/rowery-275-c-43/rower-giant-talon-275-1-2014-p-3023.html

http://allegro.pl/rower-giant-talon-0-2014-27-5er-xt-deore-okazja-i4713088960.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i czy lepszy Romet czy któryś z Silverbacków?
Wydaje mi się że silverback może byc za długi dla ciebie ale masz nie daleko więc możesz podjechać i się przymierzyć. Romet jest na lepszym osprzęcie, więc i cena wyższa. Co do geometrii to romet ma krótszą ramę i wyższą główkę więc pozycja na nim będzie mniej sportowa od silverbacka. Porównując silverbacki to slade 2 ma troszkę lepszy napęd, jest troszkę lżejszy i blaty korby są bardziej przystosowane wielkością do jazdy w terenie. Co do gianta to ramy nie mają taperowanych główek, co oznacza że sa mało rozwojowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz miał jakieś pytania odnośnie Rambler'a 3 to pisz. Sam taki kupiłem na początku wyprzedaży. Teraz można kupić jeszcze taniej. Jeśli chodzi o model wyższy, tj. 4.0 to moim zdaniem nie warto było dopłacać.

 

Rozważałem jeszcze northtec'a gravity, ale nie byli chętni negocjować ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o model wyższy, tj. 4.0 to moim zdaniem nie warto było dopłacać.

Epicon v XCR , manetki acera v deore, waga 13 kg v 12 kg, piasty joytech v deore M615, oś 9 mm v 15 mm, do tego można dodać klasę wyżej przerzutki, hamulce, zdecydowanie lepsza kaseta, komponenty (kiera, mostek, sztyca) firmowe w 4.0 w 3.0 są podpisane własnym logiem Rometa. Oblicz sobie ile trzeba wydać kasy aby odchudzić rower o 1 kg :whistling:

Dodam jeszcze, że jeżdzę głównie po lesie (w okolicach mojego miejsca zamieszkania) ale w sezonie na pewno będę wybierał sie czy to na Singletrack pod Smrkiem czy to na maratony.

Autor ma zamiar jeździć w maratonach więc do mniejszej wagi roweru na lepszych podzespołach zdecydowanie warto dopłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na  żywo jak go "badałem" wcale nie jest aż tak żle. Sam nie widziałem siebie na sprzęcie z niebieską ramą puki mi stara nie pękła i na szybkości z takim kolorem wykombinowałem. Jak się jedzie to kolor nie ma znaczenia ale to nie moje zmartwienie. Na pewno nie skreślał bym go z tego powodu czy rozmiarówki opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam w zasadzie identyczny dylemat jak Ty ale moim absolutni górnym limitem jest 3000 zł. Zastanawiam się również nad Romet Rambler 650b 27,5 3.0 (http://www.romet.pl/Rower,RAMBLER_650b_275_30,10,485,13768,2014.html) teoretycznie 2014 do kupienia poniżej 3tys na ramie 19 cali. Jeździłem jakiś czas temu Cube Analog 27.5 2015 na ramie 18 cali (http://www.cube.eu/en/bikes/mtb-hardtail/analog/cube-analog-275-greynblackngreen-2015/) i zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie - pod względem wygody/pozycji za kierownicą itp... Niestety - nie za ciekawy amor i brak taperowanej główki w ramie spowodowały, że odpuściłem.

Oglądałeś tego "MTB 27,5 SILVERBACK SLADE 2 XT RAIDON" (http://allegro.pl/mtb-27-5-silverback-slade-2-xt-raidon-wyprzedaz-i4788735194.html) na ramie 18 cali?

Pytam ponieważ też chodzi mi po głowie przejażdżka do Dzierżoniowa. Aczkolwiek po Waszych wpisach mam wątpliwości czy jest sens. Otóż mam 176-177 cm wzrostu i tylko 77 cm w przekroku. Niby wg. ich tabelki (po wzroście) jest OK. Jak pisałem Cube Analog 18 cali - jeździło się super, ale z krótkiego porównania wynika, że długość górnej rury oraz baza kół w cube 18 cali jest najkrótsza od romet rambler 19 cali około 2cm. Natomiast SILVERBACK SLADE 2 na ramie 18cali to różnica w stosunku do Analoga 3-4 cm. Zasadniczo to nie wiem czy moje porównanie ma jakikolwiek sens. Jak dla mnie wynika z tego, że na Romecie i Silverbacku pozycja jest bardziej "pochylona"?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiście ten Silverback byłby za długi. Ostatnio mierzyłem któregoś Scotta Scale i tam długość górnej rury też jest koło 600 mm i dla mnie to za dużo. Wstrzymałem się póki co z kupnem roweru bo jedynego który mnie interesował czyli Romet 650B 4.0 nie mogę nigdzie dorwać, żeby przymierzyć osobiście. Dozbieram chyba pare groszy jeszcze i kupię coś za około 4000 PLN. Mierzyłem ostatnio też Cuba (Acid 27.5) i geometria mi podpasowała. Tylko, że sprzętowo słabiej wypadł od Rometa. No ale wiadomo, że firma Cube bardziej znana, więc za coś się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dozbieram chyba pare groszy jeszcze i kupię coś za około 4000 PLN. Mierzyłem ostatnio też Cuba (Acid 27.5) i geometria mi podpasowała. Tylko, że sprzętowo słabiej wypadł od Rometa. No ale wiadomo, że firma Cube bardziej znana, więc za coś się płaci.
Myślałeś nad Radonem 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym, że ponoć Radony i Cuby z jednej fabryki wyjeżdżają no i geometrie mają podobną. Sama wysyłka to jeszcze nie byłby taki problem (koszt to jakieś 25 ojro). Lipa jest jeszcze z gwarancją.... Przyjedzie rower ładnie zapakowany a tam np odprysk na lakierze od ramy ... załamałbym się chyba... szanse na takie coś nie są duże no ale jednak zawsze istnieją... dlatego ten Radon niestety odpada... Jeszcze porozglądam się troche za rowerumi (niektóre modele już mam na oku) i założę wtedy osobny post jeszcze. Czekam aż w sklepach będzie kolekcja nowa a to pewnie bedzie gdzieś w grudniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karek,

Ok dzięki za info,
Dzieli nas niewiele także podejrzewam, że SILVERBACK też raczej mi nie przypasuje. Także sobie daruje.

No ja górnej granicy nie przesunę tymbardziej, że startowałem z 2000 :-).

Czyli suma sumarum zostaje mi tak naprawdę "Romet Rambler 650b 27,5 3.0". Moje pierwotne wymagania to w zasadzie koło 27,5 (chociaż 26 też mogłoby być). Chciałbym aby rower był możliwie "rozwojowy" - mam tu na myśli taperowaną główkę - może kiedyś wstawie lepszy amor... Dodatkowo blokada widelca w kierownicy i hamulce hydrauliczne. Tylko tyle i aż tyle... Inne: Giant Talon 2/3LTD, Meridy BigSeven, Cuby - itp itd. - wszystko w granicach 3k albo nie ramy taperowanej albo manetki itd...


rodszyld69

Mnie z kolei w kontekście powyższych postów zainteresował: ZR Team 27,5 7.0 (http://www.radon-bikes.de/bikes/mountainbike/hardtail/zr-team-275/zr-team-275-70/)

Czy on ma również taperowaną główkę ramy podobnie jak 8.0 LE o którym pisałeś? W specyfikacji 7.0 w polu Gabel nie ma wpisy taper ?

Aha no i jak ZR Team 27,5 7.0 ma się do Romet Rambler 650b 27,5 3.0 ? - w sensie specyfikacji
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy on ma również taperowaną główkę ramy podobnie jak 8.0 LE o którym pisałeś? W specyfikacji 7.0 w polu Gabel nie ma wpisy taper ? Aha no i jak ZR Team 27,5 7.0 ma się do Romet Rambler 650b 27,5 3.0 ? - w sensie specyfikacji  
 Tak główka jest taperowana ( poszerzana) widać to gołym okiem. Co do różnic to przede wszystkim amortyzator jest lepszy w Radonie, hamulce pracować będą podobnie,manetki i tylna zmieniarka sa po stronie Radona, korba lepsza jest w Romecie, Radon ma lepsze kołai ma więcej przełożeń 3x10. Ogólnie to Radon jest lepiej wyposażony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodszyld69

"Na oko" ZR Team 27,5 5.0 też ma taperowaną ramę. Wyposażenie wiadomo gorsze i sporo cięższy ale kiedyś będę mógł go spokojnie "podkręcić" bo rama taka sama jak w 7.0 i 8.0. Dobrze widzę że w 5.0 hamulce też są hydrauliczne? Jedyny w sumie mój ból z tymi Radonami to kwestia gwarancji...


Patrzyliście może na shockblaze R5 27,5 i shockblaze R7 Pro 27,5 ? Jak mają się one do Radonów ZR Team 5.0 i 7.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...