Skocz do zawartości

[sklep] Decathlon - odzież i akcesoria sportowe


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o RainCut'a, mam trochę inną wersję z suwakiem na całej długości:

Kurtka turystyczna Rain-Cut męska QUECHUA - Turystyka meska Turystyka - Decathlon

kupiłem ją po przeczytaniu kilku dobrych opinii na jednym z for poświęconych tematyce outdoorowej, miała być awaryjną osłoną przed deszczem na rowerze, tak się złożyło że przeleżała w sakwie (kilka miesięcy, gdy jeździłem nie padało). Z perspektywy czasu myślę że dobrze się stało bo po jednej deszczowej przygodzie miałem serdecznie dosyć tej kurtki. Po ok. 15 minutach marszu w deszczu, zaczęła przepuszczać wodę, najpierw na rękawach później na barkach, plecach, efekt był taki że po 2h marszu gdy wróciłem do domu, polar który miałem podspodem i koszulka były mokre od deszczu, a ciało w tych miejscach bardzo mocno wychłodzone, nie wiem jakby to było na rowerze, gdzie wiadomo, produkuje się więcej ciepła (a kurtka ta to typowa cerata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedobrze. Chcę jej używać jako awaryjnej ceraty ale problem z obecną mam właśnie taki że po paru minutach w deszczu w środku jest lekko wilgotna.

Mike zobacz na stronie deca ile slupa wody wytrzymuje 2000mm a np taki goretex 60000mm różnica jest nawet sam decathlon napisal ze to kurtka na mały deszcz. Na mżawkę 5 min bedzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona w dotyku jest trochę jakby była gumowana od spodu, ale mam wrażenie że nawet przed tą mżawką chroni tylko DWR, który w moim przypadku bardzo szybko przestał chronić materiał, gdy krople już się nie perliły na powierzchni kurtka przepuszczała deszcz, aż sam byłem zdziwiony, bo wychodząc byłem pewny że poradzi sobie z deszczem a tu taki surprise.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem w piatek pierwsze w swoim życiu spodnie długie na szelkach http://www.decathlon.pl/spodnie-na-rower-dugie-z-szelkami-520-mskie-id_8343076.html. Po 3 godzinach jazdy w terenie uda troche chłodne. Myślę nad krótkimi spodenkami na uda ocieplanymi, albo ocieplane kalesony pod spód. Dużo osób je poleca.  Każdy ma inną budowę ciała, inną ciepłotę ciała, przy wzroście 178 waże /70kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są jakieś warte polecenie rękawiczki w Decathlonie których można użyć na rower?

 

Są - o te

 

http://www.decathlon.pl/rkawiczki-rowerowe-500-zimowe-id_8315315.html

 

Kiedyś w jakimś temacie ktoś pytał jak z ich przemakalnością, nie odpisałem bo nie wiedziałem, dzisiaj napiszę tak: wczoraj złapał mnie deszcz, momentami upierdliwy, reszta jazdy w mżawce i te rękawice mi nie przemokły.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych wstawek "ala" poduszki to ja ich nie wyczuwam, gdybyś nie napisał to bym nie wiedział że są :)

Na początku upierdliwe w ubieraniu ale to kwestia czasu i wprawy, bo sam sciągacz jest ciasny, teraz nie chcę innych mam też na ten okres jesienny/zima (lekka) KLS  i tamtych nie używam wcale a te z Decathlonu mam 2 pary, czarne i "kanarkowe" a co niech pracują za kierunkowskaz - a na poważnie te żółte zakładam jak będę wiedział że sporo pojadę po drodze/gach publicznych czy po mieście.

 

jka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są - o te

 

http://www.decathlon.pl/rkawiczki-rowerowe-500-zimowe-id_8315315.html

 

Kiedyś w jakimś temacie ktoś pytał jak z ich przemakalnością, nie odpisałem bo nie wiedziałem, dzisiaj napiszę tak: wczoraj złapał mnie deszcz, momentami upierdliwy, reszta jazdy w mżawce i te rękawice mi nie przemokły.

 

jka

Mam wrażenie, ze nie są.

W opisie zimowe, w mocnych stronach ocieplenie, a w komentarzach słaba izolacja, nie nadają się na poniżej, 5C. Do tego odpowiedzi sklepu, że ich zastosowanie to 5-10C. Czyli lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam wrażenie, ze nie są.

 

Masz je jeździsz w nich :) ?

 

Doczytaj co napisałem, że nie odpisywałem w tamtym temacie bo wtedy tego nie wiedziałem, dzisiaj po wczorajszym deszczu już wiem i pozwoliłem sobie tą wiedzę przelać na klawiaturę.

 

Ja mając 60 lat wszelkie komentarze sklepowe traktuje z przymrużeniem oka.

Sam opisuje to co mam i z czego sam korzystam.

A te rękawiczki czarne mam już 2 drugi rok żółte kupiłem na wiosnę.

 

 

 

Czyli lipa.
 

 

Może dla Ciebie tak dla mnie super o czym np świadczy ta fotka zrobiona 12-02-2015 r. myślę że da się sprawdzić jaka była w tym dniu pogoda w Ustce i okolicy.

 

eth1lv.jpg

 

https://pogoda.interia.pl/archiwum-pogody-12-02-2015,cId,36649

 

jka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co unosić, napisałem, że mam wrażenie czyli gdybam. Ale odpowiedź sklepu o używaniu w przedziale 5-10C daje mi dużo do myślenia.

 

Sam szukam rękawiczek zimowych dosyć specyficznych bo musza być oddychające i nieprzewiewne, że gorące nie wspomnę. Mam pierwsze 4km do pracy z góry z prędkościami 50-60km jest grubo i żadne poza narciarskimi zjazdowymi nie dają rady poniżej -5C.

Dlatego czytam każdy wątek o rękawiczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam nikt się nie unosi :) sam szukałem coś na zimę bo przebywanie ćwierć wieku w Afryce zrobiło swoje i z typowo rowerowych nic mi nie podeszło, jest mi najzwyczajniej w świecie zimno.

Dopiero takie jak na tej fotce (puchowe) z jakimś matriałem, nie przemakalnym

k9xssm.jpg

 

Kupione w sklepie z kurtkami zimowymi u mnie się sprawdziły, wiem, wiem za wygodnie to to nie jest, ale tutaj chodzi o ciepło, ale jakbym miał teraz czegoś szukać to szukałbym w artykułach dla myśliwych :)

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...