Skocz do zawartości

[sklep] Decathlon - odzież i akcesoria sportowe


MikeSkywalker

Rekomendowane odpowiedzi

@serek0401: Mam dokładnie te same spodnie i nie wiem jak wytrzymałeś w nich przy 10 stopniach z bielizną termoaktywną pod spodem. Ostatnio jeździłem w nich przy 6 stopniach nie zakładając pod spód nic i byłoby w porządku, gdyby nie dość silny wiatr który było czuć na kolanach.

W podobnym ubraniu do twojego (tylko, że pod spodem miałem nogawki rowerowe z Deca + bieliznę) jeździłem przy 0 stopni i było powiedzmy, że ok (trochę za ciepło). Albo jeździsz bardzo spacerowym tempem, albo jesteś straszny zmarźlak (sam się za takiego uważam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wspomnianych spodenek od Brubecka (bez szelkowych) bym nie założył bez zewnętrznych szortów/spodni, wkładka jest niezła - bywają lepsze (np.od Endury - moje subiektywne odczucie), super plus to napylona guma na nogawkach - nie mam czerwonych pręgów na udach a nogawki dobrze przylegają do ciała, minusy - jakaś wypruta nitka przy gumie w pasie i spodenki są wysokie (albo tak elastyczne że dają się wysoko naciągnąć) i mogą się "rolować" w pasie - mnie to nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sosna119

 

witaj

No tak za oknem termometr mi pokazywał gdy słoneczko już zaszło;) więc temp.pewnie szła w dół.Co do tempa to zależy jakie dla kogo jest spacerowe;)

Tak jak pisałem Pod spodem miałem bielizne termo.(z tego co pamiętam to z Lidla) załóżmy że było ok 7'C bo wróciłem ok 18-tej

Bardziej mi chodziło że zdaje egzamin na chłodne dni.

Raczej tempa spacerowego nie miałem wiec tak to wygląda z mojej str. Dziś to samo identyczny stroj. Gdybym miał bluze bardziej przylegajaca do mej konstrukcji zrezygnował bym z tej koszulki kolarskiej ale czasami zawiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z trasy ok. 27km, temperatura 13C (odczuwalna 10/11C), silny wiatr.

Pierwsza warstwa to Brubeck: góra - Thermo z długim rękawem, dół - Soft Merino z długą nogawką, na to kolarki krótkie B'TWIN z niebieską wkładką oraz Bluza B'TWIN XC do tego rękawiczki Brubeck + rękawiczki krótkie B'TWIN (rękawiczek B'TWIN zdecydowanie nie polecam!). Średnia prędkoś 19,3km/h - generalnie było mi ciepło, a momentami wręcz gorąca jednak mocny wiatr dawał się we znaki - odczuwalny był brak windstopera. Chętnie bym widział w tej bluzie jakąś membranę (np. taką)... mimo to spokojnie mogę polecić zarówno kolarki jak i bluzę (jeżdżę w nich od jakiś 2 miesięcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tanio i mam... Kupiłem takie spodnie

http://www.decathlon.pl/legginsy-na-rower-mskie-id_8047834.html

 

Po założeniu już w domu czułem że ciepłe to one nie są, no i potwierdziło się to na krótkiej przejażdżce. Wkładka po założeniu spodni dobrze leży, lecz podczas jazdy ucieka do przodu mimo teoretycznie dobrze dobranego rozmiaru. Tak więc zdecydowanie nie polecam, robię zwrot i kupię coś lepszego, lecz raczej nie z decathlonu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z trasy ok. 27km, temperatura 13C (odczuwalna 10/11C), silny wiatr.

Pierwsza warstwa to Brubeck: góra - Thermo z długim rękawem, dół - Soft Merino z długą nogawką, na to kolarki krótkie B'TWIN z niebieską wkładką oraz Bluza B'TWIN XC do tego rękawiczki Brubeck + rękawiczki krótkie B'TWIN (rękawiczek B'TWIN zdecydowanie nie polecam!). Średnia prędkoś 19,3km/h - generalnie było mi ciepło, a momentami wręcz gorąca jednak mocny wiatr dawał się we znaki - odczuwalny był brak windstopera. Chętnie bym widział w tej bluzie jakąś membranę (np. taką)... mimo to spokojnie mogę polecić zarówno kolarki jak i bluzę (jeżdżę w nich od jakiś 2 miesięcy).

 Zamiast tej bluzy która ma windstoper wszyty od wewnatrz  od strony ciała i nie ma go na rękawach lepiej kup sobie dobrą odprowadzającą pot wiatrówkę (np pakajack od Endury najtańsza z dobrych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tanio i mam... Kupiłem takie spodnie

http://www.decathlon.pl/legginsy-na-rower-mskie-id_8047834.html

 

Po założeniu już w domu czułem że ciepłe to one nie są, no i potwierdziło się to na krótkiej przejażdżce. Wkładka po założeniu spodni dobrze leży, lecz podczas jazdy ucieka do przodu mimo teoretycznie dobrze dobranego rozmiaru. Tak więc zdecydowanie nie polecam, robię zwrot i kupię coś lepszego, lecz raczej nie z decathlonu.

Kupiłeś kolarki nieocieplane i bez szelek to się nie dziw. 

Seria 3 lub 300 w Deca to jest słabizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DIYaudioPawelS no tak, tylko w Rzeszowie jest odrobinę... mniejszy wybór ;)

Czyli rozumiem że za 480 zł można kupić coś lepszego? Co do produktów B'TWIN - mam np. koszulkę z długim rękawem z serii XC i jestem bardzo zadowolony (a i wizualnie mi się podoba).

Też mam tę koszulkę ocieplaną XC, seria 700 o ile pamiętam.Dobrze a wręcz świetnie odprowadza pot, w miarę ciepła (jeździłem nawet przy 0 st.z dwoma podkoszulkami pod spodem),wytrzymała,  aczkolwiek ma też wady -jak na koszulkę dedykowaną na chłodne dni ma zbyt małą stojkę ,płytkie kieszenie,oraz brak gumki antypoślizgowej w pasie ale generalnie jest OK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tanio i mam... Kupiłem takie spodnie

http://www.decathlon.pl/legginsy-na-rower-mskie-id_8047834.html

 

Po założeniu już w domu czułem że ciepłe to one nie są, no i potwierdziło się to na krótkiej przejażdżce. Wkładka po założeniu spodni dobrze leży, lecz podczas jazdy ucieka do przodu mimo teoretycznie dobrze dobranego rozmiaru. Tak więc zdecydowanie nie polecam, robię zwrot i kupię coś lepszego, lecz raczej nie z decathlonu.

 

zwrócić możesz tylko przedmioty nieużywane!

 

poza tym czego można spodziewać się za taką sumę. To jakiś szit dla niedzielnego rowerzysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w decathlonie znalazłem taką bluzę przecenioną z 299 na 199pln:

https://picasaweb.google.com/112201698501099786329/X#6081114331876271138

Nie ma jej niestety na stronie decathlonu. Według skromnego dosyć opisu jest to bluza do narciarstwa biegowego. Czarne części są chyba z membraną wiatroszczelną (próbowałem dmuchać przyglądając do ust) a te szare z jakiegoś oddychającego materiału. Przednia cześć tułowia oraz przednia cześć rękawów jest wiatroszczelna a w tylnej części (rękawy jak i całe plecy) jest materiał oddychający. Czy to może nadać się na rower? Elementy odblaskowe jak znalazł ;). Odpinane rękawy więc można użyć jako kamizelki. Jedynie zastanawiam się czy okolice ramion/barków nie będą zbyt słabo osłonięte od zimna. Może ktoś używa tej bluzy i napisze parę słów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podpowiedzcie mi czym różnią się w praktyce od siebie te spodnie, poza ceną.

http://www.decathlon.pl/legginsy-na-rower-mskie-aerofit--id_8317689.html

http://www.decathlon.pl/legginsy-na-rower-mskie-id_8315369.html

W obu jest ta sama wkładka. Czy różnią się materiałem i czy w praktyce w tych niebieskich (droższych) jest cieplej? Czy w obu jest jakaś wstawka chroniąca od wiatru z przodu, żeby nie wiało po udach i po kolanach w trakcie jazdy.

Czy ewentualnie jest sens kupować te droższe. Dwa lata temu, bo w zeszłym roku u mnie zimy nie było, jeździłem w lidlowych ocieplanych i po spodem kalesony i było raczej zimno przy -10, -15 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wymiennik te pierwsze są z serii 900, czyli produktów z "górnej półki" B'TWIN - mają membranę na całą długość nogawek (a przynajmniej tak można wnioskować po zdjęciu ale pasuje to zweryfikować), w tych drugich (seria 700?) kończy się zaraz przed kolanem - co raczej nie jest dobre dla stawów i w mojej opinii jest to niedociągnięcie które dyskwalifikuje te spodnie (sam o nich myślałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jeżdżę w rękawiczkach Forclaz 600 i bardzo sobie chwalę także pozwolę sobie polecić :)

http://www.decathlon.pl/rkawiczki-turystyczne-forclaz-600-id_8285587.html

 

Z zapasem online jest słabo ale udało mi się kupić wersję szarą w sklepie stacjonarnym za dychę bez grosza. 

 

Cena jest świetna. Rękawiczki też. Jak na razie sprawdziłem je w temperaturach 0 - 10 stopni C i nadają się świetnie. Nie przepuszczają wiatru, dłoń się nie poci i jest przyjemnie ciepło. Do tego są w miarę cienkie także spokojnie można obsługiwać odtwarzacz mp3 czy telefon (widziałem też wersje z końcówkami palców przystosowanymi do ekranów dotykowych). Dodatkowo mają "gumowy" wzorek co przydaje się przy trzymaniu kierownicy. Jedynym minusem mogą być nieco uwierające szwy ale to w sumie kwestia przyzwyczajenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taką bluzę

https://picasaweb.google.com/m/viewer#photo/112201698501099786329/6081114261117274945/6081114331876271138

Nie ma jej na stronie. Szczerze polecam. Z przodu membrana wiatroszczelna, cała reszta oddycha. Bluza ciepła. Jeździłem w 8stopniach i wystarcza koszulka termo pod spodem i to jest chwilami zbyt ciepło. Można się przegrzać przy intensywniejszej jeździe ale nie ma sauny pod spodem. Polecam na chłodniejsze dni. Do znalezienia w dziale narciarstwo biegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Ja właśnie idę przetestować wczoraj kupione długie spodnie na szelkach.Z metki "Rajstopy rowerowe Tight 500 Black White kupione w Decathlonie za 179,99 z wkładka czerwoną.Pod to wrzyce termo bielizne dł.nogawka i dł.rękaw na to koszulka kolarska i bluza 4F. Jest ok 10'C wiec jest cieplo;)

 

 

No i test wypadł idealnie.Spodenki idealne.2godziny ciągłej jazdy w temp ok 9'C. Zameczki przy nogawkach trzymały (miałem obawy czy sie nie beda rozpinały)Bielizna trzymała temp.nie ma mokrego miejsca od potu.Skarpety B'TWIN też idealnie sie spisały(nie mam jeszcze butów na rower)tym bardziej ze buty miałem nike siateczkowe wiec spokojnie na niższe temp.beda ok. Jeszcze koniecznie musze kupic czapeczke bo przy postoju czułem pot na czole i to jedyne spocone miejsce wiec ciuszki zdały egzamin !!!!

spodnie z szelkami : http://www.decathlon.pl/legginsy-500-czarno-biae-id_8315359.html

skarpety: http://www.decathlon.pl/skarpety-na-rower-id_8315736.html

 

@serek0401 czy testowałeś już może te skarpety w temperaturach 0-4? Też się do nich przymierzam ale ciągle nie jestem pewny bo na razie wszystkie kombinacje jakie próbowałem to wytrzymywałem max godzinę na rowerze i stopy marzły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...