Skocz do zawartości

[Rower] Rower 140 czy 160 (Canyon/Mondraker)


MFC

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam nie widzę żadnej "rąbanki" tylko gościa, który chce rozpocząć przygodę z FS i zastanawia się w którą konstrukcję najlepiej pójść trail/am/endruo.

To się zastanów, gość wyraźnie pisze że nie obce mu szlaki w rejonie Masywu Śnieżnika a i w Beskidach często bywa, a do tego już ma rower FS w postaci Gianta Anthema... po co w ogóle się wypowiadasz skoro nie znasz potrzeb autora wątku i tego co on napisał... ?

Marcinusz... wszystko co piszesz miało by rację bytu jakieś 3 do 5 lat temu, ale ku Twojej frustracji wymyślono nowe sprzęty, zawieszenia niby niewiele się różnią, a jednak... Twoja wypowiedź była by oklaskana przez mnie te kilka lat temu, ale dzisiaj mnie bawi. Otrząśnij się, technologia i projektowanie poszły do przodu. A fulle to prawda nie służą do jazdy miejskiej, gdzie to wyczytałeś w moich wypowiedziach ? Coś mi się zdaje że jesteś taki mały ninja który nie czytając dokładnie poprzedników pisze swoje urojenia bez uwago na to co było wcześniej. Chłopie, czytanie nie zabija, zadaj sobie trud i przeczytaj wszystko co zostało napisane w tym wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zdrower skoro robiłeś to w czym się dyskwalifikuję?? Tej części świata w tym Bieszczad i sporej części Karpat Słowackich nigdy nie zjedziesz tyle co ja bo musiał byś rocznie spędzać tutaj grubo ponad miesiąc łącznie a to i tak nie mój najlepszy wynik. Możesz być tylko lepszy kondycyjnie i tyle w temacie. Nowe wyzwania?? Mażą mi się Alpy a jeszcze bardziej być dłużej w Norwegii ale mam jeszcze czas. Generalnie ma mam pojęcia o co się ze mną kłócisz i porównujesz "ptaszki". Prawa fizyki i grawitacja się jednak nie zmieniły więc nie lej tutaj tyłka pociskając marketingowym bełkotem. Z ciekawej rozmowy robisz powoli syf wiec się odłączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nowe wyzwania?? Mażą mi się Alpy

Polecam. Nie porównuję ptaszków, nie   podoba mi się tylko że jako rider próbujesz przemycić swoją teorię jako jedyną słuszną. JAk chcesz jechać w Alpy i zaznać prawdziwej jazdy to zmień rower, tyle mogę ci doradzić. Oczywiście dasz radę, ale nie będzie to miało nic wspólnego z alpejską jazdą.


 

 

Prawa fizyki i grawitacja się jednak nie zmieniły więc nie lej tutaj tyłka pociskając marketingowym bełkotem.

Nie jestem sprzedawcą, daleko mi do marketingowego bełkotu. Mam nadzieję że spotkamy się na szlaku i ogarniemy jakiś podjazd, w schronisku trzaśniemy piwko a potem runiemy w dół. Zobaczymy kto będzie w lepszym nastroju już tam na dole.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To się zastanów, gość wyraźnie pisze że nie obce mu szlaki w rejonie Masywu Śnieżnika a i w Beskidach często bywa, a do tego już ma rower FS w postaci Gianta Anthema... po co w ogóle się wypowiadasz skoro nie znasz potrzeb autora wątku i tego co on napisał... ?
 

 

Coś Ci się kolego chyba pomerdało :) MFC (autor tematu) napisał, że jeździ po płaskim i do tego ma HT! Chyba już czas się przespać i ochłonąć.

 

BTW. Co do masywu Śnieżnika (Śnieżnik, Mały Śnieżnik, Goworek, Puchacz, Trójmorski Wierch, Praded, Serak) to zrobiłem go w wrześniu na swoim składaku - na małych kółkach 26", przerośniętą ramą i nędznymi 120mm na tyle) i powiem Ci, że dawno tyle nie miałem zabawy. Szedł jak dzik.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam. Nie porównuję ptaszków, nie   podoba mi się tylko że jako rider próbujesz przemycić swoją teorię jako jedyną słuszną. JAk chcesz jechać w Alpy i zaznać prawdziwej jazdy to zmień rower, tyle mogę ci doradzić. Oczywiście dasz radę, ale nie będzie to miało nic wspólnego z alpejską jazdą.

Nie jestem sprzedawcą, daleko mi do marketingowego bełkotu. Mam nadzieję że spotkamy się na szlaku i ogarniemy jakiś podjazd, w schronisku trzaśniemy piwko a potem runiemy w dół. Zobaczymy kto będzie w lepszym nastroju już tam na dole.  

 

Ale co ja takiego złego przemycam?? Że zaj... idzie się bawić i mieć banan na gębie z jazdy HT?? Że w Alpy to tylko full i to 160mm bo cokolwiek innego to padaka i już nie kolarstwo górskie?? Na dzisiaj jestem w szoku jak po wejściu MTB do Polski robiłem wszystko co obecnie, wolniej ale jednak na pełnym sztywniaku. Uczciwie się przyznam, że chciał bym do tego wrócić bo mam na czym ale już nie mam takiej odwagi jak wtedy szczeniak. Full to wspaniały sprzęt ale też do określonej jazdy i jest szansa, że za kilka lat jak zdrowie pozwoli porzucę HT na jego korzyść. Dorastam do tego ale nadal kręcą mnie najostrzejsze podjazdy. Zadowolony pewnie będziesz lepiej bo mnie zjazdy typu lużne kamerdolce wielkości pustaków nie kręcą. Lubię ciekawe techniczne sekcje gdzie trzeba myśleć jak ją zrobić, jaką linię jazdy obrać. 

 

@MFC jak to wszystko przeczyta to pójdzie z tond w pi...u bo sobie jeszcze pomyśli co za zj...by się tu wykłucają. Też z całego serca polecam mu fulla bo ma na to wielką ochotę choć małe doświadczenie z gór. Nie polecam mu tylko aż tak dużego skoku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Lubię ciekawe techniczne sekcje gdzie trzeba myśleć jak ją zrobić, jaką linię jazdy obrać. 

Czy po kamerdolcach wielkości pustaków czy też wielkości pralek to za każdym razem trzeba myśleć i wybierać linię. Ja życzę wszystkim dobrej jazdy na tym co mają, na tym co preferują. Napisałem co myślę, czym i jak jeżdżę, co polecam. Na resztę nie mam wpływu, aczkolwiek czasy się zmieniają, pamiętam wojnę jak była gdy wchodziły hamulce tarczowe hydro, pamiętam jak pierwsze fulle wojowały świat... Wtedy też było masę przeciwników. Dzisiaj prawie każdy kto jeździ coś więcej niż tylko po bułki ma hydro na tarczach i nie narzeka, a fulle spotykamy wszędzie od miejskich rowerów po wycinaki XC na pucharze świata... Nowe idzie, lepsze a lepsze jest wrogiem gorszego... tylko ludzie nie nadążają, ale nauczą się, jak zwykle, za 5 lat będą pisać to co ja dzisiaj.


Na jaki? 

 

To zależy gdzie będzie chciał jeździć. Ja po mleko od krowy to nie musi zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak się tylko zastanawiam, skoro wszystko wiesz i jesteś wizjonerem, to po co właściwie zakładałeś ten temat ?

 

 

FAIL :D !!!

 

Osobiście uważam, że kochanego skoku nigdy nie za wiele, szczególnie jak jesteś w górach. 

 

A za sztandarowy przykład w tym wypadku podaję śp Jędrka Cegielskiego który objeżdżał ludzi jak chciał na loszencji VP Free. Tak w dół jak i w górę...

 

Ponadto stoje na stanowisku, że jeśli choć raz w roku uderzasz w góry przez duże G full z dużym skokiem przyda sie tam na pewno. Nawet jeśli resztę swojego żywota spędza jako element architektury wnętrza.

 

W końcu na codzień i lokalne popiardółki masz sztywniaczka. A skoro masz budżet i gotowyś go wydać to do ataku :)

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- 120-140mm zawieszenia jest wystarczające dla amatora do ogarnięcia 90% "terenu" na naszym kontynencie

To brzmi jak proroctwo. Ciekawe że na maratonach w górach, gdzie spotyka się mnóstwo nawiedzonych mtb bikerów wielu z nich sprowadza, a sporo jest takich co jadą na skoku 120-140 i nie dają rady... skąd masz takie info jak cytuję ? GDzie Ty jeździsz skoro takie brednie piszesz ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... jest taki filmik jak gościu robi NIESAMOWITE rzeczy, w Alpach na pełnosztywnym ,stalowym singlu...

 

... i czego to dowodzi? A no tego że jak podłączysz magnetofon do parapetu to wybuchnie powódź :P

 

Motyw z bitwa na filmiki juz żeśmy przerabiali...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAIL :D !!!

 

Osobiście uważam, że kochanego skoku nigdy nie za wiele, szczególnie jak jesteś w górach. 

 

A za sztandarowy przykład w tym wypadku podaję śp Jędrka Cegielskiego który objeżdżał ludzi jak chciał na loszencji VP Free. Tak w dół jak i w górę...

 

Ponadto stoje na stanowisku, że jeśli choć raz w roku uderzasz w góry przez duże G full z dużym skokiem przyda sie tam na pewno. Nawet jeśli resztę swojego żywota spędza jako element architektury wnętrza.

 

W końcu na codzień i lokalne popiardółki masz sztywniaczka. A skoro masz budżet i gotowyś go wydać to do ataku :)

 

Szacunek...

I.

 

Fajnie, tylko całkowicie oderwane od tego :

Generalnie szukam roweru do całodziennych podróży, spora ilość płaskiego oraz podjazdy. Jakkolwiek kręci mnie zjeżdżalnie i techniczne przejazdy, czego nie unikam ale umiejętności jeszcze wymagają dopracowana. Sercem najbliżej mi do Strive, jakkolwiek mam obawę czy jeśli wybiorą się na weekend to nie będę się wkurzal, skok 160 mm będę wykorzystywał rzadko a wręcz będzie mi przeszkadzał na podjazdach. Nie będę sciemnial ze dużo jeszcze w górach, jednak na płaski teren mam swój dotychczasowy HT. Staram się często być w Górach Świętokrzyskich w inne góry jeszcze się nie zapuszczalem.

Rozsądek mówi Mondraker do mojego stylu (mam mega fraide z podjezdzania). Sporo czytałem recenzji oraz wyglada nieziemsko. Sam osprzęt odstaje według mnie od Spectrala.Stad rozwarzam go jako druga opcje.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja tam powiem krótko, bo eseje tu zacne się ciągną, mam sprzęt 150/150mm na małej ramie. Używam go na co dzień i uważam go za wygodnego. Dobrze mi się nim jeździ po bulki czy robi POM (powolny objazd miasta) a jak trzeba na samobójczą trasę wjechać to. Nie waham się go użyć , jeździłem na HT ale raczej do nich nie wrócę nie do tych przeciętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest taki genialny film jak Max Schumann robi zjazd z Zugspitze.

To się przyjrzyj dokładnie, z przodu Durolux skok 180 mm, tak, tak ustawiony na maksa,  tył nie wiem. Pomijam ile skoku ma to wszystko, ale geometria ma tu znaczenie i on nie jedzie na rowerze jakimś tam tylko na pełnoprawnym enduro zestrojonym do vertu... Jak już coś przywołujesz to niech to ma sens, jaki sens w tej dyskusji ma rower do vertu ?


 

 

... ale tylko w drugiej części i też nie do końca jakoże autor zaznacza iż sztywniaka posiada. Przykład VP Free, którą Cegła używał wszedzie i zawsze dowodzi że jak się chce to można...

Stary, dzięki, Cegła właśnie był kamieniem milowym w tej kwestii.  


 

 

Ja tam powiem krótko, bo eseje tu zacne się ciągną, mam sprzęt 150/150mm na małej ramie. Używam go na co dzień i uważam go za wygodnego. Dobrze mi się nim jeździ po bulki czy robi POM (powolny objazd miasta) a jak trzeba na samobójczą trasę wjechać to. Nie waham się go użyć , jeździłem na HT ale raczej do nich nie wrócę nie do tych przeciętnych.

 

No i proszę, kolejny głos... 


 

 

Ponadto stoje na stanowisku, że jeśli choć raz w roku uderzasz w góry przez duże G full z dużym skokiem przyda sie tam na pewno. Nawet jeśli resztę swojego żywota spędza jako element architektury wnętrza.   W końcu na codzień i lokalne popiardółki masz sztywniaczka. A skoro masz budżet i gotowyś go wydać to do ataku

 

Dobrze prawisz kumie, dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam, ty tylko jesteś wizjonerem ...

Jestem praktykiem, dlatego nie musiałem tego wątku zakładać, po prostu jeżdżę a ty coś robisz w kwestii fulla z dużym skokiem ? Czy tylko hejtujesz ? 

 

 

Twój błąd - on ma manitou i to z całą pewnością nie jest 180mm 

Przeczytaj co ma napisane na amorku ten gościu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Twój błąd - on ma manitou i to z całą pewnością nie jest 180mm  :)

 

 

 

Ekhem... Zatrzymaj filmik na 2:01... Niestety ewidentnie widać napis na ladze Durolux :P

 

... i jeszcze na sam koniec. Duuuża, tłusta reklama Suntour WERX

 

... mam poszukać swojego singlisty-magika?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...