Skocz do zawartości

[rower] Canyon Grand Canyon AL 5.9 2015 - czy coś innego w tej cenie


ciechurka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich!

 

Jestem tu nowy więc witam się serdecznie ze wszystkimi. Mam na imię Piotr i chciałem kupić sobie swój "pierwszy rower". Piszę pierwszy, gdyż te co miałem wcześniej to były rowerki typu marketowego. Teraz przyszła pora na coś lepszego. Mam 178 cm wzrostu i 85 kg wagi - choć docelowo waga ma się obniżyć o 7 kg. Po przejrzeniu ofert różnych producentów wstępnie zdecydowałem się na Canyona Grand Canyon AL 5.9 2015.

 

http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3642

 

Myślałem o Krossie ale w tej cenie Kross moim skromnym zdaniem jest słabszy. Dodam, ze nie jestem specjalistą w temacie rowerów stąd prośba o dużą pomoc. Rower docelowo ma służyć do jazdy po szosie, szutrze, polnej drodze, lesie. Chcę go także zabierać na weekendowe wypady nad jezioro. Finalnie chciałbym spróbować swoich sił w maratonie ale to tylko na zasadzie spróbowania swoich sił i czerpania przyjemności – nie zamierzam walczyć o czołowe miejsca:)

 

Czy Waszym zdaniem ten rower to dobry wybór czy powinienem poszukać czegoś innego? Z racji na jazdę po dość płaskich bezdrożach i szutrach zdecydowałem się wstępnie na 29era. Co sądzicie o moim wyborze. Proszę o szczere rady i sugestie. Cena Canyona jest już raczej górną granicą cenową jaką chcę przeznaczyć na rower (3499 + 200 zł koszt przesyłki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon ma naprawde fajne ceny i bardzo fajne rowery a amatorsko w maratonie mozesz smialo na nim wystartowac,kiedys kolarze gorscy daliby sie obrzezac zeby na takim czyms startnac po raz pierwszy w maratonie..12,1 kg to naprawde nie duzo za taka cene a z biegiem czasu mozesz powymieniac troche czesci jak naprzyklad hamulce,choc do takiej jazdy jak piszesz na razie wystarcza..

Mozesz jeszcze troche poczekac az romety mustangi z 2015 wejda do sprzedazy bo ponoc beda atrakcyjna propozycja cena /jakosc..Oczywiscie jesli Ci sie spodobaja bo rower ma sie podobac..

A moze Merdia?? http://www.rowerymerida.pl/produkt854/bignine-500-rower-merida.html tylko tu juz 4 klocki za sam rowerek..

nie zapomnij przed zakupem sie przejechac i poprzymierzac do rowerku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pezymierzyć się byłoby fajnie, tylko że jest z tym problem bo canyona nigdzie nie można spotkać z racji tego, że producent nie prowadzi dystrybucji przez handlowców tylko sprzedaje rowery bezpośrednio przez stronę internetową. Co do Meridy to całkiem fajna, ale nie wiem jak jek komponenty mają się do komponentów zaproponowaych w canyon'ie. Nie znam się za bardzo ale np. widelec chyba lepszy w canyon'ie prawda? Pezerzutki też klasę wyżej w canyon'ie jeżeli dobrze wyczytałem. Co do geometrii nie będę nawet próbował pisać, bo się w tym temacie kompletnie nie orientuje:-)

 

Jeżeli chodzi o Romety to powiem szczerze, że chciałbym, by ktoś wypowiedział się na temat tych rowerów. Nie sztuką jest zapłacić za osprzęt. Pojawia sie pytanie co z ramą? Jak ona prezenruje się na tle konkurencji? Jak wygląda jej geometria. Ja w tym temacie mogę tylko posłuchać rad bardziej doświadczonych.

 

Może ktoś coś jeszcze podpowie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amor w canyonie lepszy,naped w sumie tez choc nie ma jakiejs wielkiej roznicy,manetki minimalnie lepsze,hamulce w obu szalu nie robia ale dadza rade,obrecze Alexrims w obu roweruch chyab raczej podobne,oponki w Canyonie sa bardzo fajne na las i bezdroza..Jesli chodzi o geometrie ramy to rzecz indywidualna moim zdaniem,rama Meridy jesli chodzi o geometrie  bardziej nadaje sie do scigania ale znowu Canyon chyba bedzie sie troszke lepiej prowadzil jesli chodzi o wypady rekreacyjno turystyczne..Rame dobrac trzeba pod siebie ,najlepiej sie przejechac bo to bardzo wazne zeby czuc sie na rowerze komfortowo i nie meczyc sie tymbardziej ze Meridka ma bardziej nachylona pozycje od Canyona co dla wielu poczatkujacych moze byc nie komfortowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Romety to powiem szczerze, że chciałbym, by ktoś wypowiedział się na temat tych rowerów. Nie sztuką jest zapłacić za osprzęt. Pojawia sie pytanie co z ramą? Jak ona prezenruje się na tle konkurencji? Jak wygląda jej geometria. Ja w tym temacie mogę tylko posłuchać rad bardziej doświadczonych.

 

Może ktoś coś jeszcze podpowie...?

 

Jeśli chodzi o Romety, to geometria ram na 2015 jest dopracowana, jak do tej pory nikt nie uskarżał się na problemy z ramami ... poza tym można wybrać model bardziej turystyczny lub sportowy , modele R-Line mają zacięcie sportowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakładając, że urwałby cenę tego http://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_Rline_29_10,10,668,14066,2015.html by zbliżyła się do ceny Canyona to, którego byście wybrali? Może jestem niepoprawny uważając tak, ale moim zdaniem marka Canyon i Romet to trochę dwie różne bajki. Być może jestem w błędzie - jeżeli tak poprawcie mnie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Rometa ... różne bajki ?, bez trudu znajdziesz na forum użytkowników Canyona którzy mieli problemy z naprawami gwarancyjnymi ... jak się przyjrzysz temu Canyonowi to zauważysz słabiutkie piasty i hamulce. brak ośki 15 mm w przednim kole, brak ośki 12 mm w tylnym kole ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi proszę Rulez na ile ważne są te ośki? Jaką one dają przewagę? A co do napędu: lepiej 20 czy 30? Słyszałem od przedstawiciela ORBEA, że odchodzi się od 30 -ile w tym prawdy nie wiem bo nadal powstają takie rowery.

Jeszcze jedno pytanie - idąc szlakiem cenowym wg stron producenta - radziłbyś wybrać tego rometa:

http://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_29_20,10,668,14069,2015.html

czy w tym wypadku zostać przy canyon'ie.

 

Rozumiem, że Krossa nikt nie poleci jak alternatywy dla Canyon'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośki, zwłaszcza przednia dają przewagę w sztywności amortyzatora i precyzji prowadzenia, o czym w Canyonie wiedzą, i takie stosują w droższych modelach ...  tylna poprawia sztywność ramy co zmniejsza straty mocy, ale tego słaby biker może nie zauważyć, natomiast  przód powinien odczuć każdy, zwłaszcza, że dodatkowo w Canyonie golenie mają mniejszą średnicę - 30 mm, no chyba, że jest totalnym ignorantem ... wtedy może kupić rower za 1500 i nie zauważy różnic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Romety, to geometria ram na 2015 jest dopracowana, jak do tej pory nikt nie uskarżał się na problemy z ramami ... poza tym można wybrać model bardziej turystyczny lub sportowy , modele R-Line mają zacięcie sportowe.

 

Jakiś czas temu na forum była debata odnośnie rowerów Canyon AL 5.9 2014 - wniosek z tego był tylko takie że ten model Canyona ma ramę bardziej turystyczną. Sam kiedyś na takiej jeździłem. Niedawno przesiadłem się na Grand canyon al slx 7.9, który ma ramę bardziej sportową (również wniosek z tej debaty) i muszę powiedzieć że jest o niebo lepiej. 

Mimo iż jestem szcześliwym posiadaczem Canyona to w Twoim przypadku poleciłbym Rometa, który zgodnie z powyższą opinią jest bardziej "sport"

Do poczytania :)

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/149600-rower-grand-canyon-al-69-2014-geometria-temat-ogolny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i ładnie tylko w cenie tego Rometa można mieć Canyon AL 6.9:

 

http://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3640

 

Nie wiem jak wypada na tle Rometa ale na pewno jest lepszy od Canyona 5.9 choć ma tę samą ramę. 

Dzwoniłem do Rometu i najprawdopodobniej nowe modele będą dostępne w grudniu - tak powiedział mi jakiś Pan choć przez telefon, który  stwarzał wrażenie mało zorientowanego i mało przekonująco mówił. Rabat jaki można dostać to podobno max 10%. Przyznam, ze nadal nie wiem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie za ta cene bedziesz mial tez lepszego Canyona i tak zaraz dojdziemy do 20 tys zl ..Z tymi oskami tez nie przesadzajcie bo kolega maratonow wygrywac nie chce (w tej cenie konkurencja ma to samo) a do jazdy po bezdrozach w zupelnosci wystarczaja,ja na poczatku na takich oskach przejechalem caly beskid slaski i polowe zywieckiego zdobywajac wiekszosc szczytow..hamulce mozna wymienic a konkurencja w podobnych cenach lepszych nie daje bo w tych tanich rowerach wszystkie maja wady,to samo rower,ma cos lepszego ale i gorszego i trzeba isc czesto na kompromisy..Widze tu straszna niechec do Canyona co mnie dziwi bo jak na razie to uzytkownicy w wiekszosci byli zadowoleni i polecali te rowery nawet jezdzac obecnie na innych..

Wiadomo Romet poszedl do przodu i produkowac zaczal fajne rowerki ale cenowo troche rpzesadzili bo w ten sposob ciezko bedzie zawojowac rynek..Plus Rometa jest taki ze wszedzie go kupisz i wszedzie bedziesz mial serwis i gwarancje bez kombinowania,co do Canyona to ciezko bedzie go przymierzyc i sie przejechac a to jest bardzo wazne..W podobnych cenach masz podobne rowery a jak bedziesz szedl wyzej to zawsze bedzie lepiej dodac 200-300 zl i wziasc jeszcze cos lepszego..Zarowno ten tanszy Canyon i Romet sa podobne i trzeba przemyslec sprawe jak i w tych drozszych nie ma latwego wyboru ale tu juz Canyon wygrywa napedem i kolami a hamulce mozna wymienic choc nie ma roznicy az takiej miedzy nimi..

Zadzwon do Canyon Polska moze mozna potargowac cos a najlepiej w zimie kiedy rowery sie kurza na magazynie..Popytaj na forum uzytkownikow Canyona jakie sa relacje ze sprzedajacym itd

 

Zapamietaj jedno ze jak cos Ci sie od razu nie podoba to nie zastanwaiaj sie nad tym tylko to olej..Rower ma Ci sie podobac !! Wazne zebys sie na nim wczesniej przejechal ,poprzegladaj inne marki i nie spiesz sie zeby potem nie zalowac..jest okres jesienno zimowy i promocje beda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten artykuł i powiem szczerze, że nie do końca napawa mnie optymizmem. Ale to tylko moje zdanie - moje czyli laika:

 

http://www.team29er.pl/testy/1093-test-roweru-northtec-cayon-29-xt

 

A czy ze stajni Radonów coś fajnego można dostać w tej cenie? Naprawdę nie zależy mi na super sportowej pozycji bo nie będę się ścigał. Chcę wygodnie jeździć i mieć pod tyłkiem coś co sprawi mi radość i nie będę sam do siebie bluźnił, że wyrzuciłem tyle pieniędzy na byle co. Dlatego mój wybór wstępny padł na Canyona bo jakoś chyba jestem w stanie mu zaufać. A proszę o rady po to by się umocnić  w tym przekonaniu lub by odrzucić ten rower i szukać innego. 

Wracają do sportowej sylwetki - czy w przypadku jakby naszło mnie na inna pozycję bardziej wyścigową to nie wystarczy mostka odwrócić w tym Canyonie? Nie chcę by ktoś mnie odebrał jako zwolennika Canyona, który na nic innego nie chce patrzeć. Tak nie jest. Po prostu na tę chwilę Canyon najbardziej przypadł mi do gustu, lecz z racji mojego niezorientowania w temacie oczekuję rad i podpowiedzi oraz ewentualnie innych propozycje rowerów. Za co już z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam Rulez, że nawet mi się podoba - chyba najbardziej osprzęt z rodziny XT zrobił na mnie wrażenie. Zastanawia mnie tylko ten amorek - czy jest odpowiedni, fajny i dobry - w skrócie czy daje radę:) 

Czy mógłbym otrzymać Wasze opinie na temat osprzętu. No i przyznam szczerze, ze co do geometrii to też mógłby ktoś szepnąć słówko:) Co do korby - czy dwie koronki są wystarczające czy lepiej jak są trzy? Jak dwie i trzy maja się do jazdy i faktycznych biegów? Czy nie jest czasem tak, że 3 koronki z przodu to tak naprawdę jest to w większości dublowanie przełożeń jakie można uzyskać z 2x10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli geometria modelu 2015 jest taka jak 2014 to rower będzie nieco zwrotniejszy niż Canyon, dłuższa rama umożliwi zamontowanie krótszego mostka co również poprawia zwrotność i zmniejsza obciążenie rąk, niższa główka ramy pozwoli na zajęcie bardziej sportowej pozycji jeśli będziesz miał taką potrzebę, rozmiar 19" powinien być akurat.

Amortyzator jak najbardziej "da radę", a korba 2 tarczowa jest wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do nich. Modele 2015 będą koło lutego (choć sprzedawca mówił, że jak zależy na czasie to mają możliwość złożenia go już bo mają kilka ram już na stanie) ale cena najprawdopodobniej ulegnie zmianie do lutego bo komponenty mają zdrożeć. Można zmienić konfigurację w zależności od potrzeb (pytałem o podmiankę widelca - tak z czystej ciekawości - RockShox XC 30 Poplock może być w tej samej cenie; do RockShox 30 Gold TK dopłata koło 300-400 zł – nie wiem czy w ogóle warto zmieniać amorek), Gwarancja 2 lata na ramę i osprzęt. Geometria ramy podobno jest identyczna jak w 2014 roku. Tak się przedstawia sprawa tego rowerku. Myślę, że tragedii nie ma:) Nie wiem na ile odczuję różnice w osprzęcie zaproponowanym tu i w innych roweruch ale nie widziałem innego w tej cenie na XT. 

 

Rulez a czy ten Northtec ma ośki o których pisałeś, ze brakuje w Canyonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...