Skocz do zawartości

[kask] Problem... czy na pewno ?


LUTY123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiec tak mam kask Author Rocca roz. 54-58cm hmm i tak jeździłem  dłuższy czas w tym kasku ale ostatnio przy glebie wydawał mi się strasznie dziwny. Zmierzyłem ponownie obwód głowy (dokładnie tak jak na necie pokazują) i mam 59cm czyli teoretycznie zły, wiec udałem się do sklepu z dużym wyborem kasków... patrzę rozmiar 56-62cm wiec chyba powinien być dobry. Gdy założyłem  kask i ścisnąłem głowę pokrętłem z tyłu kasku to i tak łapiąc za kask rusza się na prawo i na lewo. Może to głupie pytanie ale czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prawidłowo dopasowany kask nie powinien się obracać samoczynnie przy energicznym ruchu głowy praw-lewo. Nie wiem co ma do rzeczy łapanie.

Źle mnie zrozumiałeś, chodzi mi o to że, wkładam kask na głowę, głowa nic nie ruszam, rękoma łapę kask i rusza się w prawo i lewo a nie obraca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec skoro mam kask roz. 54-58cm, a głowę mam 59cm, kask niby jest na głowie ale czy w nim jest bezpiecznie ?  Pewien człowiek powiedział tak " wytni se trochę styropianu z środka i będzie cud miód pasował " Stwierdziłem że wolę kupić nowy kask niż próbować czegoś takiego :/ Co wy o czymś takim myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od konstrukcji. Ja temat przerabiałem bo musiałem kupić nowy kask (661 recon poszedł w drzazgi po ostatnim crashu). Przykładowo ten stary 661 był taką po prostu skorupą z wkładkami z gąbki. Nowy Bluegrass ma wewnętrzną uprząż METa, która obejmuje czaszkę jak dokręcasz regulację ale i tak między uprzężą, a skorupą jest pewna przestrzeń. 

 

Niezależnie od konstrukcji zawsze kask musi mi się pewnie trzymać makówki bez zapinania paska pod brodą. Wystarczy potrząsnąć głową i sprawdzić czy się nie przemieszcza. Na zapiętym pasku kask nie ma prawa się ruszać/przesuwać nawet jeżeli tańczysz pogo na środku sklepu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci ishi napisał, prawdopodobnie kask ma plastikową obejmę wewnątrz skorupy którą regulujesz poprzez pokrętło z tyłu kasku, dlatego pomimo zaciśniętej opaski wewnętrznej kask może się wydawać lekko luźny. Za trzymanie kasku tak naprawdę odpowiadają 4 paski, więc wyreguluj im poprawne kąty tak, aby były równomiernie naprężone po zapięciu pod brodą.

 

A to czy siedzi płytko sprawdzisz zakładając go na głowę przy pełnym otwarciu rozmiaru na pokrętle i sprawdź, czy czubkiem głowy dotykasz gąbek umieszczonych na sklepieniu kasku, jeżeli tak to pozostaje regulacja na pokrętle i paskach.

 

A to, że kręcąc kółeczkiem kask idzie w górę to dobrze bo oznacza, że masz okrągłą głowę. Gorzej jakby zsuwał się na szyję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak skręcasz na chama to się podnosi czy nawet jak dokręcasz tak powiedzmy delikatnie? Ja też na początku miałem takie wrażenie jak był nowy, że jest za płytki a teraz to leży wygodnie na głowie. Jeździłeś już wcześniej w kasku czy to życiówka i nie masz porównania? I może powiedz jaki masz kask. Miałem speca co był głęboki po łokcie i jak zakładałem później moją alpinę to wydawało mi się, że ledwo na czubku głowy wisi.

Kwestia kolejna, zależy jaką masz fryzurę. Przy dłuższych, bujnych kask się zsuwa. Przy ogolonych na 3 mm nie ma takiego problemu. I nie wiem jak jest u innych ale u mnie w kasku i na głowie takie cuda się dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa do kasku czy kask do głowy? Mam dwa takie same kaski i jeden jest nowy a drugi ma dwa lata, całkiem dwa różne kaski, kwestia wyrobienia się gąbki, pasków ale naprawdę nie jest taki sztywny i miękko siedzi na głowie. A głowa do kasku to musi się dopasować w sensie przyzwyczaić jak tyłek do siodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja ten kask znalazłem na Olx wiec nie wiem czy z odesłaniem będzie tak kolorowo :/ ale mam kask 54-58cm głowę mam 59cm dołożyć tą 100zł i kupić sobie ten większy kask ?  czy na tym jakoś jeździć, bo niby na głowie jest, ale niepewnie się trzyma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że z neta rozmiar 56-62cm jest i nie wiem czy brać czy nie. Czy jest sens kupować inny ?

ja też jestem 59 i nie bardzo mi się uśmiecha kupowanie czegoś obardzoszerokim zakresie albo Lki czy XLki gdzie to 59 jest dolną granicą zakresu; człowiek wygląda jakby miał kocioł na głowie, A PRZECIEŻ KASK DLA BIKERA JEST TYM CZYM KAPELUSZ DLA GENTELMANA

solidaryzuję się więc z Tobą w tej trudnej misji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Optymalną sytuacją jest kiedy obwód głowy jest po środku skali podawanej przez producenta, bo masz zapas na czapkę/bandanę/dłuższe włosy a jednocześnie możesz się ścisnąć na tyle ile potrzebujesz żeby kask nie latał.

Uważaj na kaski z OLX, ląduje tam cała masa podróbek firmowych kasków, niestety chińczyki i to zaczęły podrabiać. Podobnie z używanymi nigdy nie wiesz co przeszedł i czy nie ma pęknięć. Lepiej dołóż kup w sklepie, jak wtopisz z rozmiarem to zawsze możesz wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sezon jeżdżę 365 dni w roku i teraz problem z czapką na zimę ... a co do kasku z OLX trafiłem chyba na kogoś uczciwego, miał mi sprowadzić konkretny model sprowadził go i wysłał zdjęcia mini pęknięcia,   na ogólnym zdjęciu by tego człowiek nie zobaczył i pytał czy  go chce czy ma sprowadzać inny. Kaski ma nowe a tamten został uszkodzony podczas transportu i jak by chciał mógłby mi go wcisnąć ale widocznie taki jak większość nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...