Skocz do zawartości

[x7] do czego ta śruba?


screwer

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem w internetach, instrukcja producenta nic o niej nie mówi a ona istnieje więc zastanawiam się po co tam jest. Czwarta, tajemnicza śruba w przerzutce sram x7. Czy ktoś podzieli się wiedzą i udzieli odpowiedzi do czego służy śrubka na zdjęciu wskazywana długopisem? Kręciłem nią z ciekawości jednak nie obserwuję żadnych zmian w pracy czy ustawieniu przerzutki. Z góry dziękuję za informację.

post-114376-0-90407400-1413667604_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję! Jesteś wielki! Będę wdzięczny za informację kiedy i jak się tego używa, czy jest to ważne przy regulacji przerzutki, czy mam to jakoś stosownie ustawić? Pytam gdyż dziś wymieniłem X5 na X7, wszystko pracuje ok. ale chce mieć pewność, że jest optymalnie ustawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śruba służy do zabezpieczenia śruby mocującej prezrzutkę do haka, jeśli ją wykręcisz śruba mocująca wysunie się z przerzutki ... strona 51, śruba do mocowania przerzutki ma numer 5, śruba o której piszesz jest bez numeru (taka biała obok 2 czarnych po prawej stronie u góry) :

 

https://sram-cdn-pull-zone-gsdesign.netdna-ssl.com/cdn/farfuture/1E2WqxxkcYXkk7El8fLceNe7wdxAyHTlKVfclLITs5Q/mtime:1409262053/sites/default/files/techdocs/2015_sram_spc_reva_0.pdf

 

Niczego tą śrubą nie regulujesz.

 

We wcześniejszych modelach, do roku 2009 śruba mocująca zabezpieczana była pierścieniem sprężystym i miała inny kształt, co widać na stronie 52 ... tam śruba mocująca oraz pierścień sprężysty ma numer 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, niestety katalogu części do przerzutki nie załączają nawet nie wiedziałem, że takowy istnieje. Jak widać absolutnie nie służy ona do regulacji kąta a jest zwykłym zabezpieczeniem trzpienia śruby mocującej. Faktycznie w x5 rozwiązano to za pomocą "klipsa" wykonanego ze sprężystego drutu a tu mam śrubę. Ogromnie dziękuję za prawidłową odpowiedź popartą fachową literaturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...