Skocz do zawartości

[2300-3200] MTB 29"


SHAR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Od zawsze chciałem sobie kupić jakiś fajny niezbyt drogi rowerek do brawurowej jazdy po prostym terenie. Jako, że sam mam problem z wyborem bardzo proszę was o pomoc.
Mam do wydania 3000 zł ale byłbym wdźieczny gdyby znalazło się coś dla mnie poniżej tej kwoty aczkolwiek gdyby było naprawdę warto jestem też w stanie dołożyć max 200 zł.
Dla ulatwienia mogę dodać, że mam 183 cm i ważę 80kg a mój przyszły rower musi być na 29" kołach, oczywiście mtb. Jak już napisałem wcześniej lubię szybką jazdę utwardzonymi nawierzchniami, głownie drogami asfaltowymi.
Do lasu czy na dłuższe wypady za miasto też będę śmigał.

w skrócie:
+ mtb 29"
+ wygląd jest dla mnie bardzo ważny gdyż nie mam zamiaru kupować czegoś co mi się nie podoba ale ma dobre bebechy
+ cena max 3200 jednak wolałbym taniej

co mi do tej pory wpadło w oko?
    GHOST-SE29-2950-2014
1. http://bikepark24.pl/pl/p/Rower-gorski-GHOST-SE29-2950-kolekcja-2014-kolor-czerwonyczarny/4287
(wygląd rewelacyjny, cena maxymalna, jest jeszcze 2930 prawie 500zł taniej)

    Romet Rambler 29er R-Line 3.0
2. http://www.greenbike.pl/romet-rambler-29er-r-line-30-p-1023.html
(cena może być i niby ogólnie spoko ale jest coś w wyglądzie co mnie zniechęca)

   CROSS BIG FOOT
3. http://allegro.pl/rower-29er-cross-big-foot-18-sram-x7-hydra-kross-i4677604668.html

Dodam, że na osprzęcie się nie znam więc proszę o wyrozumiałość. Mór rower nie musi mieć najlepszych części ale fajnie żeby wszystko trzymało się kupy podczas mocniejszych nacisków nacisków na pedała :D

Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się tylko numer 1 i 2. Ewentualnie poczekać na nową kolekcję Rometa z czymś takim http://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_29_20,10,668,14069,2015.html

Ten Mustang robi wrazenie. Ile mniej więcej trzeba czekać na nową kolekcję? Możecie coś powiedzieć o Ghoście albo chociaż zaproponować coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ghost chyba troszke minimalnie lepiej osprzetowo wypada. Ale ja na Twoim miejscu z podanych propozycji wzialbym rometa. Bardzo dobry osprzet i cena atrakcyjna a jescze mozesz cos stargowac z ceny.

 

chyba ze jeszcze w Twoim budzecie ten romecik

http://www.greenbike.pl/romet-rambler-29er-r-line-40-p-1022.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka codziennie mijam ich salon ale jakoś mi dalej nie po drodze :laugh:  Możliwe, że już coś mają albo wkrótce.

 

Co do Ghosta to generalnie podobna oferta z różnicą w postaci słabszych trochę hamulców, innego mocowania korby i nie wiem co to za obręcze.

 

Czy coś innego?? Cen nie zmienili więc jak konkurencja nie spuści z tonu to nic tańszego a tak dobrze poskładanego nie kupisz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

 mój przyszły rower musi być na 29" kołach, oczywiście mtb. Jak już napisałem wcześniej lubię szybką jazdę utwardzonymi nawierzchniami, głownie drogami asfaltowymi.

Do lasu czy na dłuższe wypady za miasto też będę śmigał.

 

A czy właściwie nie powinien być to rower crossowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy właściwie nie powinien być to rower crossowy ?

Przecież w Polsce kupuje się rowery MTB/ATB/"pseudo-MTB" do wszystkiego, nie wiedziałeś? ;)

Potem ewentualnie założy się temat "Jaka najwęższa opona będzie pasować do mojej obręczy?". Albo to co ostatnio ktoś kombinował czyli czy da sie włożyć koła 28" zamiast 26", po czym stwierdził że chyba sprzeda 2-tygodniowy rower ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko już możecie zakończyć tą dyskusję, która w żaden sposób nie ułatwia mi wyboru. Wiem na co się piszę, jeździłem już na takim sprzęcie. Zdaję sobie sprawę, że rower crossowy najbardziej pasuje do moich potrzeb a mimo wszystko chcę duże i grube koła oraz niebanalną ramę w pięknym kolorze :sweat:

 

Jeśli jesteście w stanie to proszę o więcej opinii na temat Ghosta SE 2950

czy za 3119zl sie oplaca

czy moze w tej cenie wybrac cos innego.. i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak ten Ghost wypada na tle Rometa?

Porównując geometrie ramy tych rowerów to  duszek powinien lepiej zjeżdżać od rometa. Ma też krótsze tylne widełki więc na trudniejszych technicznie trasach powinien lepiej dawać sobie radę. Ma o 10 mm wyższą główkę więc pozycja na nim będzie troszkę bardziej wyprostowana niż w romecie, górną rure maja tej samej długości więc na obydwóch będziesz podobnie wyciągnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no romety się trochę rozjechały tylni trójkąt z długością 455 mm to naprawdę sporo jak na MTB tak max to 445, ja mam 435 mm i jest super choć opona 2,20 z grubym bieżnikiem przechodzi na milimetry od przedniej przerzutki ale to za to rower jest zrywny szybko reaguje na przyśpieszenie no i skręca jak trzeba

 

co do ghosta to ten sklep co go sprzedaje to taki trochę nie pewny 4 komenty, brak konta firma, no i nie wysyłają za pobraniem ? robię w handlu internetowym także znam temat a ostatnio może nie w rowerach ale w odzieży sporo ludzi się nacięło na mega okazjeee

 

ja mogę polecić SILVERBACK SOLA w okolicach twojego budżetu będzie model SOLA 2 http://allegro.pl/rower-29er-silverback-sola-2-xt-kross-wyprzedaz-i4727456499.html

 

od tych co obserwujesz ma lepszy widelec RECON AIR będzie na pewno lepszy niż XC32, rama z dobrą geometrią tylnie widełki o długości 435 i rura podsiodłowa fajnie podgięta do tyłu dzięki czemu cały rower będzie naprawdę zrywny o sportowym zacięciu, swego czasu dość popularnym modelem na forum była SOLA 3 trochę osób się na niego zdecydowało zawsze możesz popytać jakie mają wrażenia będziesz miał najlepszą opinię http://www.forumrowerowe.org/topic/169935-2333-zlrower-29er-mtb-silverback-sola-3/

 

co do rozmiaru to przy 183 cm jeśli to ma być rower do jazdy po bardziej umiarkowanym terenie niż po trudnych technicznie trasach to celowałbym w większą ramę 50 cm będzie to wtedy szybszy rower i przy dłuższych przejażdzkach mniej "męczący" dla kręgosłupa

 

crossa nie brałbym pod uwagę bo o ile na asfalcie to naprawdę fajna maszyna o tyle w grząskim terenie nie radzi sobie w ogóle

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Olek trochę mi rozjaśniłeś temat. Napaliłem się na Ghosta bo zabójczo wygląda :) Sklep internetowy też wydał mi się podejrzany więc zadzwoniłem dogadałem temat i teraz czekam na odpowiedź bo chciałbym pojechać na miejsce przetestować sprzęt i zabrać ze sobą. Na szczęście aż tak daleko nie mam. Przypominam, że rower nie będzie katowany w trudnym terenie i cudów na patyku mi nie trzeba do mojego stylu jazdy. Chcę poprostu ładne mtb na dużym kole z dość ciekawą ramą i niebanalnym osprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...