Skocz do zawartości

[rower] Dirt do 2300 zł


Etus

Rekomendowane odpowiedzi

Dirtówka a koniecznie z przerzutką? Może być problem, w tej dyscyplinie raczej tylko singlespeed ma rację bytu. Z typowych dirtówek dobre są Dartmoor Two6Player i NS Metropolis. Jeżeli koniecznie musi być przerzutka to NS Clash. Zważ na to, że ramy dirtowe rzadko (nigdy?) mają haki przystosowane do montażu przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epicon do dirtu ? Wolne żarty :huh:. Jeśli już to nowe Duro. Ale podkreślam od rocznika 2012 w górę. Ośka 20 mm, masywne lagi dolne i przedłużone ślizgi w środku i to daje radę w dircie. Epicona nie polecam, to jest amor do jazdy a nie skakania. Mam na myśli prawdziwy dirt.

Mam na myśli tego: 

http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-bmx-dirt-street/208556/dartmoor-two-six-player-2013.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Polecanie do skakania po dircie i okazjonalnych dodatkowych przejazdów tu-i-ówdzie szlakowo-górskiego olrandera jak Clash czu Shred to nie najlepszy pomysł. Hopy moga poprostu pokonać konstrukcję, a już na pewno amor 120-130mm to nie dirtowy skok...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cóż... Nie bardzo zrozumiełeś moją podpowiedź...

 

To jest widelec do XC czyli Cross Country. W podskokach, dircie i innych ekstremalnych formach kolarstwa górskiego używanie takiego widelca to jak proszenie się o wejściówkę na chirurgię szczękową.

 

Nie, nie nada się.

 

Jak juz pisałęm Clash i Shred to nie są rowery dirtowe tylko ogólnego przeznaczenia rowery szlakowe o nieco mocniejszej konstrukcji.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy współforumowicze, Autor tematu chce rower z przerzutką i amortyzatorem. Jest to dla mnie wyraźny sygnał, że jednak nie do końca potrzebuje rasowego roweru do dirtu. Dlatego poleciłem rowery które będą się nadawać zarówno do jazdy, jak i na niewielkie dirty. Dirtówka to zwykle stalowy singlespeed z niskim przekrokiem i siodełkiem 2 cm od opony; amortyzator jest zwykle bardzo twardy, pracujący słabo na małych nierównościach; generalnie królem komfortu taki rower nie jest. Jeżeli jednak się mylę i Autor rzeczywiście chce typowy rower dirt/street to powinien odpuścić przerzutkę i celować w sprężynowy amorek, np. Duro DJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Autor tematu WYRAŹNIE napisał jaki rower go interesuje.

 

A to że wiekszość dirtówek nie ma biegów nie oznacza że takowe bez nie istanieją wogóle.

 

Stara Kona Shred miała przerzutki, DMR Omen - pomimo że bardziej 4X-owy - ma przerzutkę, GT Bump, Yeti DJ i tak dalej...

 

Może się autor zadeklaruje bo inaczej będziemy dywagować i Qupa z tego wyjdzie :)

 

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy współforumowicze, Autor tematu chce rower z przerzutką i amortyzatorem. Jest to dla mnie wyraźny sygnał, że jednak nie do końca potrzebuje rasowego roweru do dirtu. Dlatego poleciłem rowery które będą się nadawać zarówno do jazdy, jak i na niewielkie dirty. Dirtówka to zwykle stalowy singlespeed z niskim przekrokiem i siodełkiem 2 cm od opony; amortyzator jest zwykle bardzo twardy, pracujący słabo na małych nierównościach; generalnie królem komfortu taki rower nie jest. Jeżeli jednak się mylę i Autor rzeczywiście chce typowy rower dirt/street to powinien odpuścić przerzutkę i celować w sprężynowy amorek, np. Duro DJ.

I oto mi chodziło chyba kupie clasha 3 z duro.Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...