Skocz do zawartości

[rower] Canyon Spectral 29 v Trek Remedy 29


karmi7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Stoję przed dylematem, jaki rower do ciężkich poruczeń postawić u siebie w garażu. Ma służyć do turystyki po górach (głownie Beskid Śląski/Żywiecki), wypadów na Rychleby i sporadycznych wypadów (celowo nie pisze wyścigów, bo na razie cieszy samo przejechanie trasy bez uszczerbku na zdrowiu) na imprezy enduro. Na Treku siedziałem, rozmiarówka mi pasuje (Mka przy 170cm wzrostu), ale rundka po chodniku koło sklepu to mało miarodajny test. O Canyonie wiem tyle co nic - wszędzie zachwycają się wersją na średnich kołach, o wielkiej kiszce w zasadzie cisza. Jeśli macie doświadczenie z tymi modelami, dajcie znać co o nich sądzicie.

pozdrawiam
karmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Karmi 

Wybrałeś temat ?

 

Przyznaję że mam bardzo podobny dylemat i po analizie geo/osprzet zostały mi te dwa włąsnie rowery.

 

Trek wygląda obłędnie a do tego można w niego wsadzić 150mm amora, Canyon powala osprzętem ale jest o 10mm niżej zawieszony z przodu jak i z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa kolegi. Byłem śmigałem, skakałem.

 

Spectral 29 świetnie się sprawdza w terenie, w dół leci jak rakieta :) W terenie były niestety ze 3-4 hopy i troche zjazdów, ale i to wystarczyło na wyczucie bajka.

Prowadzi się mega stabilnie i bardzo łatwo go poderwać do lotu, zero problemów z brakiem zwrotności. Jakie to niby mają 29.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wasze opinie. Dzięki saksontychy za możliwość przymierzenia się do roweru. Canyon niestety odpadł ze względu na za mały dla mnie przekrok. Skończyło się na specu stumpjuperze, co zresztą już widac w wątku "poka swoje 29".

 

pozdrawiam

karmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...