Skocz do zawartości

[kierownica]pomoc w doborze kierownicy i mostka


Dabalwwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje nowej kiery i mostka do swojego roweru .Spodobala mi sie Ritchey WCS Trail 2X BB Black 720mm i do tego mostek z tej samej serii ale mam watpliwosci czy sie nadaje do xc moze mi ktos doradzic i dodatkowo pomodz wybrac dlugosc mostka . teraz mam 110mm i mam wrazenie ze jest za dlugi. Mam 183cm siodlo bez offsetu rower kross b3 2013

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabalwwy, mam podobny wzrost ale ważna jest też długość ramion. W każdym razie podam Ci specyfikację mojego kokpitu, który mi bardzo pasuje, może się przyda: kierownica ritchey comp 720 mm, mostek truvativ xr 80 mm, sztyca pro xlt z offsetem, a rama to accent peak 19'. Długość od mocowania siodła do kierownicy wynosi 72 cm. Mam wygodną pozycję równocześnie z zachowaniem dobrej zwrotności dzięki szerokiej kierownicy i krótkiemu mostkowi. Powiem nawet, że czuję lepszą zwrotność niż na moim poprzednim rowerze na małych kołach, gdzie kierownica miała 600 mm, a mostek 110 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje nowej kiery i mostka do swojego roweru .Spodobala mi sie Ritchey WCS Trail 2X BB Black 720mm i do tego mostek z tej samej serii ale mam watpliwosci czy sie nadaje do xc moze mi ktos doradzic i dodatkowo pomodz wybrac dlugosc mostka . teraz mam 110mm i mam wrazenie ze jest za dlugi. Mam 183cm siodlo bez offsetu rower kross b3 2013

Przy takiej kierownicy to pewnie mostek nie dłuższy jak 70 mm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to prostej odpowiedzi, jeśli np. nowa kierownica ma większy wznios niż obecna, to dla zachowania pozycji trzeba mostek z innym (ujemnym) wzniosem (obecny ma ile - 6* ?), można też się wzniosu nie czepiać ... takier rzeczy dobiera się metodą prób lub stosunkowo drogim pomiarem Bikefitting ...

Na pewno mostek 0*  obniży pozycję względem mostka + 6* czyli sprawdzi się przy kierownicy z większym wzniosem ... nie ma czegoś takiego jak "podoba", jest coś takiego jak "optymalny" ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecy mostek z tego co widać na stronie Kross jest mostkiem ze wzniosem (no chyba, żę się mylę napisz czy obecny mostek ma wnios), a proponowana  kierownica jest bez wzniosu, więc przy mostku 0 stopni pozycja na pewno się obniży ... no chyba, że teraz masz mostek na minus czu cuś innego ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...