Skocz do zawartości

[sakwy+ bagażnik] do kandsa maestro


ola215

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Sakwy Crosso pasują do wielu modeli bagażników. Trzeba jednak porównać rozstaw haków sakwy (ew. sprawdzić w danych producenta) i długość bagażnika, aby nie był on zbyt krótki. Ważną cechą bagażnika są także uchwyty na dolne haki sakw, wiszące na elastycznych taśmach. Muszą one być odpowiednio naciągnięte, aby sakwy nie spadały w czasie jazdy (producent podaje minimalną odległość między górnym i dolnym hakiem sakwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do sakw Crosso polecę bagażnik uwaga....  :sorcerer:  Crosso. Posiadam Crosso Big Dry i oryginalny bagażnik - jakość wykonania rewelacyjna tak samo jak w przypadku sakw. Zapłaciłem za niego w sklepie producenta 125 zł i uważam, że to były dobrze wydane pieniądze.

 

Edit:

W przypadku hamulców tarczowych w sklepie żelaznym kupujesz tulejki odpowiedniej wielkości(musisz sobie dopasować) i śruby. W starym rowerze z hamulcami(Vki) nie miałem problemów z montażem za to w nowym(mam hydrauliczne tarczówki) musiałem dorzucić dystanse(są dostępne w sklepie producenta ja jednak polecam sklepy żelazne) :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sakwy Crosso pasują do wielu modeli bagażników. Trzeba jednak porównać rozstaw haków sakwy (ew. sprawdzić w danych producenta) i długość bagażnika, aby nie był on zbyt krótki. Ważną cechą bagażnika są także uchwyty na dolne haki sakw, wiszące na elastycznych taśmach. Muszą one być odpowiednio naciągnięte, aby sakwy nie spadały w czasie jazdy (producent podaje minimalną odległość między górnym i dolnym hakiem sakwy).

I to jest zasadnicza bolączka owych sakw. Ów system montażu stosuje tylko Crosso co jest ewenementem. Rozumiałbym gdyby ów system był rewelacyjny ale ... on generuje same problemy. Według mnie należy zapomnieć o Crosso i wybrać innego producenta, który oferuje znacznie bardziej uniwersalne sakwy.

 

http://poradyzbagazemprzezswiat.blogspot.com/p/blog-page_28.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Według mnie należy zapomnieć o Crosso i wybrać innego producenta, który oferuje znacznie bardziej uniwersalne sakwy.

Daj sobie siana. W każdym temacie w którym pojawia się słowo Crosso musisz polecać sakwy innych producentów? To już się męczące robi.

 

Skoro kolega szuka bagażnika pod te właśnie sakwy to zupełnie nie rozumiem takich dygresji. 

 

Ja Dry Bigi wożę na tanim bagażniku za 50 zł i wystarcza. 

 

75692256_bagaznik-tylny-aluminiowy-ze-sp

 

Bagażnik Crosso poleca również wiele osób :) 

 

Maestro nie ma tarcz także nie będzie żadnych problemów z montażem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

każdy wybierze wg siebie i swojego.. portfela. Są tacy jak roberto którzy uznają tylko jednego słusznego producenta a są i tacy co jeżdżą na crosso (choć może i stać ich na lepsze) i nie narzekają. Np taki ... Kuba Postrzygacz :)
No ale On pewnie nie czyta tego forum to nie wie, że używa/używał beznadziejnych sakw.
Chciałbym zauważyć tylko, że z tego co rzuciło mi się w oczy ostatnio jakoś crosso proponuje swoje trwałe proste i stalowe haki lub zamiennie jakieś czeskie "na wzór miszczowskich" ;)

I jeszcze jedna istotna uwaga (szczególnie do kolegi R) - pytanie brzmiało "jaki bagażnik do sakw crosso?" a nie "jakie sakwy?" Zatem jak słusznie zauważył MikeBaloon - nic nie wnosząca uwaga do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...