Skocz do zawartości

[Tylna przerzutka] Prośba o ocenę stanu


Pious

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi.

 

Apropos haka, to normalne, że idzie on pod leciutkim kątem? Wydaje mi się, że tak to wygląda na moich zdjęciach, ale też na tym wzrocowym na poprzedniej stronie. Wszystko jednak idealnie przylega, nie ma żadnych szpar i rama wygląda symetrycznie po obu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To U mnie haki tez sa pod lekkim kątem co do mojego wcześniejszego wpisu to ja nie zrozumiałem dokładnie co napisałeś wcześniej ale teraz OK. Prawidłowo przerzutka powinna być w pionie ale nie zawsze oznacza to że jak jest lekki przekos wózka to ona jest do niczego. Pisałeś wcześniej że kiepsko się ją ustawia poprzez śrubki H i L, może śrubki sa za krótkie jakby były dłuższe może było by większe pole manewru nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambolbambol, hak mam nowy, jest idealnie prosty. Stary ma wyraźne zgięcie jak poloze go na stole, nowy leży idealnie.

 

Rodszyld, czyli twoje haki tez są lekko po skosie? Nie chce mi się wierzyć, ze rama się zgiela sama z siebie.

 

Przerzutka nawet podpieta luzem do wspomnianego makrokesza byla lekko pod katem. Od góry wufdac bylo wewnętrzny bok przerzutki tak jak u mnie. Wydaje mi się, ze to musi być to, ale jeszcze sprobuje skombinować jakiegoś sisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi jeszcze w kwestii wyboru przerzutki. Nie będę się rzucał na Ultegrę, bo jest za droga, więc chcę zmienić na 105, która jest 2 razy tańsza. Odczuję różnicę po przesiadce z Tiagry? Jaką długość wózka wybrać? Są krótkie i średnie, nie wiem jaka jest moja obecna Tiagra, ale wózek wydaje się dość długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem przerzutkę na 105 i oto efekt:

 

eQWIlse.jpg

 

Jest kolosalna różnica i wszystko idzie w niemal idealnym pionie.

 

Mam inny problem. Nie chciałem się bawić w wymianę kabli, bo nigdy tego nie robiłem, a wołają tu za dużo za tą usługę. Próbuję wyregulować przerzutkę i za żadne skarby nie mogę wrzucić na największą zębatkę z tyłu. Nie jest to kwestia śruby L, bo brakuje mi tego biegu na manetce. Po prostu nie da się już kolejny raz kliknąć. Z czego to może wynikać? Za bardzo naciągnąłem kabel? Czy powinienem coś zrobić ze śrubą baryłkową, która znajduje się przy przednim widelcu, czy ją można zignorować?

 

No i wreszcie, czy zmieniając kabel biegów w klamkach Tiagra muszę odwinąć taśmę z kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem i już nic nie działa. Kabla już nawet nie przykręcę, bo zrobił się o centymentr za krótki i końcówkę już mam całą rozwarstwioną. Po odpięciu kabla mogę wbić 8/10 biegów na manetce, 2 najmniejsze zębatki już nie wchodzą.

 

Edit. Ok, kabel zablokował się w manetce jak był luzem. Spróbuję wieczorem jakoś to zrobić, ale kabel i tak wymaga wymiany, bo jest cały rozpruty na końcówce. Na szczęście w Tiagrze mogę go spokojnie wymienić bez ściągania taśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...