Skocz do zawartości

[Seria EDGE] Jaką seria i model wybrać


Darkwojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytałem trochę na temat licznika Garmin i się nie mogę zdecydować.
Nie chce kupować licznika co nie wykorzystam i przepłacać 

Interesują mnie funkcje GPS (pokazywanie na mapie gdzie ja jestem) mierzenie prędkości i dystansu. Pulsometr i kadencja tak żebym widział jaką mam kadencje i puls w danym momencie.

Może ktoś mi doradzić jaką serie i jaki model wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale powiedz chociaż, że jaja sobie robisz...

Wszystko masz na stronie Garmina klarownie opisane.  

 

nie odpowiem na Twoje pytanie, ale przytoczę Ci wiersz. Daj znać czy Ci się podoba. Wiersz Juliana Tuwima pt.: "Karta z dziejów ludzkości" brzmi tak:

 

Spotkali się w święto o piątej przed kinem

Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem.

Tutejsza idiotko! - rzekł kretyn miejscowy -
Czy pragniesz pójść ze mną na film przebojowy?

Miejscowa kretynka odrzekła - Z ochotą,
Albowiem cię kocham, tutejszy idioto.

Więc kretyn miejscowy uśmiechnął się słodko
I poszedł do kina z tutejsza idiotką.

Na miłym macaniu spłynęła godzinka
I była szczęśliwa miejscowa kretynka.

Aż wreszcie szepnęła: - kretynie tutejszy!
Ten film, mam wrażenie, jest coraz nudniejszy.

Więc poszli na sznycel, na melbe, na winko,
Miejscowy idiota z tutejszą kretynką.

Następnie się zwarli w uścisku zmysłowym
Tutejsza idiotka z kretynem miejscowym.

W ten sposób dorobią się córki lub syna:
Idioty, idiotki, kretynki, kretyna.

By znowu się mogli spotykać przed kinem
Tutejsza idiotka z miejscowym kretynem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałem podobny dylemat. W sieci można sporo poczytać o garminach także tutaj na forum

Ja zastanawialem się nad Edge 500, 510 lub 800. Wybrałem 800. Największą jego zaletą jest dotykowy ekran. Z nawigacji tez korzystam zapuszczając się w mniej znane tereny. Przydała się kilka razy.

Póki co jeżdżę na szosie, w góry bałbym się trochę brać garmina, bo ich mocowanie nie jest jakoś super mocne. Bałbym się że nawet bez gleby (które są nieuniknione) będę musiał go szukać w krzakach czy pod liśćmi – powodzenia.

Zwróć uwagę na pasek od pulsu. Do 800 Bundle (i do innych, nie pamiętam których) dają bardzo fajny, wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz używać Garmina jako urządzenia do treningu to potrzebujesz czujnik prędkości/kadencji, pas z czujnikiem pomiaru tętna, więc praktycznie pełen zestaw. Jeśli użądzenie ma służyć do nawigowania drogowego to mapa Europy, jeśli do jazdy tylko w terenie to mapę tą możesz zastąpić mapami topo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mi to będzie służyć do treningu czyli potrzebne by było prędkość-kadencja-puls

Jeśli chcesz wydać jak najmniej PLN i nie interesują cię mapy/nawigacja, to wystarczy Ci 500 Bundle. Ja kupiłem (800) tutaj. Z tego, co widzę, to niższa cena na 500 i 3 letnia gwarancja (1 rok od sklepu). Polecam dopłacić do tego paska na serducho.

To czego brakuje 500 to dotykowy ekran. Posiada go 510, 800. Podobno te najtańsze 500 mają słabszą szybkę. Koledze spadła na niego kask i ekran poszedł. Za połowę ceny dostał wzmocnioną (podobno) wersję 500 (Kod: 020-00032-95 B).

Na youtube są filmiki prezentujące obsługę garminów. Dotykowy ekran bardzo ułatwia obsługę  - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może komuś się przyda. 

 

Kilka dni temu miałem pierwszy poważny problem ze swoim edge 510. Po podłączeniu do kompa nie było możliwe zgranie trasy. Okazało się, że również po twardym resecie i przywróceniu ustawień fabrycznych nie dało się ustawić nic - edek nie zapisywał żadnych ustawień. Tak więc byłem kobietą w wieku 25 lat i wadze 90 kg. Nie do zmiany był język, nie do zmiany było cokolwiek...

 

Już myślałem o oddaniu licznika do serwisu (mam jeszcze gwarancję z azymuta). Ale przeczytałem na forum posta, że pewnie walnięty jest system plików. No to albo łatwo naprawić, albo zrobię sobie klocka wartego 1k pln. Skorzystałem z tej porady na forum garmina:

 

 

AWEATHERALL

You might need to try rebuild the file system.

 
When the Edge is connected to a PC right click on the drive and select "format" deselect the "Quick format" option and format the drive. Dismount the Edge from the PC and switch it on so that it rebuilds the file system. When it has completed switching on you can switch it off off and connect it back to the PC and unpack the contents of the zip file on this link and copy them to the root/top of the Edge drive.
 

 

post (#2) i wątek poniżej: https://forums.garmin.com/showthread.php?61121-My-Edge-510-Freezes

 

Wszystko działa znów świetnie.

Używałem najnowszego firmwaru 3.2 i teraz oczywiście też mam go. System plików przy formatowaniu - FAT-DOS, nazwa GARMIN.

 

 

Autorze wątku - kupiłeś już sobie jakąś nawigację/licznik?

 

pozdr

 

PS edek 510 jest naprawdę świetny i bardzo go lubię, ale edek 500 też wciąż jest liderem na rynku komputerków treningowych, bo: jest obecni w miarę tani i jest malutki. Reszta jest fajnymi bajerami. A po trasie wgranej do 500 lub 510 można spokojnie przejechać i bez problemu nawigować. Czasem może zdarzyć się, że przejedziemy z 50 m i edek nam zacznie krzyczeć, że zjechaliśmy ze szlaku, ale co to za problem? Oczywiście uwzględniając, że nie jest to typowa nawigacja rowerowa, ale rozbudowany treningowy licznik. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu. Orientujecie się, bo spotkałem się ze sprzecznymi opiniami, czy Edge posiadając podłączony czujnik prędkości/kadencji GSC 10, prędkość odczytuje na pewno tylko z czujnika, nie korzystając z obliczeń GPSa? Posiadam starego Garmina 60CS i wiem, że wskazania prędkości z GPSa zdecydowanie mnie irytują, stąd też moje pytanie. Chciałbym wymienić 3 urządzenia (licznik, pulsometr, navi) na jedno, dlatego też zastanawiam się nad Edge`m. Jednak w 95% czasu eksploatacji zależy mi na liczniku rowerowym z pulsometrem i kadencją, większość czasu jeżdżę w znanym mi terenie. Dobrze myślę, że żaden z Edge`y nie pokaże mi porównania prędkości chwilowej do średniej, to samo z tendencją tętna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiego dokladnie Edka pytasz ale w 800-tce mozesz utawic sobie w widocznych polach, to co chcesz, w tym predkosc srednia i chwilowa. Nie wiem czy jest funkcja sredniego tetna ale w obliczu ogromu funkcji mozliwych opcji bylbym zdziwiony, gdyby takiej nie bylo.

Jestem teraz na wyjezdzie, wiec nie mam mozliwosci, aby to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechan albo nie masz Edka slbo wyrazasz się nieprecyzyjnie.

Wczesniej pisales, ze nie ma mozliwosci porownania srednich predkosci i tetna do ich wartosci chwilowych. Chwile potem piszez, ze takowa mozliwosc istnieje.

Wrzucasz sobie na ekran wartosc chwilowa pulsu, obok kolejne okienko z jego wartoscia srednia ( 6 do wyboru) i masz porownanie.

A do tego wszystkiego masz strefy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechan zrozumiał co miałem na myśli. Pewnie, że mogę wyświetlić w dwóch okienkach prędkość chwilowa i średnia. Chodziło jednak o to, ze liczniki rowerowe potrafią obok prędkości chwilowej wyświetlać informacje, czy jest ona wyzsza/niższa od prędkości średniej. Edek tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu ma to sluzyc?

Masz dwie liczby i kazdy w miare rozwiniety, potrafi ustalic ktora jest wieksz, a ktora mniejsza, czyz nie?

I jak te liczniki rowerowe, do ktorych sie odnosisz, wyswietlaja taka informacje?

Pokazujac strzalke w gore lub dol? A to jest faktycznie dana ktora wiele wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...