Skocz do zawartości

[konserwacja] Co do mycia ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Łańcuch płuczę w benzynie ekstrakcyjnej, później smar odpowiedni do łańcucha.

Amortyzator na sucho szmatką, później smart do goleni.

Kaseta/zębatki/kółka przerzutki specjalną szczotką.

 

Rower , jak jest ubłocony myję wężem ogrodowym (raz tylko myjką na maratonie) i to wszystko.

Wąż nie umyje jednak zaschniętego piachu, smaru łańcuchowego, smaru z amortyzatora.

 

Co kupić aby umyć/domyć ramę , która jest dodatkowo prawie cała biała i widać cały syf ?

Widziałem szampon/mydło Shimano, Finish Line, czy to wystarczy ? Czy lepiej odtłuszczacz ? A może jedno i drugie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam białą ramę, najczęściej kupuję płyn do mycia samochodów który zmywa asfalt i owady z lakieru samochodu, woda znacznie ciepła miękka gąbka dużo i piany, wszystkie te specyfiki specjalne do roweru to to samo co używa się do kuchni czy do samochodów, powiem ci przykład moja dziewczyna kupiła maszynkę do mycia łańcucha i był tam już płyn "uniwersalny' a było go raptem na dwa mycia łańcucha, jak się skończył chciałem lecieć po płyn a ona mi mówi, że to był zwykły płyn mr. proper albo jak mu się tam nazywa, i rzeczywiście ten sam zapach i konsystencja i myje tak samo choć wolę benzynę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy samochodu szczotką nie myłem, ale chodzi mi to że jeżeli masz jakies tłuste elementy na ramie np koło suportu i upaćkasz całą szmatkę to jak ją wypłuczesz w tym płynie będzie czysta, w wiadrze woda też jest cały czas czysta bo brud osiada na dnie wiadra ale to się tyczy bardziej samochodów,

niech każdy myje czym mu się podoba tym płynem myje tylko jak myje samochód ale naprawdę polecam, nieźle wydobywa kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy :P wosk to jak pakuje rower na zime do garażu, to w sezonie ma jeździć a nie świecić się jak psu ... Umyjesz rower pojedziesz do lasu, Cały skużony o ile nie uwalony z błota i robota na marne, brydny rower to rower używany a nie pucowany, aż mu lakier zmyjesz, napęd ma być czysty najważniejsza rzecz potem komponenty na kierownicy, żeby dobrze pracowały, amor, no i hamulce. Rama to ma być czysta ale bez przesady ;p płyn do mycia naczyń i heja, albo samochodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Możesz sobie kupić baniak 5 l. APC, rozrobić w wodzie i tym spryskać ramę, a następnie ciepłą wodą zmyć.

http://www.mastershine.pl/apc-c-14_23.html

 

Możesz również sobie kupić pianownice do tego aktywną pianę i czymś takim myć, tylko czy to już nie będzie przerost formy nad treścią?

http://www.pielegnowacauto.pl/pianownica-gloria-foamy-clean-100.html

http://www.pielegnowacauto.pl/shiny-garage-perfect-active-foam-1l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...