Skocz do zawartości

[rower] 29er do około 3tys


ice81

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od pewnego czasu szukam na dobre parę lat roweru, dużo czasu spędzam na forum ale jakoś nie znalazłem odpowiedzi na swoje wątpliwości większość osób szuka roweru z jak najlepszym osprzętem u mnie jest trochę inaczej szukam roweru pod kątem ramy, rocznie robię około 10-12tys km wcześniejsze rowery wytrzymały po 70-80tyś była to Merida i Corratec z obu byłem bardzo zadowolny choć są to dwie różne geometrie były to 26" rowery. Sprzęt który był oryginalnie zamontowany wiadomo wytrzymywał o wiele mniej km ale wiadomo jaki by nie był to i tak się wczesniej czy później zużyje a widomo wymieniając zawsze wkładałem coś lepszego. Ostatnio testowałem dwa rowery z firmy Merida 27,5" oraz 29" na tej samej trasie na bardzo podobnym osprzecie, oba mają swoje wady i zalety jednak lepiej mi się jeździło na 29" ogólnie wycieczki trwały tyle samo ale zwiedzonych miejsc na 29" by wiecej i powiem szczerze że mniej się na nim zmęczyłem a trzyletni kompan za mną był bardzej zadowalony "Tatuś szybiej bo nic nie trzesie" więc szukam 29". Tu mam wielką prośbę do znawców tematu co byście mi polecili oczywiście patrząc pod względem ramy chodzi mi tu bardziej o jej wytrzymałość sposób wykonania jak i geometrię, z synem raczej po małych górkach jeżdzimy natomiast samemu gdzie się da i są to wyrawy po ponad 100km więc trochę patrzę też na wygodę w Meridzie na większych podjazdach trochę odrywało mi się przednie koła w rowerach 26" miałem to samo tym się zbytnio nie martwię ale jak już kupuję inny rower to chciałbym to poprawić. Co do wielkości ramy dobiorę w sklepie wiec tu tematu nie ma, mam też swoje typy ale zostawie je dla siebie zobaczymy jakie będą wasze sugestie oczywiescie wszystkie mile widziane i do przemyślenia z zakupem się nie spieszy mam jeszcze wolne po wypadku wiec nic mnie nie gonie. 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...