Skocz do zawartości

[rama] Full 29 100mm na maratony


olek123

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką ramę polecilibyście o skoku do 100mm z przeznaczeniem na maratony?

 

Ogólnie widzę dwie opcje - tłumik z blokadą lub platformą.

Na targach oglądałem Scotty i zaskoczyło mnie, że blokada nie jest na "sztywno", niestety nie dotykałem rowerów z platformą, czy brain/pro pedal usztywniają zawieszenie w takim stopniu jak blokada?

 

Wiem, że to nie miejsce ale może ktoś ma używaną ramę na sprzedaż? Nie wiem do końca czy full będzie mi odpowiadał i chciałbym coś używanego na czym nie strace majątku jeśli okaże się, że wracam do ht.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , pewnie ktos ma coś na sprzedaż. Jedni mają 26, drudzy 27,5 , a pewnie i 29 się znajdzie. I pewnie jedno bedzie w rozmiarze 16 , a inne 20 czy też 22 . I jedno za 1500 a drugie za 7500 . :D

A poważnie , jakieś konkrety byś napisał.

 

A propo zawieszenia : pro pedal nie jest blokadą "na sztywno" , zawsze jakiś tam ruch zawiechy jest . Brain , w zasadzie zależy jak go ustawisz , ja np miałem go zawsze rozkręconego i się nie przejmowałem bujaniem. Ale w maratonach nie jeździłem , i skoku było też deczko więcej niż 100 mm .

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać coś odnośnie ramy Niner jet 9 (aluminiowa wersja)?

Jak sprawuje się propedal w modelu RP23? Czy ustawiając wysoki komfort propedal będzie na tyle skuteczny aby przeciwdziałać uginaniu zawieszenia podczas jazdy na asfalcie z siodła?

 

Miał ktoś okazje porównać fula z całkowitą blokadą oraz takiego z platformą? Co przekłada się na bardziej efektywną jazdę?

 

Rower ma być używany w Beskidach i Sudetach (wyścigi etapowe) oraz w maratonach o górskiej charakterystyce.

Edytowane przez olek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Felta Edict  Nine 29' z damperem foxa boostvalve rp3  z pro pedal ( sterowany z manetki ) - przy właczonej blokadzie zawsze będzie bujać bo ten damper tak działa . Jeśli chcesz mieć pełną blokadę polecam z foxów Triada , tam jest pełna blokada , pełne otwarcie i propedal ( 3 funkcje ) - używam takiego w stumpjumperze FSR i to jest rewelka .Ja jedzdzę wyłacznie terenowo wiec pełna blokada jest mi nie potrzebna - na asfalcie jak dla mnie damper buja minimalnie na właczonej funkcji propedal . Pozdr.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...