Skocz do zawartości

[sklepy, opinie] Co Was denerwuje i czego brakuje w rowerowych e-sklepach?


johnnyno

Rekomendowane odpowiedzi

To akurat nie jest problem, bo kupując już wiem czego szukam. Wpisuję nazwę danego modelu i szukam po sklepach. Dodatkowo, jak patrze na opisy niektórych wiekszych sklepów internetowych to mnie krew zalewa..... ctrl+c ->ctrl+v. To pewnie takie szukanie po kryteriach to można sobie wsadzić.

 

Kupujecie bezpośrednio w sklepach internetowych czy na Allegro? Niektóre sklepy mają dużo niższą cenę na swojej stronie niż na Alledrogo, nie doliczają prowizji. I to jest fajne, ale robią to tylko dwa sklepy, jakie udało mi się znaleźć.

Dwa tygodnie temu kupowałem manetki XTR, na allegro ceny 560-585zł. W pewnym sklepie int. 495zł, a na Allegro ten sam sklep cena 565zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro raczej nie kupuje, bo ceny wcale nie są lepsze, jak już to szukam w porównywarkach cen.

 

Chociaż ostatnio od razu wchodzę w sklep centrumrowerowe.pl bo maja dobra i szybką obsługę, dobre ceny i bazę produktów.

Tym bardziej jak sie kupuje kilka produktow to rozne sklepy maja rozne ceny na rozne produkty, wiec sumarycznie płaci się mniej wiecej to samo w kazdym.

 

BTW

W jakich sklepach internetowych przeważnie kupujecie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na Allegro nie jest tanio. Prowizja jest bardzo wysoka.

 

Kupuję w kilku sklepach w zależności co. Z większych zakupów w tym sezonie:

centrumrowerowe.pl - odzież, akcesoria i kiedyś buty(ale bardzo długo to trwało z tymi butami, na szczęście trafiłem w rozmiar)

sbike.pl i cyklomania.pl - mają dobre ceny na osprzęt Shimano/Sram i szybką wysyłkę. W sbike kupowałem jeszcze rolki Tacxa, a cyklomani opony Continental. To są moi dwaja faworyci jeśli chodzi o ceny w PL, biją na głowę większe sklepy.

mikesport.pl - odzież rowerową, mają praktycznie wszystko

xtrabike.pl - urzekł mnie dobry kontakt, ceny w normie krajowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak podpytuje, bo od jakiegoś czasu zastanawiam się nad otwarciem jakiegoś biznesu w branży rowerowej (lub bardziej e-rowerowej).

 

Co myślicie nad bardzo specjalistycznym sklepem mtb, np sam naped rowerowy (łancuchy, kasety, korby, itd)?

Napęd to są sprawy eksploatacyjne, więc można liczyć na powtarzalność zakupów i stałych klientów.

A mając ograniczony asortyment, mozna dokładniej go zaprezentować na stronie i dorobić specjalistyczne funkcjonalności ułatwiające życie klientom.

Nie wspominając tym, że można mieć lepszą ofertę jeśli chodzi o jedna kategorię części w porównaniu do sklepów ktore sprzedają wszystko.

Czy o wyższej dostępności towarów, a co za tym idze szybszej realizacji zamówienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo żadko kupuję w esklepach. Powód? Oczekiwanie na towar. Wolę kilka złotych dopłacić a mieć towar od ręki.

Sklepy z miernym asortymentem omijam.

Napęd wymienia się raz na rok więc można liczyć na stałego klienta ale klient przy okazji wymiany napędu często dokupuje inne rzeczy więc dla wygody wybierze sklep z bogatrzym asortymentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...