Skocz do zawartości

[napęd]mieszanie napedu shimano ze sramem


walus24

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kumpel nakierował mnie na srama. Powiedział, że w porównaniu z shimano będą precyzyjniejsze i lżejsze w zmianie biegów (sram x9 wzwyż). Tylko pytanie czy opłaca się inwestować w tego typu napęd. A i zapomniałem o konfiguracji, mianowicie 2x9/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Napisze tak:

 

minusy:

- zasadniczo bywają droższe

- bywają miększe ( porównywalne grupy)

- na nowych kaseta z wysokiej półki X0 zaobserwowano skakanie nowego łańcucha w kilku przypadkach

- są cięższe do ocenienia w trakcie zużywania.

 

plusy:

- kasety są w pełni rozbieralne, zamiast nitów jest jedna śrubka ( nie tyczy sie kaset na pająku)

- kasety typu X0, XX mają ładne kolorowe pająki

- chyba sa lżejsze od shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z powodu wysokiej ceny i trudnej dostępnośći kaset 9 XTR powróciłem do kaset Sram X0 (pozostając przy łańcuchu XTR), żadnego pogorszenia pracy napędu nie zauważyłem, co do trwałości to pewnie będzie gorzej, choć XTR też mnie nie zachwycił, a XT to żadna rewelacja ... przerzutka tylna to X0 9 rzędów średni wózek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja jako wieloletni użytkownik Srama racze drugi raz bym go nie wybrał. Części eksploatacyjne są dużo droższe niż w przypadku Shimano. Mieszanie grup to według mnie też nie najlepszy pomysł. Mojej przedniej przerzutki Shimano jeszcze mi się nie udało tak ustawić, żeby nie ocierała na którymś z przełożeń. A jest to spięte z gripami Srama X.0 8rz.

 

Wolałbym zainstalować od jednego producenta całą grupę i tak jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić Srama. Odszedłem od Triggerów i teraz używam Gripshiftów. Plusem jest mikroindeksacji manetki od przedniej przerzutki. Poza tym raz wyregulowane przerzutki działają bardzo długi czas ;-) Szybkośc zmiany biegów według mnie jest szybsza niż w Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...