Skocz do zawartości

[piasta] Wymiana piasty deore fh-m525 - na jaką?


Venom7777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zauważyłem skrzywienie osi w w tylnej piaście (model to Shimano Deore fh-m525) po dość mocnym uderzeniu tylnym kołem o glebę. Rozebrałem i okazało się że krzywa jest również oś w piaście (ta tulejka, nie znam dokładnego nazewnictwa ;D) Można by wymienić tę oś, ale tak sie zastanawiam czy ma to w ogóle sens, skoro często zdarzają mi się sytuacje które mogą znów ją uszkodzić. Poza tym kilka razy przeskoczyły mi zapadki w bębenku. Więc zdecydowałem że trzeba to w cholere wymienić. Przód na razie zostanie, bo wydaje mi się że nie ma tam aż takich przeciążeń jak z tyłu.

Teraz mam do was pytanie, jaką piastę wybrać? Czy warto pchać się w maszynową, czy kupić wyższy model kulkowej?

Budżet niestety nie jest nie ograniczony, a nawet skromny. Chciałbym nie przekroczyć 150zł. Piasta oczywiście musi być przeznaczona na tył, oraz posiadać mocowanie na 6 śrub. Producent jest tutaj naj mniej ważny, chodzi mi o to żeby dobrze i długo działało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uszkodzić oś w takiej piaście to trzeba się postarać więc jeśli reszta czyli obręcz z szprychami jest w porządku to są warte tego aby je zatrzymać. Kupił bym nową identyczną i zrobił "przeszczep" osi z konusami i bębenka. Jeśli nie to do tej na maszynach raczej bankowo potrzeba zaplotu na nowych szprychach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...