Skocz do zawartości

[napęd] wymiana wszystkiego - proszę o doradzenie


asmo

Rekomendowane odpowiedzi

rozsypało się wszystko suport się zmielił, chcą go rozkręcić pozjeżdżałem gwinty w korbach, w blatach pozjadane zęby przez co przeskakuje łańcuch który i tak już nadaje się do wymiany, tylna przerzutka prawdopodobnie jest delikatnie krzywa,

proszę was doradźcie mi jakie komponenty kupić, na pewno będzie napęd 1xnarazie 8 może później 9 lub 10

blat mam raczej wybrany będzie to HCC 38T lub 36T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pracują na Hollowtech, więc suport masz taki sam do każdej z tych korb. 

Sam musisz zdecydować jakie chcesz mieć przełożenie napędu (ile zębów), jeżeli to ma być napęd 1x 8/9/.. 67,5

Osobiście brałbym tą która ma domyślnie jeden blat (czyli Zee), bo będzie o te parę (-set) gram lżejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za FSA przemawia jakość... to są wyśmienitej jakości produkty. Ale osobiście zamierzam się przesiąść za jakiś czas na napęd 2x10 więc pewnie wybrałbym z tych Deorkę albo coś odpowiedniego FSA. 


 

 

nie ukrywam że ta korba FSA do mnie przemawia najbardziej ze względu na suport w którym podobno można wymieniać łożyska (nie wiem nie znam się)

 

Jeszcze jeśli o to chodzi.. ogólnie w Hollowtech wymieniasz sam wkład z łożyskami.. tam jest trochę inna konstrukcja niż np. w ISIS albo Octalinku. W tych, które wskazałeś jak to kolega emcinek napisał jest jeden standard. Zerknij choćby tu, a może więcej się wyjaśni - http://szosa.org/topic/1010-mechanizmy-korbowe-oraz-%C5%9Brodki-suportu/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o tym 
 

Łańcuch               Connex 10S8

 

Kaseta                  Deore CS-HG 62 10s                                      

 

Prze. Przód           Shimano XT M785 2x10 top swing / LUB BEZ do napędu 1x10

 

Prze.Tył                XT RD-M781 Shadow 10 sgs  / LUB ZEE do napędu 1x10

 

Korba                   Deore M615 175 40x28t   / do napędu 1x10 zębatka 36T

 

 np. Narrow Wide

 

Manetki                 XT SL-M782 2/3 10rz   

 

Do tego klucy do montażu Hollwtech II np 3w1 BITUL polskiej produkcji za 30zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny też najlepsze ;-)

zostaje jeszcze tylko największy dylemat -KORBA

dostałem jeszcze niezłą propozycje fsa gamma drive za 202 zł ale do tego jeszcze suport, jak wyrzucę wszystkie blaty z fsa i dam 38t to będzie kijowo wyglądać bo były 3 blaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...