Skocz do zawartości

[koła] Alexrims ACE18 + Novatec 751/802 czy inne?


boogeyman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam nowych kół:

- budżet 350 zł

- MTB 26 cali

- jazda 50/50 asfalt/teren, 95% wytyczone ścieżki

- średnio 200 km tygodniowo

- moja waga 76 kg

- hamulce V-brake, nie mam zamiaru zmieniać na tarcze

- napęd 9rz

- obecnie obręcze Alexrims MX18 + piasty noname (brak oznaczeń, łożyska kulkowe z konusami)

 

Z tym małym budżetem i czytając forum chyba sensownym wyborem będą obręcze Alexrims Ace18 i piasty Novatec NT-751 / NT-802. Patrząc po gotowych setach, szprychy CnSpoke i nyple CnSpoke lub Mach1 (jest wogóle jakaś różnica w tej klasie, czy nie ma to znaczenia?). 

 

Jest coś innego wartego uwagi w tej cenie?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam Twoich obecnych kół, ale miałem zestaw ace 18 i te same piasty w swoim crossie. Obręcze były oczywiście 28 cali. Do tego miałem lekkie gumy CX i zestaw spisywał się znakomicie na szosie, w lekkiem terenie (ścieżki leśne, polne drogi, szutry) oraz w ruchu miejskim. Zestaw był lekki i zrywny, ale przy tym mocny. Przy obręczach 26'' powinny być jeszcze mocniejsze i pewnie troszkę lżejsze. Te piasty Novateca są bardzo w porządku - nic z nimi nie robiłem przez rok jeżdżenia.

Z tego, co pamiętam też płaciłem ok. 350 zeta za komplet kół.

 

A czy to opłacalna zamiana - tego niestety nie potrafię ocenić.

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to czy zamiana jest opłacalna nie chodzi, obecne koła mają już lekko z 6 lat i stan jest dość średni, raczej nie opłaca się serwisować (tylko proszę nie zagłębiajmy się w ten temat ;) ).

Z tego co parmenides piszesz, jeżdżę w podobnym terenie więc też powinno być ok :)

 

Wagowo też są stosunkowo lekkie (oczywiście w tym przedziale cenowym), miałem jeszcze propozycję Zygda Ride + piasty Deore lecz był to sporo cięższy zestaw, dlatego nie biorę go pod uwagę.

 

@mapmen, obecnie 1.9 (Maxxis Worm Drive) i jestem zadowolony z tego rozmiaru. Przy ewentualnej zmianie nie mam zamiaru kupować większych niż 1.95.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem o tym...

 

Zapytam trochę przewrotnie, jeśli chodzi o jazdę w górzystym terenie, czy będzie jakaś odczuwalna różnica pomiędzy oponą 1,95 a 2,1? Mówimy oczywiście o jeździe amatorskiej. Pytam, gdyż w przyszłym roku planujemy ze znajomymi rowerowy wypad w góry. Bez szaleństw, kierunek Sowie/Stołowe, ew. Singletrack koło Szklarskiej. Chciałbym wtedy zakupić Kende Koyote 2,1. Oczywiście do tej obręczy nie podejdzie, a 1,95 to będzie już na styk. 

 

Na codzień będę miał założonego semislicka 1,9, zastanawiałem się nawet aby nie przejść na 1,75 i myślę że ta obręcz taką oponę przyjmie bez problemu (ale to za jakiś czas, obecne opony mam w dobrym stanie). 

Jadąc w góry oczywiście nie będę kupował nowych obręczy, lecz teraz mam małą zagwozdkę gdyż w tym budżecie pozostają mi w sumie Rigida Zac 2000, szerokość 19mm. Albo Alexrims DH-19 o szerokości 18mm. Wagowo DH-19 lżejsze o 30g, także chyba skłaniałbym się do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji przejścia na 28"" (też na ACE18)

mam do sprzedania 2 szt obręczy 26 z przebiegiem ok. 800 km.

Na obręczy widoczne są jeszcze rowki od nowości.

Obręcze bez skrzywień czy wgnecień.

Waga 421 i 425 g realnie.

 

Obręcze jak najabardziej godne polecenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam trochę przewrotnie, jeśli chodzi o jazdę w górzystym terenie, czy będzie jakaś odczuwalna różnica pomiędzy oponą 1,95 a 2,1? Mówimy oczywiście o jeździe amatorskiej. Pytam, gdyż w przyszłym roku planujemy ze znajomymi rowerowy wypad w góry. Bez szaleństw, kierunek Sowie/Stołowe, ew. Singletrack koło Szklarskiej. Chciałbym wtedy zakupić Kende Koyote 2,1. Oczywiście do tej obręczy nie podejdzie, a 1,95 to będzie już na styk. 

 

Różnica jest ale w kwestii bieżnika. Im bardziej agresywny a zwłaszcza po bokach tym opona staje się szersza.

 

Jeśli idzie o ACE18 26" pod V-ki bo takową posiadam to śmiało zakładaj cokolwiek na 2,1"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam trochę przewrotnie, jeśli chodzi o jazdę w górzystym terenie, czy będzie jakaś odczuwalna różnica pomiędzy oponą 1,95 a 2,1? Mówimy oczywiście o jeździe amatorskiej. Pytam, gdyż w przyszłym roku planujemy ze znajomymi rowerowy wypad w góry. Bez szaleństw, kierunek Sowie/Stołowe, ew. Singletrack koło Szklarskiej. Chciałbym wtedy zakupić Kende Koyote 2,1.

 

Na góry to chyba szersze gumy ze 2,25" może być więcej, bo daje możliwości jazdy z niskim ciśnieniem. Ale szerokie gumy źle się układają na wąskich obręczach. Masz zresztą http://www.forumrowerowe.org/topic/66200-opony-kompatybilnosc-opon-z-obreczami/ o zalecanych szerokościach opon i obreczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...