Skocz do zawartości

[kross] ktory wybrac?


picasso9009

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę coś zasugerować to odradził bym kupno krossa, a poleciłbym np unibkie, np taki: http://www.unibike.pl/evolution.html Z krossami są ostatnio dość duże problemy, największym mankamentem są luzujące się plastikowe miski suportu, czy stery, w których fabrycznie brakuje podkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co komu podkładki w rowerze XC? To rower sportowy a nie linia comfort.

Kross w swoich modelach zastosował jedną z podkładek pod mostek w takim "śmiesznym" aerodynamicznym kształcie (taki stożek), pod nią brakuje z reguły jednego dystansu ze sterów. Mało tego, ten stożek ma frezowanie w postaci krawędzi. Przy kasowaniu luzu, następuje zmiażdżenie górnej pokrywy sterów przez krawędź stożka, co powoduje powstanie megaluzu, którego już w ogóle nie da się skasować.  Najlepszym rozwiązaniem, jest zaraz po kupnie roweru, wymienić podkładki pod mostkiem. Kross o dziwo uznaje to na gwarancji, mimo tego cały czas wypuszcza rowery z takim mankamentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświeć mnie co to jest "dystans ze sterów" bo jeszcze się z takim czymś nie spotkałem.

 

 

W lesie ubite drogi, czy bardziej błotniste przeprawy ?

Pytanie bez sensu. Gdzie w lesie te ubite drogi? 

Właśnie jak jest mokro to te mniej uczęszczane są lepsze i bardziej suche. 

Las to las z reguły błoto chyba że mamy wyjątkowo suchy sezon.

I tu większość nowicjuszy robi błąd myślowy nie znając lasu pisze bzdury w stylu "leśne ścieżki" nie wiedząc co się pod tym kryje. Leśne ścieżki nie istnieją.

 

Ogólnie popieram że Unibike cena/jakość wygrywa.

 

Chcesz rower do lasu bierz MTB i to na porządnych oponach żadne krossy, takie rowery proponują lamy które las widują raz w miesiącu jak pogoda sprzyja .

Ja z lasu w 9 na 10 wyjazdów wracam ubłocony jak wojak z poligonu.

Opony tylko błotne i to te o agresywnym bieżniku. No chyba że rozmawiamy o podmiejskich ala parkach.


 mankamentem są luzujące się plastikowe miski suportu, czy stery, w których fabrycznie brakuje podkładek.

Duuże uproszczenie, zależy od klasy roweru Kross co by o nim nie mówić ma w ofercie rowery dużo bardziej zaawansowane niż Unibike i tam "plastikowych misek" nie uświadczysz. Nie wspomnę już o tym że nie bardzo rozumiem jaką miskę masz na myśli. Osobiście spotkałem tylko plastikowe nakrętki kontrujące w tanich suportach wewnętrznych na kwadrat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza, kross posiada rowery na lepszy osprzęcie bez plastikowych ustrojstw ale cena wtedy też już jest adekwatnie większa. Stąd, jak sam przyznałeś, podałem propozycje unibike, ponieważ wydaje mi się lepszą alternatywą w tej samej cenie.

 

Co do "dystansu ze sterów" to racja, trochę, źle to określiłem. Spróbuje to wyjaśnić obrazkowo.

Kross montuje mniej więcej takie stery: http://allegro.pl/vp-41ac-stery-maszynowe-polzintegrowane-semi-i4624195759.html , i jak widzimy górna pokrywa sterów jest idealnie płaska. Na to zostaje wsadzona pokrywa (podkładka stożkowa czy jakkolwiek inaczej to nazwać) taka jak tu: http://allegro.pl/stery-amoeba-hs-9128-polzintegrowane-44mm-91g-i4576441380.html . I teraz ten stożek nie pasuje do pokrywy, bo jest wyfrezowany - czegoś między nim a pokrywą brakuje - to coś czego brakuje, roboczo nazwałem "dystansem sterów". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...