Skocz do zawartości

[trenażer], chce kupić trenażer, pomóżcie wybrać coś


mathieu7

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam mam pytanie odnośnie trenażeru. Jestem w tym temacie zielony.

 

Chciałbym kupić sobie takie użądzenie :) ale zupełnie się nie znam, na co mam zwracać uwagę itp. ?

 

Na codzień jeżdzę rowerem Scott Sporster x20, ale przez zimnę pojezdził bym sobie w domu.

 

Czy macie jakięs typy? Czy jest do tego jakiś program na tv komp tel.?

 

Budżet sam nie wiem o jakich kwotach mówimy ale sądzę, że tak 1000 zł bardziej 800 zł max :) góra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ja też mam od niedawna tacx flow jest super, ale płaciłem ok 1500

Witam mam pytanie odnośnie trenażeru. Jestem w tym temacie zielony.

 

Chciałbym kupić sobie takie użądzenie :) ale zupełnie się nie znam, na co mam zwracać uwagę itp. ?

 

Na codzień jeżdzę rowerem Scott Sporster x20, ale przez zimnę pojezdził bym sobie w domu.

 

Czy macie jakięs typy? Czy jest do tego jakiś program na tv komp tel.?

 

Budżet sam nie wiem o jakich kwotach mówimy ale sądzę, że tak 1000 zł bardziej 800 zł max :) góra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Maciej00, Generalnie dwa typy:

- rolkowy - jedziesz normalnie na rowerze, musisz trzymać równowagę itp

- oporowy - kręci się tylko tylne koło hamowane przez rolkę dociskaną, rower zapięty na swego rodzaju statywie.

Mam ten drugi typ. Chodzi mi po głowie wymiana na rolkowy, bo jest bardziej interaktywny. Problem w tym, że mam niewiele miejsca i jak wyglebię, to będą straty w ludziach i w mieniu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@IvanMTB, Zaiste... Jest smutno, bo świat się nie przesuwa przed oczami. Zwykle nie jeżdżę więcej niż godzinę. Jak ktoś ma sporo kasy, to może sobie nabyć interaktywny symulator trasy w postaci jakiegoś wysokiego modelu Tacx'a. Koszt około 1000-1200 Eurogąbek (do najwyższego modelu licencja na soft w zestawie - czy jakoś tak). Soft za kilkaset PLN. Dodatkowo za jedyne 200 PLN rocznie dokupując licencję można samemu tworzyć trasy w oparciu o serwis Google. Nie widziałem tego na żywo, ale brzmi ciekawie.

 

 

 

że nie dociskasz rolki do koła, a koło do rolki

 

A co to zmienia? Zasada działania jest taka sama. Hamulec magnetyczny. Niektóre trenażery rolkowe także mają dodatkowy hamulec magnetyczny, ale podobno opór nie jest zbyt duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten w decathlonie:

http://www.decathlon.pl/crono-mag-force-gel-pack-id_8231436.html

 

Generalnie jestem zadowolony, jest głośny ale nie aż tak, jak się spodziewałem. Konkretnie ryje psychę  :icon_cool:  Była dołączona płyta z trasą i wygląda to w ten sposób, że oprócz obrazu z trasy wyświetla się stopień oporu, który mamy ustawić w danym momencie trasy. Nic specjalnego. Ja sobie oglądam wyścigi, mam na dysku TDF 2013, 2014, Giro, Vuelte, kilka klasyków i nie jest tak tragicznie, gdyby nie to to pewnie bym wymiękł po 15 minutach a tak to 45min-1h jakoś wytrzymuje. :laugh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, muszę potwierdzić zdanie kolegów. Jazda na trenażerze nie sprawia nawet w 1% takiej radochy jak wyjechanie zwykłym składakiem na przejażdżkę. Kojarzy się tylko i wyłącznie z ciężkim, mozolnym, systematycznym treningiem(na cierpliwość i silną wolę). Kupiłem Tacx Blue Matic i jak dla mnie na robienie bazy jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to zmienia? Zasada działania jest taka sama. Hamulec magnetyczny. Niektóre trenażery rolkowe także mają dodatkowy hamulec magnetyczny, ale podobno opór nie jest zbyt duży.

Koło jest dociskane do rolki z siłą zależną od ciężaru rowerzysty, roweru oraz jego środka ciężkości. Poza tym w modelu, który podałem opór jest magnetyczny oraz hydrauliczny... ale to dygresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...