Skocz do zawartości

[Rower] Ostre Koło by Rolson


Rolson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

 

Jestem nowym użytkownikiem forum. Moja przygoda z ostrym kołem zaczęła się, chyba jak u większości przez styczność z rowerem szosowym. Zafascynowany prostotą wynikająca z braku zbędnych elementów,  powrotem do korzeni kolarstwa gdzie jeżdżono na zablokowanych zębatkach, oraz wolnością, która wynika z prostoty roweru i długo dystansowych tras, pokonywaniem własnych słabości, jak i też szybkiego pokonywania drogi i korków :icon_cool:. Rower poskładałem na bazie roweru szosowego marki Romet "sport". 

 

 

Suport: Łożyska maszynowe

Korba: (nic specjalnego) 46 zębów 

Łańcuch: KMC dość wąski 

Widelec: Chromowany 

Mostek: Standardowy ( myślę zad zmianą) 

Kierownica: Oczowalący zielony bycze rogi ( na dniach wymiana na barana) 

Stery, łożyska: Oryginalne

Bieżnia: Wymieniana pod wideł 

Hamulec: Weinmann (tylko w trasy przedni) 

Piasta:  fioletowa Joytech 

Szprychy: białe 

Obręcz: Swift Arriv 43mm Fuksja (dzięki Mardrom)

Opony: 2x CST (dość wysokie, no tak no, za wysokie nie mieści sie w wideł nowe w drodze) 

Zębatka tył: Dostałem do kół  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, kolejny etap rozbudowy mojego ostrego zaczyna się o 1:00. Mianowicie zamówiłem oponę Kende Koncept do przodu, z kuli widelca, który nie do końca pasuje na starej, no skromnie mówiąc różnica z 4-5 mm, dorwałem od Mardroma mostek, do którego sie nie przyznawał  :thanks: . Wraz z nim usnułem zacny plan dorwania barana praktycznie za free :devil: . Dalsze operacje opisze po dzisiejszych już pracach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić noski, ale ich nie kupie ze względu na to że niszczą buty, natomiast będę w najbliższym czasie kupował, pedały platformowe ze strapami, jest to bardziej uciążliwe, a z drugiej strony przydatne przy skidowaniu, ponieważ pracuje druga noga wskutek tego naturalnie blokuje się koło łatwiej. Nogi pracują przy całym zamachu korby nie tylko przy opadaniu. Jestem za ! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto lubi, co kto woli tyle mogę powiedzieć w temacie SPD. Prace posuwają się do przodu mianowicie skróciłem sztycę widelca bo mnie irytowała była zbyt długa, następnie sztyce mostka skróciłem o jakieś 4 cm bo nie chciał się wbić do końca, po części estetyka po części, moja ulubiona pozycja, do której sie przyzwyczaiłem po przejechaniu 700 km, jestem w trakcie szlifowania (tak wiem tak sie nie robi, druciarstwo, fuszera, robienie po kosztach). No cóż rower w trakcie prac nie lubię go u siebie w piwnicy jako mebel, postoi jeszcze z 2-3 dni, ze względu na brak opony, którą muszę wymienić, z uwagi na szosowy chromowany widelec, do którego pasować będzie 700x23c teraz miałem 700x35c na oryginalnym widle z Rometa.  Jeśli coś źle napisałem w wymiarach prosze o poprawienie. JESTEM NOWYM UŻYTKOWNIKIEM FORUM. 

 

Tu link do filmu z delikatnego zamiatania. I dla nie wierzącego w fakt, że rower jeździ, a jednak :002:  

panaut0lordv

 

http://kutort213.wrzuta.pl/film/422jVHfyuqm/rolson_delikatne_skidowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grooby666 Jeśli choć troszkę, miał byś z styczność z kodeksem drogowy, wiedział byś, że nie była to moją wina, migacz włączany w połowie manewru skręcania, oraz niepatrzenie się w lusterka boczne przy zmianie pasa ruchu jest niedopuszczalne oraz absurdalne jak Twój komentarz :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

... osobiście sam na rower jakikolwiek bez klików lub koszyków nie wsiadam, bo powrót do platform to dla mnie zawsze trauma i omamoratuja ale jak uczy przykład z góry moszna :)

 

Nie zachęcam, jeno pokazuję iż nie jest to Absolutna Ostateczna Konieczność... Każdemu w/g potrzeb i upodobań :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz jezdzic w miare bezpiecznie na i tak niebezpiecznym napedzie co dla niektorych (pije do tych co sie ucza dopiero) to jest to absolutna ostateczna koniecznosc!

 

edit: Kolo na filmiku pokazanym przez Ciebie uzywa zupenie innego przelozenia przez co skidowanie jest o trylion razy latwiejsze.

 

        koniec offtop'a, robimy balagan ziomkowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...