Skocz do zawartości

{piasta}Czy z tej piasty można odkręcić wolnobieg i wymienić szrychy?


GhostMiQs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Mam pewien problem z piastą od roweru Favorit 52. Mianowicie ,dostałem go od dziadka i chce go odnowić. Niestety prace te zatrzymała piasta.

I tutaj chce się wam zapytać czy jest możliwość odkręcenia tego wolnobiegu i wymienić szprychy?

Zębatka w tej chwili przeszkadza w wyciągnięciu szprych. Proszę o fachową pomoc!!

post-179807-0-23520700-1411843265_thumb.jpg

Wspomnę tylko że rower ma 60 lat

Pozostałe zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że sie da tylko szkoda że zacząłeś już rozplatać koło bo jednak łatwiej to zrobić jak jest sztywne i całe. Te dwa nacięcia służą do umiejscowienia klucza którym to sie odkręca... ciężko o klucz bedzie ale można na poczatek spróbować młotkiem i płaskim śrubokrętem, odkręcasz to w lewą stronę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie poszło śrubokrętem i młotkiem to musisz kluczem do wolobiegu http://www.centrumrowerowe.pl/narzedzia-i-smary/narzedzia-rowerowe/do-kaset-i-wolnobiegow/p,klucz-09b3-lifu,4293.html - nie wiem czy akurat taki model - to jak sam napisałeś dość stary rower. Mogło się też zapiec i wtedy kaplica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z odkręceniem starego wolnobiegu, takiego typu jak Ty masz. Próbowałem młotkiem i śrubokrętem, zrobiłem dwa "klucze", ale ani drgnął. Musiałem uciec się do rozkręcenia wolnobiegu, a potem odkręciłem bębenek. Na pierścieniu z napisem Velo masz dwie kropki, włóż tam punktak i odkręć zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Przy ściąganiu wysypią Ci się kulki i ściągniesz koronkę, Potem klucz francuski i odkręcasz bębenek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...