Skocz do zawartości

[kaseta + łańcuch] który zestaw do mtb


vintage1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Jak w temacie panowie , prosił bym o pomoc w wyborze owych podzespołów.

Jazda w terenie , górki , piach, lasy. Mój rowerek Scott scale 40 .

Kaseta 9 rzędów. Jeśli chodzi o łańcuch po głowie chodzi mi c9 (może coś innego?) , kaseta nie mam pojęcia.

Z przodu korba lx ( do wymiany dwie zębatki).

Który zestaw polecacie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, niech tam kupi to na pewno w tym roku pojeździ....a poza tym można ten zestaw kupić sporo taniej.

 

W jakiej cenie to ma być zestaw?

Jak znajdzie taniej to OK, nie napisałem że moja propozycja jest najtańsza. Ważne że jest w jednym sklepie aby nie płacić dwukrotnie za przesyłkę. Co do samego sklepu to nie mogę narzekać, choc zdarzyły im się nie wielkie poślizgi. Zawsze jednak towar zamówiony dostałem lub za moją zgodą inny tej samej klasy a nawet i droższy ale bez dopłaty. :)  Co do KMC mam go obecnie założonego w dwóch rowerach, uważam że jest dobry dodatkowo jest od razu ze spinką :) którą czasami ciężko jest rozpiąć :sweat:. Ale poradziłem sobie i za pomącą wygiętej na pół szprychy.Jeżeli chodzi o C9 to ma dużo pozytywów na tym forum. Ceny obu łańcuchów są podobne więc co sobie autor wybierze to i tak nie powinien narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki panowie za podpowiedzi.

Jeśli chodzi o sklep podany przez kolegę mam bardzo złe doświadczenia jeśli chodzi o czas realizacji i o całokształt działania owego sklepu.

Jeśli polecacie kasetę slx jak najbardziej kupię. Chcę zakupić dobry osprzęt (by wytrzymał przynajmniej dwa sezony).

Nad łańcuchem jeszcze się waham, gdyż spotykam się z opiniami że "niby" lepiej kupić 2 łańcuchy i co kilkaset kilometrów zmieniać.

Z drugiej strony troszkę "katuję " rowerek po lesie i stąd moje wahania. Czy lepiej zainwestować w jeden porządny łańcuch czy dwa o klasę niższą.

Jak wy to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, cena, cena...

 

Proponuję kasetę klasy slx lub drozej xt  i 2 łańcuchy KMC x9 73 lub x9. 93(droższy i ma niklowane ogniwa zewnętrzne), będziesz długo i bezproblemowo na tym latał jeśli co jakieś 400 km

 

zmienisz łańcuch lecz to też w dużym stopniu jest zależne od tego jak jeździsz i jak będziesz dbał o napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz w tym zdaniu??

 

Pyta co polecamy więc piszę slx lub xt  z dwoma łańcuchami kmc x9 ale też zapytałem o kwotę jaką che wdać... z resztą nie chce mi się o tym dyskutować...dobry sprawdzony i wytrzymały zestaw w dobrej wadze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...