Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Rock Shock Tora 302 Nowy?


gregory68

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wziąłem się za składanie roweru przez zimę i przeszukując allegro trafiłem na taką ofertę http://allegro.pl/show_item.php?item=4638252581

Ogólnie o samej Torze trochę czytałem i w sumie wiele dobrego, nie mam zamiaru się ścigać ma to służyć do rekreacyjnych wypadów w góry.

Jedynie zastanawia mnie ta cena i nowa Tora, pytałem o rocznik i dokładniejszy opis, czekam na odpowiedź.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem Torę, wczoraj doszła i stan faktycznie nówka sztuka nie śmigana :thumbsup:

 

Waga to powyzej 2100 jak nie 2200g

 

fakt, nie mam jakiejś dokładnej wagi pod ręką więc zważyłem na zwykłej i pokazało 2,4kg :whistling:  chociaż nie wiem jak dokładny to pomiar no i jest ładny kawałek stalowej sterówki do odcięcia więc coś odpadnie, dotnę na wymiar to zorganizuję jakąś wagę dokładną bo sam jestem ciekaw.

Kumpel ma Scotta na takiej Torze i waga roweru podobno ok 11kg więc myślę, że tragedii nie będzie.

 

tak się to prezentuje

post-179468-0-68895000-1412260271_thumb.jpg

 

Jeszcze pytanko odnośnie smaru i oleju do niego żeby wymienić na nowe, motorex czy coś innego? klasy lepkości wg manuala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, możliwe, nie ważyłem ale w ręce lekki się wydaje.

 

Rama i widelec tanie bo na początek i tak nic lepszego nie wykorzystam raczej.

 

Na reszcie osprzętu już nie planuję oszczędzać i założę XT/SLX

 

Koła właśnie znalazłem 1600g komplet na XT/DTSwiss chyba nie źle?

 

Planuję zamknąć w ok 4k PLN

 

później zmienię ramę z amorem i zrobię piórko ale na razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to budżet masz całkiem spoko, wystarczyło by Ci kasy na lżejszą ramę i amortyzator powietrzny, tapery są teraz w bardzo dobrych cenach i za 750-800 zł można wyrwać nową Rebę, nie wiem na ile się na tym znasz i czy masz już wszystko obcykane tylko szukasz dobrych cen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał czasu pracowałem "w rowerach" więc jeśli o serwis chodzi to spoko, niestety minęło sporo lat od tamtej pory i wypadłem z tematu.

Staram się wdrożyć od nowa ale jest tyle nowości, że trochę się gubię jeszcze.

Jeżeli chodzi o osprzęt mam wybrany, kwestia dobrania miksu co XT a co SLX

Widelec w sumie dobrałem do ramy bo z nią zostanie na 99%, więc jak będę zmieniał ramę to i nowy amor wezmę a reszta osprzętu już docelowo jest.

 

W sumie zadałem temat znajomemu ze sklepu rowerowego i zobaczymy co wymyśli, jak będzie coś ciekawego to zmienię widelec, ten zawsze mogę odsprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie nie do końca kumam składanie i liczenie na 12 kg wagi ... Za 3 k zł spokojnie wyrwiesz używkę z wagą 10,5 kg na SID'zie,Rebie czy innym Fox'ie i o sprzęcie XT/SLX ... Np. Coś w rodzaju mojego cube ... Patrz garaż ... Przymierzam się właśnie do sprzedaży.

 

Pozdro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie nie do końca kumam składanie

 

 

Ja kumam bo po prostu jest to dla mnie fajna zabawa,

 

 

Za 3 k zł spokojnie wyrwiesz używkę

 

 

a ja buduję nówkę sztukę, no i nie muszę wywalać całej kasy na raz tylko stopniowo

 

 

Przymierzam się właśnie do sprzedaży

 

 

:thumbsup:  powodzenia

 

Wiem, że to nie Cube ale dla mnie "metki" nie mają znaczenia, poskładam pojeżdżę i zobaczę jak mi nie spasuje to pojechałem 350zeta w plecy za ramę :icon_wink: więc jakiejś tragedii nie ma, poza tym jak pisałem, pojeżdżę w przyszłym roku a jak znajdę fajną ramę to sobie wymienię.

No i ostatni powód to to, że nie mogę patrzeć na zestawy w sklepach typu tył SLX a reszta Acera :o nie będę płacił za takie zestawy, składam taki jak ja chcę co do śrubki :)

 

 

jak masz zioma w sklepie to tym bardziej:)

 

fakt, a w związku z tym, że pracowałem trochę w branży to mam swoje wejścia :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się będę upierał ze taniej ale ok, nie o tym mowa.

Jeśli mix xt/slx to jeśli chodzi o przerzutki to tył xt i manetki xt, tył pracuje pod większym obciążeniem więc tu bym dał lepszą przerzutkę a żeby wykorzystać jej potencjał to manetki także powinny być z tej samej grupy czyli też xt.

Przód styknie slx i z doświadczenie wiem że top swing pracuje lepiej i jakoś łatwiej jest ją wyregulować.

Co do kasety to w przypadku alu bębenka w piaście wybrałbym xt bo więcej zębatek jest spiętych w pająku i tak się nie wgryzają do tego dwa łańcuchy hg-93 w zupełności wystarczą lub kmc x9 9, trochę grubsze są ale za to tańsze.

Heble polecam deore m 615, są bardzo skuteczne z tarczami hs1 ew. xt rt 76, w  tej cenie są naprawdę spoko.

Chory jestem i już mi się nie chce pisać ale może jutro coś maznę odnośnie kółek i reszty klamotów:):)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Leader Foxa rowerek na SLX stoi 4199 więc wyjdzie taniej.

Na pewno tył XT manetki również przód SLX (top swing wymuszony przez prowadzenie linki w ramie) i korba SLX, heble też myślę SLX spora różnica w cenie a podejrzewam, że w działaniu podobnie.

Co do kasety właśnie nie jestem przekonany ale w takim układzie chyba też XT.

 

 

 

Chory jestem

 

To zdrówka życzę i dzięki za rady :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wywoławcza tego roweru to rzeczywiście 4199 ... jest jednak nie do końca "kosmetyczna" różnica np w amortyzatorze ...

Zauważ że Maxx za 3499 nadal ma lepszy amortyzator a reszta osprzętu dla człowieka który nie chce się ścigać jest od XT niezauważalnie gorsza ... a podobno nie zależy ci na "metkach"

Pierwszy Leader na sprężynowym amorku to już tylko 2999 zł ... wiec.

 

Ja osobiście życzę ci powodzenia w składaniu ... i tego aby wyszedł lepszy i tańszy niż "oryginalny" Outline przy zastosowaniu 100% nowych części...

W co osobiście wątpię :) bo jak widzimy już "zaoszczędziłeś" na amortyzatorze :).

 

Masz swoją wizję to ją realizuj ... 

Ja osobiście poszedłbym np. w coś takiego ...

 

http://allegro.pl/kozacki-mtb-cube-reaction-gtc-carbon-deore-xt-fox-i4641669434.html 

 

Resztę z tych 4 k zł wydałbym na niezbędne naprawy o ile takie są wymagane.

Zresztą do 4 k zł jest taki wybór w używkach że spokojnie można coś odsiać dla siebie i będzie to sprzęt kilka klas lepszy od nowego poskładanego za takie same pieniądze ... 

 

Już raz przerabiałem składanie kompletnego roweru od podstaw (patrz mój Cube) ... i wtedy wyszedł mnie taniej ... ale rama amorek, hamulce i koła były to wyselekcjonowane "igły" ale niestety używane.

Całkowita nówka na tych samych częściach jak liczyłem wyszła by około 25% drożej jak gotowiec ze sklepu.   

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno nie zależy ci na "metkach"

 

 

rzezniol...wydaje mi się, że troszeczkę się czepiasz... kupuję co uważam za stosowne a jeżeli były by przerzutki marki "biedronka" które równie dobrze by działały to dla mnie bomba :icon_wink:

 

 

aby wyszedł lepszy i tańszy niż "oryginalny"

 

 

Nie o to tu chodzi i nie o tym rozmawiamy

 

 

przy zastosowaniu 100% nowych części

 

 

Jak najbardziej tak, w przeciwieństwie do Ciebie bo jak widzę Cuba (którego sprzedaż mi zaproponowałeś) poskładałeś głównie z używanych części ale jakoś nikt się Ciebie o to nie czepia

 

 

jak widzimy już "zaoszczędziłeś" na amortyzatorze

 

 

To chyba nie jakaś zbrodnia??? w dalszym ciągu 100% nowych części :icon_wink:

 

 

Masz swoją wizję to ją realizuj ...

 

 

Nic dodać nic ująć, moja wizja moja kasa mój rower, nie rozumiem czemu się tak tego uczepiłeś.

Dla mnie może wyjść nawet drożej ale mam frajdę ze składania i mam rower jaki sobie wymyśliłem a nie taki jaki akurat jest w sklepie.

 

 

Ja osobiście życzę ci powodzenia w składaniu

 

 

Dziękuję

 

PS, odnośnik nie działa, ale niech powtórzę jeszcze raz nie składam tylko i wyłącznie po to, żeby wyszedł taniej i nie muszę wydać akurat 4k, jeżeli uda się mniej to tym lepiej.

Wiem, że można kupić używkę i doinwestować ale nie tego chcę.

Mam swoje dojścia i swój rabat od cen sklepowych więc wyjdzie trochę taniej niż w byle jakim sklepie.

Pozdrawiam i życzę wielu przyjemnych km pedałowania :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

O to w dużej mierze chodzi przy kompletowaniu i składaniu roweru, to hobby, które pozawala się odrobinę zrelaksować:)

Ważne jest też ale to chyba także kwestia charakteru żeby kupować graty mądrze i dobierać do swoich potrzeb, jeśli coś jest bardzo dobrej jakości jak np. korba slx, waży 870-890 gramów z suportem to nie am sensu dokładać 200-250 zł do xt, która jest tak samo sztywna i tylko kilkadziesiąt gram lżejsza a suport w zestawie jest ten sam bb 70, to jeden z przykładów tylko ale jest tego więcej.

Ja jeszcze jak już piszesz że masz dojścia zastanowiłbym się nad zmianą chociaż tego kowadła:):)

Powietrzny amor to zupełnie inna liga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...